Другого червня відбулася сесія міської ради, на якій заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства, призначили Володимира Шаповала. Присутній на пленарному засіданні депутат обласної ради Костянтин Каспров намагався прояснити, як новий посадовець планує вирішувати проблему забезпечення міста теплом, але відповіді так і не отримав.
Що думає з цього приводу сам Костянтин Каспров, яке враження на нього справило публічне спілкування з новопризначеним головним комунальником міста? Сподіваємося, відповідь на це запитання зацікавить багатьох жителів міста.
— Місто має безліч проблем, але усі погодяться, що питання опалення – найважливіше, до того ж воно «зависло» і ніяк не просувається у вирішенні, що мене надзвичайно непокоїть. Тому я і запитав на сесії у Володимира Шаповала:
"У разі надання дозволів на відключення від системи централізованого теплопостачання, яке у Світловодську надає ТОВ "Світловодськпобут", якою буде черговість такого відключення: спочатку бюджетні установи, а потім приватні квартири, чи навпаки?"
Усну інформацію від представників бюджетних установ щодо від'єднання від мережі я чую протягом останніх місяців. Інвестори мають намір встановлювати міні-котельні на декілька об’єктів у мікрорайоні (твердопаливні, газові тощо), щоб установи не залежали від ТОВ "Світловодськпобут". Але ж якщо бюджетні установи від'єднаються від централізованої мережі, то з опаленням квартир громадян настануть проблеми. Упевнений, що в такому разі "Світловодськпобут" просто не запустить свої котельні. Адже опалювати лише квартири, власники яких ще й мають заборгованість перед підприємством в обсязі 92%, "Світловодськпобут" не зможе. Бо для того, щоб отримати від НАК "Нафтогаз" номінацію на газ, "Світловодськпобуту" слід зробити попередню оплату. У підприємства власних коштів немає, тож якщо бюджетні установи не внесуть кошти, закупити газ буде неможливо, а значить, опалювальний сезон буде зірвано. Тож спочатку треба вирішити питання з відключенням багатоквартирних будинків, а потім братися за установи, які фінансуються з міського бюджету.
Утім Володимир Шаповал двічі ухилився від відповіді на мої питання. Окрім того, таку його поведінку підтримали окремі депутати, які, я вважаю, лобіюють свої власні інтереси та хочуть стати тими самими "інвесторами", про яких я згадував вище.
А я втретє ставлю своє питання: які об’єкти відключатимуть першими: бюджетні установи чи приватні квартири? І як діяти мешканцям багатоповерхівок?
Сподіваюся, що чітку і розгорнуту відповідь від Володимира Шаповала я все-таки почую.
Записала Олена Коваленко