» » «У критичні моменти життя я концентрую свою енергію і перемагаю!» – Костянтин Каспров

«У критичні моменти життя я концентрую свою енергію і перемагаю!» – Костянтин Каспров


Хто? Що? Коли? Як? З якою метою? На ці запитання дуже хочеться знайти відповідь, коли торкаєшся брудної історії, що набула розголосу в електронних ЗМІ, а звідти перекочувала у соціальні мережі. 

Мова йде про арешт бізнесмена, депутата Кіровоградської обласної ради, голови громадської організації «Наше місто», власника Арт галереї, мецената, якого знають усі творчі люди регіону, ініціатора і спонсора клубу для людей поважного віку «Серця назустріч», кандидата на посаду Світловодського міського голови Костянтина Каспрова

Як гадаєте, який напрямок діяльності з вищеперерахованих, став причиною арешту? Бізнес? Можна було б запідозрити, адже відомо, що у кожного, без виключення,  підприємця України є свої «гріхи» через недосконалість законодавства. Так ні! Громадська робота? Ні, це було б просто смішно. Залишається політична діяльність, а точніше – реєстрація 20 вересня Світловодською ТВК кандидатом на посаду Світловодського міського голови та вручення 23 вересня Костянтину Каспрову відповідного посвідчення. 

Здавалося б, він один з трьох кандидатів, які були зареєстровані станом на 23 вересня, серед них: Віктор Макаров та Євгеній Сікорський. Кому з цих людей він заважав? І на перший, і на другий погляд – нікому. Як виявилося, не до вподоби він лише одному кандидату, на той час ще не зареєстрованому. Чому власне? А тому що має непоганий рейтинг і може у чесній боротьбі завадити останньому отримати такий жаданий портфель міського голови. Тож і знайшли нечесний вихід, описати який варто більш розлого.

Як розповідає Костянтин Каспров, 23 вересня о 16:20, коли він був на СТО, що на розі вулиць  Чорноморівської і Богдана Хмельницького, до нього приїхав на таксі, Андрій Віталійович Маліцький, який на той момент тільки подав документи на реєстрацію кандидатом  на посаду міського голови, а через пару хвилин  «група захвату» і машина «Статті 5» (члени команди Андрія Івановича Маліцького) з телекамерою, якою і скористалися, не виходячи з авто. Андрія Віталійовича відсунули подалі, щоб не потрапив у кадр, Каспрова повернули обличчям до машини (як у детективі: «лицом к стене!»), наділи кайданки і зняли все це дійство на відео. Після зйомки через 2-3 хвилини з Каспрова зняли кайданки і дозволили вільно пересуватися у своїх потребах і навіть говорити по телефону. Отже, на поверхні головна мета – викласти «компромат» на Каспрова у ЗМІ і соціальні мережі, що й було зроблено. Через 8 хвилин фото і відео з вказанням статей ККУ, за якими  звинувачують Каспрова, тобто задовго до офіційного оголошення, розповсюдили. З цієї хвилини почався ажіотаж у електронних ЗМІ. Тільки ледачій не написав про цю «гарячу новину»! 

У чому ж полягала її суть? 

Цитуємо: «Працівники слідчого управління поліції області спільно з управлінням Служби безпеки України в області, за процесуального керівництва обласної прокуратури, викрили у вчиненні протиправних дій кандидата на посаду голови одного з міст Кіровоградщини та жителя іншої області. У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що кандидат за попередньою змовою з іншим громадянином знайшли особу зі схожими анкетними даними та запропонували їй за винагороду у сумі 10 тисяч гривень подати свою кандидатуру на посаду міського голови. Ці дії були вчинені з метою перешкоджання здійсненню виборчого права громадян шляхом обману, а саме: шляхом набрання іншим кандидатом на місцевих виборах меншої кількості голосів від виборців під час голосування.

За результатами вжитих заходів правоохоронці задокументували факт передачі грошових коштів та затримали зловмисників у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Розслідування здійснюється в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 4 ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) Кримінального кодексу України». Кінець цитати.

Ось вони ключові слова: 

«з метою перешкоджання здійсненню виборчого права громадян шляхом обману, а саме: набрання іншим кандидатом на місцевих виборах меншої кількості голосів від виборців під час голосування». 

І неважливо було для правоохоронців, що на той момент не було іншого кандидата на прізвище Маліцький, не був зареєстрований і перший Маліцький... Більше того у Маліцьких різний вік, різне по-батькові, один самовисуванець, інший йде на вибори від рейтингової партії… Виборець це обов’язково помітив би! У списках кандидатів у депутати є багато «однофамільців», і це не привід для розслідування! 

Так от, кайданки з Каспрова зняли у ту ж мить, як «Стаття-5» зробила свою справу і подалася «працювати» далі. Машину не обшукали, гроші, яких було там чимало, не вилучили, звідки взялася сума у 10 тис. грн – невідомо. Проте повезли кандидата у мери як «крутого» злочинця до обласного центру і заточили за ґрати.

Костянтин Каспров розповідає: 

«Мене затримали за статтею 208 ККУ, а ця стаття передбачає затримання людини на місці злочину (розбій, вбивство, грабіж тощо), у випадку якщо є соціальна небезпека або можливість втечі підозрюваного. Що ж це за злочин, коли Маліцький сам напросився на зустріч? Втекти я не міг, адже активно провожу передвиборчу кампанію, за мною – колектив і родина. Вважаю, що дії правоохоронців явно виходили за межі необхідного і не відповідали розумному максимуму. Будь-яке обмеження прав людини повинно мати правові підстави. Необхідності такої не було зовсім!

Під час арешту я почувався нормально, адже був переконаний, що ця брудна провокація не буде мати серйозних наслідків для мене як для людини. Єдине, що мене турбувало на той момент і турбує зараз, це здоров’я моєї 73-річної мами, інваліда другої групи, моїх дітей – дворічного сина та 16 – річної доньки, 15-річного пасинка, дружини. Хто знає, до якої межі дійдуть мої вороги? 

Я ніяким чином не порушив закон. Мене звинуватили за статтею 157 Кримінального Кодексу України «Перешкоджання здійсненню виборчого права»: перешкоджання… обманом.. або іншим чином вільному здійсненню громадянином права обирати і бути обраним… депутатом місцевої ради або сільським, селищним, міським головою, вести передвиборну агітацію». Нічого подібного я не робив, адже не маю прямого стосунку до реєстрації Маліцького Андрія Віталійовича, він подавав документи самостійно. Мало того, згідно із ст. 157 ККУ злочин вважається закінченим тільки після голосування, якщо це відбилося на результатах голосування. Щодо обману виборців. Якщо проаналізувати обіцянки кандидатів у депутати та міські голови, майже кожного можна звинуватити в обмані виборців з метою набрати якомога більше голосів і засудити.

Тож розмірковувати про гіпотетичну втрату голосів Маліцьким Андрієм Івановичем, який, підкреслюю, ще навіть не подав документи до ТВК, і будувати на цьому звинувачення, м’яко кажучи, неправильно, тим паче, мене.

За дві ночі, що я провів за гратами, мені вдалося ретельно підготуватися до суду, який відбувся 25 вересня з метою обрання мені запобіжного заходу. Завдяки омбудсмену з прав в’язнів, мені дали ручку і папір, і я написав промову, котру ви можете згодом побачити і послухати на відео, адже телевізійники були на суді і зафіксували усе, що там відбувалося. 

Дякую долі, що свого часу я закінчив Харківську юридичну Академію імені Ярослава Мудрого (не купив диплом, а вчився захищати себе, свій бізнес, бути ефективним депутатом!). Упевнений, що я та мій адвокат Марк Сіромаха виступили достойно і розбили усі звинувачення вщент! Як результат, я – на волі (прокуратура наполягала на запобіжному заході – тримання під вартою) і продовжую свою передвиборчу кампанію.

На суді я заявив, що прошу зареєструвати мою заяву до ДБР про перешкоджання прокурором, слідчим та інших осіб, в інтересах третіх осіб, здійсненню мого виборчого права бути обраним міським головою, вести передвиборну агітацію за тією ж статтею 157 ККУ ч. 2,3. Також неправомірні дії поліції повинні кваліфікуватися ч.2 або 3 ст. 364, 365, 423, 424 ККУ.

Вірю, що справедливість переможе, хто б не стояв за моїми кривдниками і скільки б грошей не було у їхніх спонсорів. 

Мене не залякати! У критичні моменти життя я концентрую свою енергію і перемагаю! Мої кривдники, очевидно, забули, що я майстер спорту міжнародного класу зі східних єдиноборств. Спорт привчив мене до самодисципліни і відповідальності, я постійно працюю над собою і вважаю себе готовим очолити громаду. Як кризовому менеджеру з досвідом мені вдасться вивести нашу територію з пастки. Водночас, хочу звернути увагу виборців на тих кандидатів, які ще не вибороли посаду міського голови, а вже вдаються до таких провокацій. Після перемоги їм просто знесе «дах» від безкарності і вседозволеності! Я ніколи не думав, що буду ставити за приклад депутатів від «Свободи», адже вони мої непримиренні опоненти. Але усі вони не мають «подвійного дна», відкрито і чесно відстоюють свої позиції. У них треба повчитися решті!»  

Марк Сіромаха, адвокат Костянтина Каспрова, прокоментував подію так:

«Ситуація, дійсно, нестандартна. Справу порушили з підкупу виборців (ст. 160 ККУ) виключно для формування негативного образу, взяли те, що буде красиво звучати в ЗМІ. Самого підкупу не було. Ні юридичних, ні процесуальних підстав для арешту не було. Але саме за цією статтею і заарештували Костянтина Каспрова, хоча у справі – жодного слова про підкуп немає. А якби його звинуватили у перешкоджанні виборам, людям було б зрозуміло, що це політичне замовлення конкурентів. Заарештували без рішення суду. Потім перекваліфікували з підкупу виборців на статтю 157 ККУ «Перешкоджання здійсненню виборчого права», що теж, на мій погляд, є дуже сумнівним, виходячи з матеріалів справи. Але комусь дуже це дуже потрібно як елемент передвиборчої боротьби. Я вважаю, що судової перспективи вона не має. Цілком логічно, що суд відмовив прокуратурі у задоволенні клопотання про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і обрав особисте зобов’язання. Це великий плюс! Бо інакше Костянтин не зміг би брати участь у виборчій кампанії. Але слідство тільки почалося, все ще попереду. Судячи з того, як «справа» почалася, можливі будь-які несподіванки у майбутньому. А загалом, такої брудної передвиборчої компанії, як ця, ще не було у Світловодську!» 

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська