» » ІФА-тестування на COVID-19 тепер в Світловодську!

ІФА-тестування на COVID-19 тепер в Світловодську!


З першого грудня 2020 року у Світловодській ЦРЛ буде  проводитися тестування методом імуноферментного аналізу (ІФА) на COVID-19. З цією метою ЦРЛ  придбала сучасне обладнання американського виробництва вартістю 276,0 тис. грн. 

Про ІФА-аналізатор лікарня давно мріяла, а придбати  «підштовхнула» епідемія коронавірусу. До цього часу  жителям нашого міста та району для отримання результатату дослідження ІФА на коронавірус доводилося звертатися  до Кремечука або проходити обстеження у приватних лабораторіях, де ціни не з дешевих: від 400 до 600 гривень, у державних — понад 100 гривень.

Лабораторні  дослідження методом ІФА спочатку проводитимуться для діагностики коронавірусної інфекції, а в подальшому на цьому обладнанні, будемо діагностувати й інші захворювання — ТОРЧ-інфекції, гепатити, сифіліс, гормони, онкомаркери, кардіомаркери  та  інше.

Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ України від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)». ІФА-тестування на коронавірус з визначенням імуноглобулінів М та G  проводяться пацієнтам із симптомами коронавірусної інфекції, особам, що хворіють на пневмонію, контактним особам, медичним працівникам, особам, що потребують планової госпіталізації (операції), пацієнтам, які мають симптоми COVID-19, але результати їхніх ПЛР-тестів дали негативний результат та іншим категоріям.

Що варто знати про тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести) на COVID-19?

Імуноферментний (ІФА) аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген - антитіло», який виробляється, коли організм уражений вірусом. Метод ІФА-тестування на COVID-19   визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Антитіла класу IgМ починають виявлятися в середньому на 5 день від появи симптомів, їх рівень зростає до 14 дня, що свідчить про гостру стадію хвороби. Надалі їх рівень поступово знижується. Антитіла класу IgG з'являються на 11-20 день від появи симптомів і надають змогу дізнатися, чи перехворіли ви на коронавірус у безсимптомній формі, чи виробив ваш організм імунітетет на COVID-19 та оцінити рівень імунного захисту організму на перенесену інфекцію.

Основний біоматеріал для проведення ІФА – це сироватка крові:  у пацієнта беруть зразок крові з вени. Для того, щоб уникнути похибок у результатах, важливою умовою для лабораторних досліджень є здача крові натщесерце — 6-12 годинний період голодування, з виключенням алкоголю, паління, обмеженням  фізичної активності.  Необхідно також виключити прийом ліків, якщо це неможливо, про вживання ліків слід проінформувати лабораторію.

Аналізи приймаються за направленням сімейного лікаря або лікаря-інфекціоніста у маніпуляційному кабінеті №47, 3 поверх поліклініки (вул. Павлова,16) за графіком:  понеділок – четвер з 9:30 до 10:30. Результат аналізу можна отримати наступного дня.

Вартість обстеження становить 120,0 грн  IgM та 120 грн IgG. Довідки за телефоном: (05236)72744.

Світлана Охріменко, завідувачка клініко-діагностичною лабораторією ЦРЛ
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Хто до басейну? Вже скоро буде можна!
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Мультiмедиа
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн