» » Дати жителям Світловодська тепло – таку задачу поставив Андрій Балонь

Дати жителям Світловодська тепло – таку задачу поставив Андрій Балонь


Розбиратися з тим, хто винен у ситуації, що склалася, будуть відповідні органи під його контролем,  –  запевнив присутніх на нараді у Світловодську 12 листопада новопризначений голова Кіровоградської ОДА.


Зазвичай новопризначені посадовці (і губернатори – не виключення) перші свої поїздки здійснюють до місць, які для них або близькі чимось, або вкрай проблематичні… 


Наше місто виявилось, на жаль, отим другим «або» для Андрія Балоня, який лиш учора був представлений у Кропивницькому як новий очільник обласної державної адміністрації. А вже сьогодні зрання він, разом із першим заступником Сергієм Коваленком, керівницею департаменту ЖКГ Ольгою Довжук, начальниками поліції й СБУ області Романом Козьяковим й Олексієм Петровим відповідно, буквально нагрянули до Світловодська… 


Що власне й не дивно: Світловодськ на сьогодні – єдине місто в Кіровоградській області (а в Україні є лиш ще одне), де не розпочато опалювальний сезон. А у його мешканців через це, як по Лєніну, стрімко визріває революційна ситуація. 


Тому у кабінеті першої заступниці міського голови Олени Балюк, окрім неї та секретаря міськради, який ще і тимчасово виконує повноваження цього самого міського голови, Юрія Сапянова, були присутні і «стовідсотковий» (віднедавна) власник СП ТОВ «Світловодськпобут» Олександр Яременко та гендиректор цього підприємства Сергій Московський та ще чимало тутешніх депутатів та громадських активістів.  


«Як ми всі знаємо, у нас критична ситуація у Світловодську, – без усіляких розкачок розпочав поважний гість. – Відразу зауважу, що я не приїхав вдаватись до розбору польотів – люди сьогодні, чи крайній термін – завтра, мають отримати тепло… Тому, давайте зараз зосередимось на шляхах і визначимо суб’єктів, від яких це залежить».


Сергій Коваленко, який, безумовно, в темі, нагадав, що для утримання номінації від «Нафтогазу України» потрібно забезпечення фінансовим ресурсом у розмірі 14,4 млн грн.


«На цей час напрацьований варіант, коли без додаткового рішення сесії міської ради, маючи лімітні призначення на 2019 рік до кінця року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, яка дозволяє здійснювати передоплату, напрацьовано суму в розмірі семи мільйонів гривень. Це бюджетні організації, які фінансуються з державного бюджету, обласного, міського та районного бюджетів. Також вчора надійшов лист від СП ТОВ «Світловодськпобут», який гарантує банківський кредит у розмірі різниці між 14,4 млн та сумою, що буде сплачена бюджетними організаціями. І таким чином, маючи фінансовий ресурс по передоплаті та банківську гарантію, яка дозволяє реструктуризацію 7,4 мільйона гривень на 60 місяців, НАК «Нафтогаз» дає свій висновок, що, коли буде здійснено передоплату та надано банківську гарантію, номінацію на газ буде надано», – розтлумачив усьому зібранню Сергій Коваленко вже напрацьований алгоритм дій.


Гаразд, відповів губернатор, а що на це скаже власник теплопостачальної організації?


– Нам тільки вчора стало відомо, на яку суму буде зроблена передоплата. На сьогоднішній день ми працюємо з двома банками, надані всі документи. І сьогодні до кінця дня буде підтвердження від банку, що нам необхідно зробити для того, щоб у найближчий день-два отримати банківську гарантію, – відповів Олександр Яременко.  


– Які ризики ви бачите? Банки можуть не надати гарантії? –  запитав Балонь.


– Не бачу ризиків, –  відчеканив Яременко.


На наступне запитання про те, на якій стадії перебувають перемовини СП з «Нафтогназом», Яременко відповів, що і тут все у повному порядку.


– Коли люди отримають тепло? –  суворо запитав очільник області.


– Або з середи на четвер, або з четверга на п’ятницю, –  на раз-два, відповів власник «Світловодськпобуту».


Власне, оце таким було засідання, якщо коротко. Звісно, були ще й виступи громадської активістки Людмили Павловської, депутатів обласної ради Костянтина Каспрова, Руслана Степури та Леоніда Пащенка, депутатів міської ради Марка СіромахиОлександра Оди, Віталія Тетяниченка та інших про те, що очільники «Світловодськпобуту», як завжди, блефують, і що треба відібрати у них підприємство та повернути до комунальної власності, і про незрозумілість з цьогорічними тарифами на тепло абощо. На що Андрій Балонь сказав: його задача наразі – дати у Світловодськ тепло. А окреслені питання будуть розглядатися правоохоронними органами під його контролем. В чому присутніх, у свою чергу, запевнили і керівники обласної поліції та СБУ. 


А вже, як голова поїхав, я не оминув поцікавитися думкою Сапянова, який  перебуває на позиціях скептиків щодо мирних та виважених зносин із «Світловодськпобутом». Тож, дослівно:


«Моральне задоволення отримав від конструктивізму і конкретики сьогоднішньої зустрічі. Особисто у мене, наприклад, з’явилося сподівання, що проговорене сьогодні таки наповниться реальним змістом».  


Віталій Асауленко

[img][/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!