» » Давним-давно приборкали війну та шрами залишилися глибокі…

Давним-давно приборкали війну та шрами залишилися глибокі…


Мітинг з нагоди 76-ої річниці визволення села Велика Скельова від нацистських загарбників від відбувся 3 грудня біля меморіального комплексу загиблим односельчанам у роки Другої світової війни.

В урочистому заході взяли участь голова районної ради Роман Домбровський,  сільський голова Сергій Могильний, депутати районної ради Олег Медяник та Ігор Кирилов, жителі села, учні школи.

Пам’ять – це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Мало залишилось учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм.. Не забуваймо героїв-воїнів села Велика Скельова, які пішли на фронт і не повернулися у свої рідні оселі.

Біля 300 жителів села Велика Скельова та Мала Скельова воювали на фронтах Другої світової війни. Полягли смертю хоробрих 154 чоловіки. Майже кожен із воїнів відзначений нагородами. Тут жорстоких боїв не було, але під час звільнення криваві бої йшли в районі Лисої гори та на висотках Талова Балка та Мала Скельова.

Була велика артилерійська перестрілка, декілька снарядів упало і розірвалось на території села, було повністю зруйновано машинотракторне і тваринницьке приміщення. Німці довго не затримипись на плацдармі і відступили в район села Золотарівка. Відступаючи, німці підпалили своє сховише з бойовими припасами.  На каторжні роботи до Німеччини було віправлено біля 90 людей, точні дані не відомі.

Село було звільнено від фашистських окупантів 30 листопада 1943 року. Люди залишали свої схованки. У районі містка на болоті з'явилась кінна розвідка, яку з радістю зустрічали мирні жителі. Незабаром через село пройшли регулярні війська.

Хвилиною мовчання вшанували учасники мітингу пам’ять тих, хто загинув у роки Другої світової війни, хто звеличив нашу землю у боротьбі за правду, справедливість, свободу, мир, та поклали квіти до меморіального комплексу загиблим односельчанам у роки Другої світової війни.

«СВ»,
Наталія Піскова (фото)
[img][/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Харківська бронза Олександра Бендюка
Басейн у міському спорткомплексі відкриється на Миколая!
Що спільного між товстуном і наркозалежним?
Олександр Бендюк – чемпіон міста з шахів
Мультiмедиа
Водохреща у яхт-клубі «Кристал» – цьогоріч як у справжньому Йордані
Жити в кайф закликав глядачів молодіжний гурт "Yin Yang"
Районний будинок культури створив справжню казку для глядачів! (ДОПОВНЕНО)
Мистецтвом перемагаємо, мистецтвом живемо, мистецтвом об’єднуємося! (ДОПОВНЕНО)
Ранок 8 січня розпочався приємно: у «СВ» колядували