» » Дев’ять ресторанів, кафе, магазинів Світловодська – порушники карантинних вимог

Дев’ять ресторанів, кафе, магазинів Світловодська – порушники карантинних вимог


Карантин послаблюється, а контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування та торгівлі посилюється – стверджує Тетяна Кривошея – начальник Світловодського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби.

– З чим пов’язане посилення контролю за дотриманням карантинних вимог у магазинах, кафе, ресторанах? 

– Через ускладнення епідеміологічної ситуації з захворюваності на коронавірус в Україні. 

– Але ж у Світловодську цілком керована ситуація з цього приводу, випадків захворювання було лише два, люди одужали... 

– У своїй роботі ми керуємося рішеннями позачергових засідань комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Державної комісії – від 13 червня, обласної – від 25 червня, міської комісії – від 30 червня). Виконуємо усі рекомендації. Наприклад, спільно з працівниками Національної поліції проводимо моніторингові обстеження об’єктів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, закладів громадського харчування на території міста та смт Власівки. 

– Скільки було таких обстежень і які результати? 

– З початку липня нашими фахівцями проведено 6 рейдових перевірок щодо дотримання карантинних вимог, під час яких перевірено 52 об’єкти.  Порушення виявлено у 10 закладах (19,2%), складено 6 протоколів про адміністративне правопорушення. Усього ж за період роботи рейдових груп за порушення карантинних вимог складено 9 протоколів  про адміністративне правопорушення.

– Можете назвати ті заклади, які допустили порушення? 

– Так. Це не секрет. У місті Світловодську: кафе «Шалє», ресторан «Околиця», магазини «Українські ковбаси», «Карамелька», «Гастрономчик», «Корчма», «Продукти» по вул. Комарова, 110. У селищі Власівці – ресторан «Явір», кафе «Яворянка. 

– Що з ними не так? 

– Якщо говорити про основні з виявлених порушень у закладах громадського харчування, то тут цілий перелік: у працівників закладів відсутні медичні маски або респіратори; працівники закладу працюють без одягнених на ніс та рот медичних масок та одноразових рукавичок; використовується багаторазовий посуд при відсутності посудомийної машини; відсутні деззасоби для проведення дезінфекції приміщень та поверхонь, зокрема контактних; відсутня інформація про антисептик (назва, склад, супровідні документи); не проводиться температурний скринінг працівників перед початком зміни.  

Тепер, що стосується закладів торгівлі продовольчими товарами. На вході до закладів відсутній антисептик для обробки рук покупців; продавці  працюють без вдягнутої медичної маски або респіратора та одноразових рукавичок; не проводиться температурний скринінг продавців перед початком зміни; відсутній дезінфікуючий засіб для обробки контактних поверхонь та вологого прибирання обладнання, приміщень; відсутні рідке мило, антисептик та паперові рушники для працівників; відсутнє тимчасове маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами (1,5 метри); до приміщення магазинів допускаються відвідувачі без вдягнутої захисної маски (у тому числі саморобної) чи респіратора; перевищується кількість покупців, які перебувають одночасно у закладі торгівлі при нормі 1 людина  на 10 кв. м.

– Який механізм впливу на порушників? Яке покарання вони отримали? 

– Про результати рейдових перевірок ми повідомляємо виконком міської ради. Порушення карантинних вимог тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 2 до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Справи за порушення цих вимог розглядають районні суди, відповідно вони і визначають суму штрафу.

– Дякую за вичерпну інформацію.
[img]

[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
З Днем фізичної культури і спорту України!
Два «срібла» виборов Михайло Берчук на Всеукраїнській спартакіаді
Чотириденний футбольний турнір до Дня Незалежності України
Товариська зустріч з футболу відбулася у День села Андрусівки
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!