» » Півгодини і крапля вашої крові можуть врятувати чиєсь життя

Півгодини і крапля вашої крові можуть врятувати чиєсь життя


Сергей Шовкопляс  завідувач відділення переливання крові КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР напередодні Всесвітнього дня донора крові (відзначається 14 червня) закликає жителів Світловодщини здавати кров. Добровільно і регулярно. 

– Забезпечити достатню  кількість безпечної крові можна тільки за рахунок  ії регулярної безоплатної здачі добровільними донорами. Завжди є потреба як рідкісних, так і поширених груп крові. Чим популярніша група крові, тим більше її потрібно, бо більше людей потребують саме вашої групи крові. 

Донація крові триває не більше 10 хвилин та є безболісною процедурою, крім уколу голкою. В організмі дорослої людини міститься близько 5,6 л крові,  а за один раз забирають 450-470 мл, тож це не завдає шкоди вашому організму, а швидка регенерація (відновлення) закладена в нас біологічно.

Кампанія з донорства у цьому році присвячена темі «Безпечна кров врятує життя» та проходить під гаслом «Здавати кров в ім’я здорового світу». У центрі уваги кампанії – особистий внесок кожного донора в охорону здоров’я людей, що його оточують. Ми закликаємо людей врятувати життя, здаючи кров добровільно і регулярно.

Зважте на те, що під час донації, лікарів у першу чергу турбуються про здоров'я донора: тож тих, хто має абсолютні або, навіть, тимчасові протипоказання, до здачі крові не допустять. Усі матеріали, системи, які використовуються для взяття крові – одноразові та стерильні. Крім того, лікарі обов'язково поцікавляться про те, що ви їли і чи готові до донорства. Тож вашому здоров'ю нічого не загрожує. 

Не будьмо байдужими, адже півгодини вашого часу і крапля вашої крові можуть врятувати чиєсь життя.

Кров можна здати у відділенні переливання крові КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР (вул. Героїв України,110, перший поверх хірургічного корпусу, контактний телефон – 20699).

Графік забору крові у донорів: понеділок, вівторок – з 8:00 до 11:00.
«СВ»
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)