» » «Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська

«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська


Ліси Світловодщини – це візитівка краю! Зелені насадження прикрашають і місто, і район, дають можливість людям відпочивати, займатися мисливством, збирати гриби і ягоди, а творчих людей надихають на написання картин, поезій тощо. Це неоціненний скарб, яким ми володіємо, і не завжди замислюємося над тим, хто ж зберігає і відновлює ліс, які проблеми долає щодня…

Напередодні Дня працівників лісу ми зустрілися із заслуженим лісівником України, директоркою державного підприємства «Світловодське лісове господарство», депутатом Кіровоградської обласної ради Валентиною Павлівною Здебською. У квітні  цього року вона повернулася до нашого міста з Онуфріївки, де теж керувала аналогічним підприємством, потім працювала заступником голови районної державної адміністрації.

– Раді вас знову бачити у Світловодську! Розкажіть свою історію, пов’язану з лісовим господартвом. 

– Моя історія роботи – це, без перебільшення, історія мого життя, адже я вже 41 рік у лісовому господарстві. Почала працювати у Світловодському Держлісгоспі з 18 років. Без відриву від виробництва закінчила Київський аграрний університет, отримала професію інженера лісового господарства. Працювала економістом, головним економістом, очолювала профспілкову організацію. У той час мій син неодноразово питав мене: «Мамо, коли ти вже будеш директором?» Я ніколи не думала про кар’єру, аж раптом у 2007 році отримала пропозицію очолити Онуфріївський лісгосп. На жаль, мого сина вже не стало, але я пригадала, що він дуже цього хотів, і погодилася.

– Важко було жінці керувати переважно чоловіками?

– Спочатку так, не просто. На моєму столі стояв газовий балончик, щоб захищатися від тих, хто не хотів працювати за правилами лісового господарства. До речі, зараз також доводиться звертатися до правоохоронців за допомогою. З часом усе налагодилося, і мені вдалося створити справжню команду однодумців, які жили і працювали під гаслом: «Один за всіх і всі за одного».
 
– Як потрапили до Світловодська? 

– Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Олександрівна Ревенко у квітні цього року попросила мене навести порядок у Світловодському лісгоспі, який занепав економічно, розбалансувався повністю, а керівництво ще й потрапило під кримінальне переслідування. Я погодилася, адже знаю потенціал підприємства, упевнена, якщо добре попрацювати, незабаром результатами роботи можна буде пишатися. 

– З чого розпочали роботу? 

– З аналізу ситуації, що призвела до таких негативних наслідків. Так сталося, що попереднє керівництво працювало окремо від лісничих – до контролю за виробництвом руки не доходили. Я ж буваю у всіх лісництвах щодня, контролюю вирубки, оцінку і продаж деревини. Тому ви й сьогодні мене бачите у камуфляжному одязі, зранку я з водієм об’їхала три лісництва, усе побачила на власні очі, сподіваюся на хороші результати за підсумками місяця.

– Можете і нам щось показати?

– Так, поїдемо до Золотарівського лісництва, познайомитеся з лісничим Сергієм Григоровичем Черкавським, який працює в галузі понад 20 років, побачите лісовий розсадник, плантацію декоративних саджанців. – Які плани будуєте на майбутнє?

– Хочу суттєво покращити наші показники. А вони за підсумками восьми місяців такі: лісовідновлення проведено на площі 35 га; доповнення проведено на площі 25 га; догляд за лісовими культурами здійснено на 80 га; створено 2 га плантації новорічних ялинок; вирощено 8 тис. шт. декоративного посадкового матеріалу; вирощено в розсадниках близько 300 тис. шт.  стандартних сіянців; реалізація продукції складає близько 7 млн грн; сплата податків до бюджетів різного рівня складає 3,5 млн грн.

Нам необхідно примножувати власні надходження. Переважну кількість коштів підприємство отримує від реалізації деревини. Я ж планую відновити її переробку.  Зараз наш цех – в оренді, ми продаємо лише сировину. Це неправильно! Нам треба придбати машину, щоб підвозити кругляк на переробку, запустити цех і працювати для населення, реалізовувати деревину навіть за мінімальними цінами – і економічний результат буде. У мене такий досвід роботи був в Онуфріївці.

– Скільки людей працює у Світловодському лісовому господарстві? 

– Загалом – 57, з них 38 – лісова охорона: майстри, помічники лісничих, лісничі, інженери, директор.

– Яка середня заробітна плата на підприємстві? 

– Невисока – 6 тис. грн, але будемо працювати краще – підніметься і заробітна плата. 

– Впораєтеся зі своїми планами і завданнями? 

– Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу. Але один в полі не воїн. Розраховую на підтримку справжніх лісівників, які дбають про ліс, працюють у господарстві за покликанням. 

– Як будете святкувати професійне свято? 

– Щоб організувати урочистості і відпочинок для колективу, є і досвід, і можливості, було б бажання. Днями ми це вирішимо. Користуючись нагодою, хочу через ваше видання привітати усіх працівників лісового господарства зі святом і побажати успіхів, здоров’я,  добра і щастя! 

– Дякую за цікаву розмову, вітаю і вас з Днем працівників лісу, бажаю успіхів! 
[img]
[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Більше за темами: Здебська
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Хто до басейну? Вже скоро буде можна!
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Мультiмедиа
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн