» » Дев’ять ресторанів, кафе, магазинів Світловодська – порушники карантинних вимог

Дев’ять ресторанів, кафе, магазинів Світловодська – порушники карантинних вимог


Карантин послаблюється, а контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування та торгівлі посилюється – стверджує Тетяна Кривошея – начальник Світловодського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби.

– З чим пов’язане посилення контролю за дотриманням карантинних вимог у магазинах, кафе, ресторанах? 

– Через ускладнення епідеміологічної ситуації з захворюваності на коронавірус в Україні. 

– Але ж у Світловодську цілком керована ситуація з цього приводу, випадків захворювання було лише два, люди одужали... 

– У своїй роботі ми керуємося рішеннями позачергових засідань комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Державної комісії – від 13 червня, обласної – від 25 червня, міської комісії – від 30 червня). Виконуємо усі рекомендації. Наприклад, спільно з працівниками Національної поліції проводимо моніторингові обстеження об’єктів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, закладів громадського харчування на території міста та смт Власівки. 

– Скільки було таких обстежень і які результати? 

– З початку липня нашими фахівцями проведено 6 рейдових перевірок щодо дотримання карантинних вимог, під час яких перевірено 52 об’єкти.  Порушення виявлено у 10 закладах (19,2%), складено 6 протоколів про адміністративне правопорушення. Усього ж за період роботи рейдових груп за порушення карантинних вимог складено 9 протоколів  про адміністративне правопорушення.

– Можете назвати ті заклади, які допустили порушення? 

– Так. Це не секрет. У місті Світловодську: кафе «Шалє», ресторан «Околиця», магазини «Українські ковбаси», «Карамелька», «Гастрономчик», «Корчма», «Продукти» по вул. Комарова, 110. У селищі Власівці – ресторан «Явір», кафе «Яворянка. 

– Що з ними не так? 

– Якщо говорити про основні з виявлених порушень у закладах громадського харчування, то тут цілий перелік: у працівників закладів відсутні медичні маски або респіратори; працівники закладу працюють без одягнених на ніс та рот медичних масок та одноразових рукавичок; використовується багаторазовий посуд при відсутності посудомийної машини; відсутні деззасоби для проведення дезінфекції приміщень та поверхонь, зокрема контактних; відсутня інформація про антисептик (назва, склад, супровідні документи); не проводиться температурний скринінг працівників перед початком зміни.  

Тепер, що стосується закладів торгівлі продовольчими товарами. На вході до закладів відсутній антисептик для обробки рук покупців; продавці  працюють без вдягнутої медичної маски або респіратора та одноразових рукавичок; не проводиться температурний скринінг продавців перед початком зміни; відсутній дезінфікуючий засіб для обробки контактних поверхонь та вологого прибирання обладнання, приміщень; відсутні рідке мило, антисептик та паперові рушники для працівників; відсутнє тимчасове маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами (1,5 метри); до приміщення магазинів допускаються відвідувачі без вдягнутої захисної маски (у тому числі саморобної) чи респіратора; перевищується кількість покупців, які перебувають одночасно у закладі торгівлі при нормі 1 людина  на 10 кв. м.

– Який механізм впливу на порушників? Яке покарання вони отримали? 

– Про результати рейдових перевірок ми повідомляємо виконком міської ради. Порушення карантинних вимог тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 2 до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Справи за порушення цих вимог розглядають районні суди, відповідно вони і визначають суму штрафу.

– Дякую за вичерпну інформацію.
[img]

[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська