Слідами 72-ї сесії Світловодської міської ради, під час якої дискутувалося питання тепла у місті, виділялися гроші на підготовку до зими, достроково і невдало припинялися повноваження міського голови тощо…
Засідання розпочалося майже з 20-хвилинним запізненням, що по світловодським міркам, не те, що вчасно – дочасно. І розпочалося з тривожної заяви головуючого, секретаря міськради Сапянова (Козярчука не було) з питання початку опалювального сезону, яке мало розглядатися на цій сесії…
Якщо коротко, то заява Юрія Сапянова вклалася у три з половиною слова:
«Опалювальний сезон під загрозою!».
Та, щоби бути зрозумілим, секретар нагадав про нараду, яка відбулася 17 жовтня в конференц-залі СП ТОВ «Світловодськпобут», на якій, на його думку, керівництво тепловиків вдалося до певних маніпуляцій фактами. Потім він розкрив нюанси нещодавньої наради у кабінеті відповідальної за початок і проведення опалювального сезону у Світловодську, першої заступниці мера Олени Балюк за участю першого заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Коваленка, а також представників прокуратури, СБУ, поліції. До слова, як і Балюк, так і Сапянов, пообіцяли Коваленку сприяти реалізації його пропозицій щодо початку цього опалювального сезону. Але секретар вчинив з точністю до навпаки, особливо, коли виказав власну думку:
«На нараді під виглядом круглого столу у «Побуті», я поцікавився, як виконується реструктуризація боргу між «Світловодськпобутом» і «Нафтогазом», яка почалася три роки тому. Директор тоді не повідомив, як це відбувається. Тоді я нагадав, що «Побут» не мав жодної заборгованості перед «Нафтогазом». Єдине, що він повідомив – щодо підприємства застосовується «коефіцієнт два», як при несанкціонованому відборі газу… Зараз питання дуже серйозне. Якщо рада прийме протизаконне рішення, саме протизаконне тому, що у нас діє цільова програма, яка передбачає підтримку своїх комунальних підприємств. Тож, якщо це підприємство буде у нашій повній комунальній власності, то тільки тоді ми можемо це питання розглядати. До того ж ще скажу, що рівно рік тому Олександру Сергійовичу Яременку було подаровано «Політрейдом» 50% частки «Світловодськпобуту». Звичайно, як цивільний кодекс пише: дарувальник може подарувати, обдарований може прийняти цей дар, або передати на користь громаді. Ну, обдарований вирішив по своєму, як і міський голова, який представляв інтереси на тих зборах… Я не буду зараз у подробицях, як там відбувалося. Але коли після 22 квітня з’явився протокол і власність підприємства стала на сто відсотків належати Олександрові Сергійовичу Яременку… Ми сьогодні подивилися в реєстрі – немає там жодної частки, яка належить громаді. Навіть, якщо рада прийме таке рішення, я не можу його підписати».
Потім від громади виступала Інна Московченко – лідерка руху «індивідуальників» проти свавілля теплопостачальника і бездіяльності міської влади, яка закликала депутатів не приставати на пропозицію першого заступника голови ОДА бути гарантом для тепловиків. Московченко стверджувала, що їхні борги перед СП ТОВ «Світловодськпобут» є фіктивними, оскільки ніхто з тих сотень людей, хто встановив у своїх квартирах індивідуальне опалення, тепла не отримував, тож і газ на них не використовувався.
… Натомість, за права користувачів централізованого опалення, яким у разі згоди міськради з позицією Сапянова «світить» замерзати у своїх квартирах, так ніхто й не виступив…
Врешті Анатолій Кучугурний запропонував такий собі проміжний компроміс – провести позачергову сесію, повністю присвячену цій проблемі із залученням усіх зацікавлених сторін, а також – представників ОДА і правоохоронців. І провести її у п’ятницю, 25 жовтня. Депутатський загал погодився.
Після внесення змін і доповнень, було затверджено порядок денний. І сесія приступила до депутатських запитів та відповідей на них. Найбільше тут «дісталося на горіхи» УЖКГ в особі заступника начальника Віктора Боровського. Зокрема, це стосувалося непослуху щодо рішень міськради відносно адрес і черговості ремонту доріг і міждворових проїздів, які коригувалися, як зізнався Боровський, за усних вказівок міського голови.
«Це самоуправство я називаю злочином, по якому будуть вести розслідування. Колеги-депутати мені в цьому поможуть», – підсумував гучну перепалку міськдепів з комунальником головуючий Сапянов.
Настала черга питань життєзабезпечення Світловодська… Програма економічного і соціального розвитку міста на 2020 рік, як не наполягала доповідачка, начальниця управління економіки і розвитку міста Марія Дмитренко, підтримана не була.
Попри нагадування Боровського, що на її основі приймається міський бюджет та інші фінансово-господарські рішення, не була підтримана й Програма благоустрою міста на 2020-21 роки.
Більш вдала склалася ситуація для начальниці фінуправління Наталії Яременко, яка доповідала щодо змін у фінансово-бюджетних питаннях на цей рік, а відтак – і для начальника КП «Комбінат комунальних послуг» Олександра Плахотного та й для тисяч мешканців Світловодська. Нарешті цьому підприємству було збільшено видатки на 1 млн 120 тис. грн, з яких 750 тис. – на утримання доріг (пісок – 200 тис., сіль – 150 тис.), 180 тис. грн – на водопониження у нижній частині міста і 190 тис. – на вуличне освітлення.
Щоправда, опісля всіляких обов’язкових у таких випадках тендерних процедур, сіллю і піском почнуть посипати дороги лише у грудні. Тож, сміливо можна припустити, що травматологи наші роботою будуть забезпечені по маківку. Невдоволеними таким рішенням залишились ОСББешники, яким ще доведеться почекати на відшкодування витрат по «теплим кредитам», які вони мріяли отримати за рішенням цієї сесії. Та обранці пообіцяли на наступній черговій сесії владнати їхнє питання.
Та дискусії враз вщухли тільки-но до мікрофону вийшов Віталій Тетяніченко, який запропонував поперед рутинного блоку земельних питань розглянути проект його й Олександра Молчанова рішення щодо дострокового позбавлення повноважень міського голови Козярчука – бо ж виник ризик, що обранці можуть розбігтися і обов’язкових для такої процедури 23-х голосів забракне.
Та їх все одно забракло: з 27 присутніх міськдепів, «за» проголосувало 20, «проти» – 2; «утрималися» – 5; невикористаних бюлетенів – 2; один бюлетень був зіпсований і на прохання обранця, що його зіпсував, йому видали новий.
Ну, а опісля настала черга тої самої рутини – розглядалася ціла низка земельних питань та різних нудних затверджень. І за годину 72-а сесія завершила свою роботу.
Віталій Асауленко