» » Візит Довгого та Балоня до Світловодська – як його побачив Котенко

Візит Довгого та Балоня до Світловодська – як його побачив Котенко


Скажемо відразу – позитивно побачив. Чим він не оминув поділитися на своїй пресовій конференції 

Як відомо, 27 лютого у нашому місті побували народний депутат України Олесь Довгий, голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь та чимало інших офіційних осіб. Тут вони – у міському Палаці культури – взяли участь у проведенні чергового засідання Ради розвитку громад та територій Кіровоградської області. Серед інших учасників цього дійства був і головлікар Світловодської ЦРЛ Юрій Котенко, який після заходу  поділитися своїми враженнями. Звісно, у здорово-охоронній проекції. 

Аптек у приймальному відділенні хірургічного корпусу, скоріш за все, не буде

… Після означеного вище засідання, розпочав прес-конференцію Юрій Котенко, нардеп і очільник ОДА відвідали нашу центральну районну лікарню, а саме – хірургічний корпус та приймальне відділення. Під час зустрічі з адміністрацією лікарні гостями було повідомлено, що Світловодська ЦРЛ включена до Програми Президента України під промовистою назвою – «Велике будівництво». А це, за словами Котенка, передбачає грандіозну її реконструкцію – як того вимагає статус Світловодської ЦРЛ, яку від початку цього року визначено однією з семи опорних лікарень у Кіровоградській області. 

«Для цього держава виділила кошти на капітальний ремонт приймального відділення – сім мільйонів гривень. Буде переобладнаний перший поверх, який стане приймальним відділенням хірургічного корпусу. Буде споруджено добудову – спеціально для розміщення у ній комп’ютерного томографа… Крім цього надійде ще чимало іншого вартісного медичного обладнання – устаткування для штучної вентиляції легень, кардіомонітори, дефібрилятор тощо», – сказав головлікар.

Уже 3 березня до ЦРЛ приїздив з Кропивницького для ознайомлення з об’єктом гендиректор підрядної організації, яка втілюватиме даний проєкт у життя, разом із архітектором, проєктувальником  та іншими спеціалістами. 

Роботи, якщо все йтиме за планом, мають розпочатися з 1 липня,   а завершити їх планують до кінця поточного року.  Все робитиметься за рахунок держбюджету. До слова, інтерв’юер озвучив вартість комп’ютерного томографу – 13 млн грн:

«Єдине, що на проєктно-кошторисну документацію місцеве самоврядування повинно виділити 500 тисяч гривень. Тож, думаю, що у березні на позачерговій, чи черговій сесії міськради це вирішиться».

На моє запитання, як бути з аптеками, розташованими там, де затівається ця грандіозна реконструкція, Котенко відповів: 

«Ми попередили власників аптечних мереж письмово про те, що розпочинається капітальна реконструкція, тому доведеться їм шукати інші приміщення». 

«Інфекційка»… Питання, що неабияк на часі

У продовження розмови з головлікарем, журналісти не оминули спитати у нього про долю  багатостраждального інфекційного відділення, значимість якого у нинішній «коронавірусній» ситуації неабияк підвищується…  Нагадаємо, у 2016 році це відділення увійшло до обласної програми, яка передбачала капітальну його реконструкцію – задля чого, за активного сприяння Олеся Довгого, було спрямовано із держбюджету 5,5 млн грн. Але підрядних, який став до роботи наприкінці названого року, встиг освоїти лиш 2,2 млн. Відтак, неосвоєні кошти було повернуто до держбюджету. А роботи були заморожені. І більш того –  Національна служба здоров’я не розглядає питання фінансування робіт на цьому відділенні, сказав головлікар. 

«Тому ми звернулися до влади з листом, що ж нам далі робити. А тут якраз – візит голови ОДА Андрія Балоня  і народного депутата Олеся Довгого. Вони запевнили, що докладуть максимум зусиль для того, щоб у цьому році роботи по реконструкції інфекційного відділення були відновлені», –  не без піднесення сказав на завершення своєї прес конференції Юрій Котенко. 

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!