» » Секретар без повноважень всівся у президію і сесію… закрив

Секретар без повноважень всівся у президію і сесію… закрив


82 сесія, яка відкрилася ще 24 лютого, закрилася 28 лютого. Три дні її тривання і купа частин не позначалася жодним чином на життєдіяльності міста. Та й закрилася не за правилами…

Нагадаємо, перший день позначився лиш тим, що більшістю голосів обранці позбавили секретаря міськради Юрія Сапянова повноважень. Зате і запропонований  йому на заміну Марк Сіромаха не добрав одного голосу. 

На другий день, 26 лютого, коли прибічники обрання Сіромахи сподівалися таки досягти свого, не було кворуму. Навіть, Сапянова не було. Але в очікуванні кворуму, окрім сесійної зали, депутатами, АТОвцями та іншими активними громадянами було утворено чимало напружених локацій – від ґанку «білого дому», у фойє і до третього поверху, де всі задіяні особи безперервно між собою сперечалися. 

До того ж на авансцені «засвітився» депутат Віталій Тетяниченко, який теж, з усього видно, був не проти стати секретарем – він публічно заявив, що з боку групи підтримки Сіромахи на нього за день до цього було здійснено шалений тиск. Таким чином, свідомо чи ні, Тетяниченко став тим запобіжником, який значно ускладнив плани групи Сіромахи перебрати на себе владу… 

28 лютого. Є й Сапянов, є й кворум. Перший із звичної йому президії, щойно доповівши, навіщо він мотався до Києва і хто його туди послав, як на сесійну трибуну заступив Анатолій Шаповал, якого було обрано тимчасовим – між зняттям Сапянова і обрання нового секретаря – головуючим. Він заявив, мовляв, секретаря Сапянова знято і поки не оберемо іншого, «командувати парадом буду я». Так, погодився Сапянов, який, як повідомили його опоненти, поїхавши до столиці, згріб усі печатки та інші атрибути місцевого самоврядування у Світловодську, секретаря-то ви зняли, але на обрання нового у вас забракло голосів, а значить, щоб усе було легітимно – дану процедуру треба готувати спочатку. 

Така протидія призвела до того, що з президії сесії і сесійної трибуни віщати почали обидва головуючих. Причому, одночасно: Шаповал – про те, що треба продовжити обрання секретаря, Сапянов – про те, що треба розглядати нагальні питання сесійного порядку денного. 

Врешті, переміг останній постулат. Та, коли на трибуну почали заступати виконкомівські чиновники, пропонуючи ті чи інші проекти рішень з порядку денного, голосування, при необхідних 18, давало 9-12 голосів «за». Так тривало допоки, ну дуже, уважна Надія Мальцева, добравшись до мікрофону, не дзвінко не закричала: кворуму немає!

Та Сапянов навіть не зглянувся і подовжував підганяти чиновників зачитувати питання порядку денного, за які голосували все ті ж 9-12 обранців. І так – до вичерпання усіх питань, які, через брак голосів, не було прийнято. А раз усі питання було вичерпано, головуючий оголосив 82 сесію закритою і приклав долоню до серця, коли заграв гімн України. Хоча, наголошує регламент, поборником дотримання якого Сапянов виступав років 10, «некворумна» сесія не може ані відкриватися, ані закриватися…   
[img]


[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Мультiмедиа
Про що розповіла Любомира Мандзій?
Вічна пам'ять полеглим і мирного неба живим!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
«Нехай в душі цвіте кохання» – так поетично назвали районне свято, присвячене 8 Березня
Музика – це мова душі!