» » Чи можна народжувати під час карантину у Світловодську?

Чи можна народжувати під час карантину у Світловодську?


Куди не кинь – всюди обмеження. На щастя, вони не торкнулися права на життя. На нове життя. Вагітних жінок у Світловодську менше не стало, тож де вони будуть народжувати своїх дітей? На це запитання відповідає завідувач пологовим відділенням Світловодської ЦРЛ Володимир Пудич

За 2019 рік у його відділенні народилося 235 нових громадян, - говорить Володимир Миколайович, - а за місяць до кінця 2020-го – 211. Так що, на кількість пологів цьогорічний карантин аніскільки не вплинув.

Звісно, відповідні профілактичні заходи, продиктовані застережними заходами у зв’язку з коронавірусом, у відділені були проведені і проводяться щодня. Хоча, зазначає завідувач, від цієї напасті ніхто не застрахований. І породіллі, у тому числі. Адже, час діагностики на COVID-19 і час пологів різняться істотно. Тобто, якщо у жінки з ознаками застуди почалися перейми, то пологи у неї закінчаться за 10-12 годин. А от результати тестування на коронавірус будуть готові мінімум за добу. Якщо ж ПРЛ-тестування робити зарання, скажімо, на 37-му тижні вагітності, то заразитися майбутня породілля може і на 38-у, 39-у тижні. Який сенс? 

«А значить народжуватиме вона у Світловодську, навіть, якщо у неї вже підтверджена легка форма коронавірусу. І лише у випадку тяжких і середніх випадків у породіллі ми її екстрено направлятимемо до перинатального центру у Кропивницький", – зазначає Пудич.


Щодо партнерських пологів – це, коли чоловік породіллі присутній під час її пологів – то на тут, за словами завідувача, згідно розпорядження головного санітарного лікаря Україні, введена тимчасова заборона в рамках карантинних обмежень.

... Тож чоловіки в очікуванні щасливої миті вимушені тепер гуляти під вікнами палат своїх коханих. Та ще й в обов’язкових захисних масках.

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Хто до басейну? Вже скоро буде можна!
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Мультiмедиа
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн