» » Андрій Маліцький: «Досить розвалювати, давайте будувати!»

Андрій Маліцький: «Досить розвалювати, давайте будувати!»


«Громада віддала пріоритет мені – Маліцькому Андрію Івановичу за мою принциповість, за мою відкритість, за мою незаангажованість…», – підкреслив новообраний Світловодський міський голова, спілкуючись із журналістами після оголошення результатів місцевих виборів. Відбулося це у неділю,

 1 листопада, о 17:00 у сесійній залі міської ради, після закінчення чергового засідання територіальної виборчої комісії. 
 
– Вітаємо з перемогою, Андрію! З чого почнете свою роботу? 

– До міської ради ми делеговані громадою, щоб працювати на громаду. Тож будемо вибудовувати свою роботу так, щоб об’єднати депутатський корпус, донести нашу стратегію розвитку об’єднаної територіальної громади. Якщо ми будемо підтримані депутатським корпусом, у нас все вийде. У нас буде інший підхід до справи, інший підхід до керівництва.  Це не значить, що ми будемо все ламати, у нас принцип – будувати. Тому я хочу усіх запевнити, що ми будемо дуже обережно підходити до кадрових призначень. До цього часу ми просто буксували, тепер ми хочемо освоїти машину, яка буду працювати. Нашу стратегію розвитку ми озвучимо депутатам і громаді, доповнимо її пропозиціями, які надійдуть у ході обговорення. 

– Щойно голова ТВК озвучив список депутатів міськради. Що думаєте з цього приводу? 

– По-перше, хочу сказати, законодавство прописано таким чином, що громада не зовсім вплинула на ті списки, це я кажу прямо. Люди, які набрали більше голосів, не стали депутатами, а ті, яких підтримало кілька виборців – навпаки.  Тут втрата є для громади, адже саме громада обрала одних, а партії – інших. Спрацював список, це не є релевантним (важливим, істотним, доцільним. Ред.). Було б корисніше серед депутатів  бачити саме тих, кого обрала громада, я маю на увазі рейтингове голосування у кожній партії, яке не відбулося.  Але є те, що є, списки затверджені комісією. У деяких депутатів ще є час визначитися: залишиться у міськраді чи піти в район, область. Через деякий час ми будемо мати остаточні списки депутатів міськради. Ми не будемо говорити, що депутатський корпус буде диктувати свої умови з приводу посад. Ми кажемо про те, що це буде відкрита процедура під прискіпливим наглядом громади. На даний час громада дала пріоритет Маліцькому Андрію Івановичу за мою принциповість, за мою відкритість, за мою незаангажованість. Якщо громада делегувала мені це право, ми будемо вибудовувати свої дії, доносити ідеї і пропозиції. Я думаю, що депутатський корпус повинен на перше місце поставити думку громади, а не свої амбіції, але ми будемо вислуховувати пропозиції, я кажу про документ, який буде на столі.  Це наш майбутній розвиток громади. Досить розвалювати, давайте будувати! 

– Ви заступаєте на посаду міського голови у складний період життєдіяльності громади – проблеми з теплопостачанням, освітленням тощо. Потрібно якнайшвидше сформувати команду виконавчої влади. Чи є у вас пропозиції з цього приводу? 

– Я не буду озвучувати прізвища, але скажу, що це повинні бути принципові, освічені, фахові у своєму напрямку люди. Це не іграшки для експериментів. У нас немає часу. Першочергова проблема – це опалення. Я був на контакті з Московським Сергієм Володимировичем, дав неформальне завдання зробити можливе і неможливе від них, щоб запустити опалювальний сезон, там є проблеми, але вони їх вирішують. Мене запевнили, що не вистачає бригад, щоб вчасно ліквідовувати пориви, ми знаємо, що теплові мережі зношені… Тож у цьому питанні треба пройти нормально опалювальний сезон, а далі реформувати все управління ОТГ.

Розумієте, так? Я думаю, першочергове завдання – не посади, першочергове – це пройти момент реформування.

– Ваш успіх буде значною мірою залежати від того, якого секретаря ради ви запропонуєте…

– Я б сказав, наш загальний успіх буде залежати від того, чи сформується у депутатів думка працювати разом.  У нас є пропозиція – відсунути питання щодо секретаря, доки ми не сформуємо ОТГ. Закон ще до кінця не прописаний, думаю найближчим часом це станеться і ми всі будемо розуміти, як будемо працювати.

– Тобто ви будете деякий час чекати? 

– У мене є повноваження, є можливість формувати виконавчу владу, але на першій сесії ми запропонуємо зупинитися на дуже важливих першочергових питаннях. А це ж не є першочерговим питанням! Громада чекає змін, змін на краще, і саме від нас залежить, чи будуть ці зміни.  

– Але ж гасло: «Кадри вирішують все!» спрацьовує зазвичай…   

–  Я не хочу повторення досвіду попередньої каденції, робота міськради була незбалансована, як у байці про лебедя, рака і щуку. «Секретарство» може затягнутися, ми можемо вскочити у цю прірву, а громада точно не цього чекає… Повторюсь, я хочу відсунути тимчасово це питання, щоб ми сконцентрувалися на інших питаннях – реформування, міський бюджет 2021,  як його правильно сформувати.  

– Хочете залишити ту команду, яка є зараз у виконавчій гілці владі?  

– Ми не будемо рубати шашками, ми не будемо всіх розганяти. Ми запропонуємо інший формат роботи. У нас будуть інші вимоги до цих людей. Якщо вони можуть фахово, чесно і відкрито продовжити виконувати свою роботу, то які питання? Працюємо. Якщо ні – будемо міняти. 

– З якою командою ви прийшли до міськради? Цікавить кількісний її склад. 

– Вона дуже велика і  не закінчується на 34-х кандидатах у депутати  від нашої політичної сили. Є ще громадські організації, активісти.   

– Уточню питання. Скільки депутатів є у вашій команді? 

– Не є правильним ставити так питання. Ми будемо об’єднувати депутатський корпус не на політичних гаслах, а на ідеях. 

–  Тобто ви не знаєте, є у вас більшість чи немає? 

– Ми чекали на офіційний результат виборів. Тепер знаємо і будемо дивитися на ситуацію,  пропонувати, спілкуватися.  Чомусь кажуть  – треба, щоб була більшість. Треба для людей працювати, а не створювати більшість!  

– Але ж, щоб ухвалювати рішення, потрібна більшість… 

– Так, але треба  об’єднуватися навколо проєктів, гарних ідей задля розвитку нашої громади. А є більшість чи немає більшості – неважливо. 

– Ну це в ідеалі… Бажаю успіхів!

– Я розумію, про що ви зараз. Якщо депутати будуть просто ставити палки в колеса, бо це Маліцький зі своїм баченням, ми будемо буксувати і,  я думаю, громада повинна буде включитися. Якщо ми не будемо по-новому дивитися на виклики, то ми залишимося нереалізованими всі разом: і депутати, і чиновники, і міський голова. Треба усвідомити, що працювати на громаду – це   наша спільна відповідальність! 
[img]

[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
З Днем фізичної культури і спорту України!
Два «срібла» виборов Михайло Берчук на Всеукраїнській спартакіаді
Чотириденний футбольний турнір до Дня Незалежності України
Товариська зустріч з футболу відбулася у День села Андрусівки
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!