» » Світловодськ буде квітучим і барвистим – запевняє Тетяна Громова

Світловодськ буде квітучим і барвистим – запевняє Тетяна Громова


Квітники уздовж центральної площі, дотепно названі у народі «гробиками», вазони на колонах «білого дому» і на стовпах вздовж вулиці Героїв України планується залишити у стилі попередніх років. Але все, що стосується озеленення за вимогами укладеного з УЖКГ договору, має бути кращим, запевняє наша інтерв’юерка.

Наближається весна. Скоро все забуяє зеленим цвітом. Про те, чи буде це буяння хаотичним, чи таки набуде якихось цивілізованих рис, ми поговорили з Тетяною Громовою, керівницею управляючої компанії «Господарник», яка у січні цього року виграла тендер, традиційно оголошений УЖКГ, на озеленення Світловодська. 

–  Пані Тетяно, чи висока була конкуренція на цьому тендері?

–  Якщо брати до уваги кількість, то – ні. А от щодо якості, то – так. Ми мали достойного конкурента, компанію «Арата», яку очолює теж досвідчений в озелененні керівник. Та, завдяки привабливішій пропозиції «Господарника», який в процесі аукціону знизив вартість виконання робіт із 700 тисяч гривень до 600, ми і виграли цей тендер, зекономивши міському бюджету 100 тисяч гривень.

– І що це за роботи? Горщики на колонах «білого дому» і на стовпах центральної вулиці та «гробики» на площі?

–  Вазони і «гробики» два останні роки висаджуються та підтримуються без залучення бюджетних коштів. Дорогі ампельні рослини, добриво довгої дії та роботи з догляду за цими рослинами протягом усього сезону наше місто поки що не може собі дозволити. Висаджування саме таких квітів було і є моєю одноосібною ідеєю, тому знову я це беру на себе. Нагадаю, що чутки про те, що вазони були придбані за кошти міського бюджету, безпідставні.  Два роки тому ми з волонтеркою та хореографинею Ларисою Москаленко організували волонтерську групу «Барвисте місто», метою якої було привести занедбані клумби міста до порядку силами небайдужих однодумців. Щоб надати нашій ідеї якомога більшого розголосу та зацікавити молодь, Лариса організувала проведення фестивалю сучасного і бального танцю. Уся сума благодійних внесків на його проведення була нами передана для виготовлення ста вазонів. Бюджет міста не постраждав ні на копійку, що не можна сказати про сімейний бюджет моєї родини, адже більшу частину вартості горщиків довелося внести мені.

– Гаразд, минуле залишимо у минулому. Тож, чи порадуються цього року світловодці й гості міста охайністю зелених насаджень? І чи правда, що квіткову розсаду ви вирощуєте в орендованих бомбосховищах?

– Почну з останнього… Чутки про бомбосховища та орендовані теплиці – то неправда. Уже багато років я займаюсь вирощуванням квіткової розсади на власній присадибній ділянці. КП «Житлосвіт 2012», яке я очолювала раніше, закуповувало у підприємства, яке погодилося продавати для нашого міста розсаду за нереальною для України ціною, тим не менш, закладеною в кошторисі на озеленення ціною – 1 гривня за одну рослину. На клумби, не враховані у кошторисі, два роки тому я вирощувала розсаду у наданій безоплатно теплиці фірми ВКіК, у минулому році – у власній теплиці.

У цьому році розсада для міського озеленення вирощується в теплицях, що належать ТОВ «УК «Господарник», як для забезпечення умов договору на озеленення, так і для висадки на невраховані території та забезпечення більш щільного засаджування клумб.  Для того, щоб уникнути непорозумінь, чуток та різного роду інсинуацій, нагадаю, що договір, копії наданих на тендер документів та кошторису є у вільному доступі на сайті «Прозорро». 

– Як відбуватиметься технічне забезпечення виконання робіт?

–  Цього року ми плануємо повністю уникнути використання послуг субпідрядників. Але за виникнення непередбачуваних ситуацій обов’язково скористаємося наданою умовами договору можливістю це зробити. Наприклад, на відміну від минулих років, ми плануємо користуватися для поливу наданим в оренду автомобілем. Кущорізи, мотокоси та навіть щепоріз підприємство має у власності.

– У процесі тендеру ви на сто тисяч знизили вартість кошторису на озеленення. Це, напевне, в очікуванні отримати від цього великий зиск?

– За умовами договору, послуги оплачуються по факту виконання робіт, який підписується обома сторонами після перевірки уповноваженим представником УЖКГ. А щодо зиску… За кошторисом, прибуток підприємства у разі виконання усього обсягу робіт, складатиме близько 33 тисяч гривень.

– 33 тисячі!? І на біса вам здався такий альтруїзм? 

–  Якщо все виміряти матеріальним зиском, то це, дійсно, більше схоже на альтруїзм. Усе, що я роблю на клумбах міста вже третій рік – не піар заради здобуття чи то депутатського мандату, чи то якоїсь чиновницької посади… Знаєте, я не люблю пафосних, затертих до дірок визначень. Але, попри це, я вважаю себе патріоткою міста і хочу застосувати свої вміння та досвід на благо Світловодська, який, як кажуть, ледь не з самого початку свого існування славився зеленими насадженнями та барвистими клумбами з яскравими однорічниками та запашними трояндами. Але ось уже багато років ми всі бачимо зелень здебільшого від бур’янів, і це все більше скидається на дикі джунглі. І у мене є бажання змінити ситуацію на краще…

Користуючись нагодою, хочу щиро подякувати тим мешканцям Світловодська, які всі ці роки підтримували «Барвисте місто» коштами, працею, добрим словом та приносили, привозили і пропонували рослини з власних клумб для висаджування на міські.  

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
З Днем фізичної культури і спорту України!
Два «срібла» виборов Михайло Берчук на Всеукраїнській спартакіаді
Чотириденний футбольний турнір до Дня Незалежності України
Товариська зустріч з футболу відбулася у День села Андрусівки
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!