
За 2019 рік у його відділенні народилося 235 нових громадян, - говорить Володимир Миколайович, - а за місяць до кінця 2020-го – 211. Так що, на кількість пологів цьогорічний карантин аніскільки не вплинув.
Звісно, відповідні профілактичні заходи, продиктовані застережними заходами у зв’язку з коронавірусом, у відділені були проведені і проводяться щодня. Хоча, зазначає завідувач, від цієї напасті ніхто не застрахований. І породіллі, у тому числі. Адже, час діагностики на COVID-19 і час пологів різняться істотно. Тобто, якщо у жінки з ознаками застуди почалися перейми, то пологи у неї закінчаться за 10-12 годин. А от результати тестування на коронавірус будуть готові мінімум за добу. Якщо ж ПРЛ-тестування робити зарання, скажімо, на 37-му тижні вагітності, то заразитися майбутня породілля може і на 38-у, 39-у тижні. Який сенс?
«А значить народжуватиме вона у Світловодську, навіть, якщо у неї вже підтверджена легка форма коронавірусу. І лише у випадку тяжких і середніх випадків у породіллі ми її екстрено направлятимемо до перинатального центру у Кропивницький", – зазначає Пудич.
Щодо партнерських пологів – це, коли чоловік породіллі присутній під час її пологів – то на тут, за словами завідувача, згідно розпорядження головного санітарного лікаря Україні, введена тимчасова заборона в рамках карантинних обмежень.
... Тож чоловіки в очікуванні щасливої миті вимушені тепер гуляти під вікнами палат своїх коханих. Та ще й в обов’язкових захисних масках.