» » Що робити із світловодською комуналкою?

Що робити із світловодською комуналкою?


Світловодське сміттєзвалище у занепаді. Через неефективність балансоутримувачів свого житла, жителі міста вимушені масово утворювати ОСББ, з якими теж виникає безліч проблем… Депутат Світловодської міської ради Роман Шумейко, заступник голови комісії з питань ЖКГ пропонує своє бачення виходу з комунальної кризи

«Коли  вкотре розпочалося горіння міського сміттєзвалища, Сергій Волохов, голова нашої комісії, запропонував мені розібратися що там і до чого», – говорить Роман Шумейко, додаючи, що на шпальтах «Світловодська вечірнього» приділяється багато уваги цій проблемі. Висвітлюються точки зору як міської, так і районної адміністрацій. Тож, задля паритету думок, буде цілком доречно заслухати бачення нюансів вирішення питання (і не лише сміттєвого) від названої комісії…

Відтак, за словами нашого респондента, він кілька разів побував на нашому об’єкті «спотикання». Йому видається, що керівництву УЖКГ і КП «Комбінат комунальних послуг» бракує креативності – воно діє за усталеною роками схемою. Схемою, яку аж ніяк не можна назвати ефективною. 

«Ну, наприклад, – говорить Шумейко, – сміттєзвалище поділено на дві частини – верхню і нижню, до яких є лиш один в’їзд. Причому експлуатується переважно нижня – сміттєвози, щойно заїхавши на територію, зсипають відходи саме там, утворюючи таким чином сміттєві «еверести». 

Тож й не дивно, що такі купи легко займаються і продовжують тліти навіть після того, як їх, на перший погляд, погасили». Аби подолати таке неподобство, Шумейко запропонував створити на сміттєзвалище ще один заїзд. Саме – на верхню його частину.

«Безумовно, якщо відразу на це виділити 1-2 мільйони гривень, то це буде чутливо для бюджету. Тож, ми пропонуємо щомісяця виділяти на благоустрій 30-50 тис. грн із залученням техніки. До слова, на мою думку, яку поділяє і голова комісії, купувати для міста бульдозер не рентабельно. По-перше, це дорого. По-друге, дорогими будуть утримання, експлуатація і зберігання такої техніки. Адже бульдозер не покинеш на ніч на об’єкті, який не охороняється». 

А от орендувати час від часу бульдозер – куди дешевше. Щоправда, зазначає наш співрозмовник, світловодські підприємці, що мають такі бульдозери, правлять за їх оренду нереальні суми. Та йому пощастило знайти бульдозер в Олександрії за вартістю оренди цілком доступною.

Відтак, виказав Шумейко думку своє комісії, кошти у міському бюджеті, передбачені на придбання бульдозеру, набагато раціональніше буде використати на купівлю не одного сміттєвозу МАЗ з відвалом (на що остання сесія міськради виділила необхідну суму) – а двох таких сміттєвозів. 

«Таким чином, дві машини, з ємністю своїх бункерів для відходів у 22 кубометри кожна – для порівняння, нинішні «мусорки», які експлуатуються ККП, вміщують не більше 10 кубометрів – повністю забезпечують вивезення сміття з міста, як-то кажуть, за одну ходку. А це, погодьтеся, значна економія пального. А відвали, якими оснащені ці МАЗи, дозволять рівномірно розгрібати на сміттєзвалищі привезене ними, не утворюючи сміттєвих гір. А щоб придбання сміттєвозів було не надто обтяжливим для міського бюджету, наш колега Сергій Герасименко попередньо домовився з «УкрГазБанком» про їх придбання у лізінґ у 7-8% річних. Що, повірте, є досить привабливою для міста пропозицією».

… І що робити з балансоутримувачами нашого житла?

Розповівши про вирішення сміттєвого питання у Світловодську, як то бачить його комісія, Шумейко на цьому не зупинився. Він, як прискіпливий читач нашого видання, був у чималій мірі засмучений нещодавньою оповіддю дописувача Володимира Павлова про перипетії на шляху виходу з під підпорядкування КП «Житлосервіс-2012» і утворення ОСББ.

«Ця тема для мене особливо близька… Я три роки очолював цю контору, яка тоді обслуговувала 180 багатоквартирних будинків. І прийняв я її з боргом у мільйон гривень. А коли мене на цій посаді змінив ставленик Козярчука, на рахунках підприємства налічувалося 2,3 мільйона гривень. За короткий час ці кошти було виведено. Куди? Неважко здогадатися, коли лиш щомісячна зарплата нового начальника дорівнювала в середньому 35 тисяч гривень. У мене, для порівняння – 5-7 тис. грн», – говорить Роман Шумейко, якого відтак не дивує, що за ці роки у житловому фонді, що перебуває на балансах КП «Житлосвіт -2012» та  «КП «Житлосервіс - 2012» сукупно лишилося менше 40 будинків – тікають геть люди від такого господарювання, утворюючи ОСББ.

Але й ОСББ, як видно з допису Павлова, не стало панацеєю… І що ж пропонує депутат та постійна депутатська комісія міськради?

А треба, за його словами, з цих двох комунальних підприємств утворити одне. Це вже чимала економія: один головний бухгалтер, один головний інженер і, звісно, один директор, на посаду якого треба, щоб прийшов спеціаліст своєї справи і ефективний менеджер. Щоправда, у Світловодську словосполучення «ефективний менеджер» було і дискредитоване, і спотворене. Тому, переконаний Шумейко, настав час повертати йому первісне позитивне значення.

«Нашою комісією на розгляд найближчої сесії виноситься три питання, які нині обговорюються на депутатських комісіях: перше – наведення ладу на сміттєзвалищі згідно бачення нашої комісії, друге – придбання не одного, а двох потужних сміттєвозів МАЗ і третє – утворення з двох комунальних підприємств з обслуговування багатоквартирних будинків одного. Так, як це вже зроблено в багатьох містах України і показало свою ефективність», – підсумував Роман Шумейко.

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Сергей
    {Так же прежде чем покупать мусоровоз надо сделать капремонт действующих. Если я не ошибаюсь , то капремонта им не делали ни разу. Нет смысла купить 1 мусоровоз , а в это время добить ещё 3.
    Что касается бульдозера , то здесь полностью согласен с Роман Шумейко.
    Именно так и планировал работать не уважаемый моной предыдущий директор ККП - ежедневная работа на свалке собственным бульдозером ДТ-75 + несколько раз в месяц аренда большого бульдозера. Для этого был отправлен двигатель с ДТ-75 на капремонт. Следующий директор Плахотный ДТ-75 порезал на металл , двигатель исчез , а теперь ему нечем работать и купите ему технику . Для начала проведите аудит ККП , а там увидите где все эти помощи из бюджета.}
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)