» » Художню школу та музей від’єднають від централізованого опалення

Художню школу та музей від’єднають від централізованого опалення


24 липня на засіданні виконкому Світловодської міської ради  вирішено від’єднати два котеджі на вулиці Гагаріна, у яких розташовані міський краєзнавчий музей та дитяча художня школа, від централізованого опалення, впровадивши там опалення електричне. 

Директори цих закладів, підпорядкованих міському управлінню культури, Андрій Бутко та Андрій Биков говорять, що централізоване опалення, допоки не розпочалися минулорічні, м’яко кажучи, збої, гріло їхні заклади непогано. Втім, вони люди – підневільні, тобто, усвідомлюючи можливе повторення централізовано-опалювальних колапсів і вірогідну економію «опалювальних» бюджетних грошей, підкоряться рішенню влади. Важливо лиш, говорять вони, щоб з настанням осінньо-зимового періоду від «Світловодськпобуту» їх не від’єднали, а приєднати до електроопалення – не встигли.

… Про таку небажану можливість ми й запитали начальника управління культури Надію Клокар.

Це багатогранне питання, розпочала пані Надія. У переході на електроопалення її управління керується як побажаннями секретаря міськради Юрія Сапянова, який невтомно закликає до ощадливості, так і власними побоюваннями того, що минулорічні перебої з централізованим  опаленням повторяться й цього року. На сьогодні, продовжила начальниця, виконкомівська міжвідомча комісія з відключень від ЦО дозвіл на таке відключення двох окремих будівель котеджного типу вже дала. 

Та це ще півділа – для подальшого просування потрібно провести чимало підготовчих робіт: різні проєкти та технічні умови, контури заземлення, трьохфазні лічильники абощо. Що потягне за собою фінансування в межах 17 тис грн. І це лиш – музей, у якого і техпаспорт і право власності є. Чого не скажеш за художню школу – там попереду ще купа формальностей. Тому, додала головна культурологиня, сподівання на те, що у цьогорічний осінньо-зимовий сезон краєзнавчий музей увійде з модерновим електричним опаленням її таки не полишають. А от пальчикам з пензликами у руках юних художників, як самим юним художникам, доведеться цю зиму обігріватися поки теплом від «Світловодсьпобуту».

І коли в управлінні побачать, що музей із своїм електроопаленням виявився успішним проєктом, наступного року черга вже дійде і до художньої школи, підсумувала Надія Клокар, додаючи, що кошти (а це 120 тис грн на обидві будівлі) не виділялися управлінню додатково – ці кошти були виділені її управлінню на опалення минулого року. Оскільки ж це саме опалення було відсутнє у Світловодську ледь не до нового, 2020-го, року, то звідси й економія, яку вирішено використати за призначенням.
[img]
[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)