» » Депутати передбачили кошти на сміттєвоз, а зі ставками місцевих податків знову не склалося

Депутати передбачили кошти на сміттєвоз, а зі ставками місцевих податків знову не склалося


Після того, як секретар міськради втримався на своїй посаді, 80-та сесія Світловодської міської ради, що відбулася 23 січня, тривала ще пару годин. І були там не менш цікаві моменти…

Так, десь із півгодини між обранцями і деякими присутніми громадянами точилася дискусія щодо збільшення на одну гривню тарифу на пільгові перевезення по місту, які, як відомо, відшкодовуються з міського бюджету – було 3,5 грн, перевізники наполягали на 4,5 грн. Власне, такі питання є прерогативою міськвиконкому – він-то на своєму засіданні 12 грудня минулого року затвердив 4,50. Але, як пояснила на сесії начальниця управління економіки Марія Дмитренко, секретар міськради Юрій Сапянов, на якого покладено обов’язки міського голови, хоч особисто своїм підписом підтримав це рішення, подальше його впровадження у життя пригальмував, переклавши відповідальність на депутатів  міської ради. Депутати врешті пристали на оці 4,50, а це – відшкодування з міського бюджету у межах 340 тис. грн на рік. 

Начальниці УСЗН Ірині Котенко довелося двічі заступати за сесійну трибуну – бо з першого разу обранці «погано зрозуміли» зміст програми соціального захисту населення Світловодська на 2018-2020 роки, що фінансується з міського бюджету. З другого – таки підтримали. 

Доволі тривалим дебатуванням позначилося питання «Про внесення змін та доповнень до рішення Світловодської міської ради від 17 грудня 2019 року №1848 «Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку міста Світловодська на 2020 рік», яке доносила до обранців все та ж Дмитренко. Так, зокрема, вона доповіла, що даним проєктом затверджується обсяг фінансування цього року розробки плану будівництва на вулиці Січових стрільців індивідуальних гаражів для АТОвців на 120 тис грн. Депутатська ж бюджетна комісія заперечила, мовляв, навіщо за розробку якогось гектару землі платити 120 тис грн, коли на зонування всього міста, включно із землями під гаражі, треба 326 тис. Відтак, підрахував хтось, гаражна земля обійдеться у 12 тис. І спочатку таке рішення не було підтримано.
 
Але в уточненнях до міського бюджету на 2020 рік, які озвучувала начальниця фінуправління Наталя Яременко, гаражне питання було врешті підтримано. Також, окрім іншого, було підтримано виділення з міського бюджету 2,7 млн грн на придбання модернового сміттєвозу МАЗ з відвалом, а ще 216 тис грн – на вуличне освітлення та 100 і 50 тис – на ліквідацію диму на сміттєзвалищі і на придбання вакцин проти сказу відповідно.

Далі, як не благала Дмитренко підтримати підвищення розміру ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для житлової нерухомості на 2020 рік з 0,01% до 0,02%... Тобто, пояснювала вона, зараз це 47 коп/кв. м за надлишки квадратних метрів житла, а так буде – 94. Все одно на обранців це не вплинуло.

Не були також підтримані розміри ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020 рік для підприємств промисловості, енергетики, транспорту і зв’язку. (Було 2%, пропонувалося – 3%).

А ще обранці не пристали на пропозицію головної економістки включити до переліку вільних земельних ділянок, які надаються у користування або у власність на земельних торгах, дві чималенькі ділянки біля колишніх «Чистих металів» та «Калькулятора». Тож, вони, замість того, щоб залучати для їхньої купівлі потенційних інвесторів, будуть і надалі поглинатися всемогутньою природою у вигляді бур’янів з чагарниками. 
[img]
[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Антон Пустовіт повернувся!
Мультiмедиа
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"