
Про ІФА-аналізатор лікарня давно мріяла, а придбати «підштовхнула» епідемія коронавірусу. До цього часу жителям нашого міста та району для отримання результатату дослідження ІФА на коронавірус доводилося звертатися до Кремечука або проходити обстеження у приватних лабораторіях, де ціни не з дешевих: від 400 до 600 гривень, у державних — понад 100 гривень.
Лабораторні дослідження методом ІФА спочатку проводитимуться для діагностики коронавірусної інфекції, а в подальшому на цьому обладнанні, будемо діагностувати й інші захворювання — ТОРЧ-інфекції, гепатити, сифіліс, гормони, онкомаркери, кардіомаркери та інше.
Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ України від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)». ІФА-тестування на коронавірус з визначенням імуноглобулінів М та G проводяться пацієнтам із симптомами коронавірусної інфекції, особам, що хворіють на пневмонію, контактним особам, медичним працівникам, особам, що потребують планової госпіталізації (операції), пацієнтам, які мають симптоми COVID-19, але результати їхніх ПЛР-тестів дали негативний результат та іншим категоріям.
Що варто знати про тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести) на COVID-19?
Імуноферментний (ІФА) аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген - антитіло», який виробляється, коли організм уражений вірусом. Метод ІФА-тестування на COVID-19 визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Антитіла класу IgМ починають виявлятися в середньому на 5 день від появи симптомів, їх рівень зростає до 14 дня, що свідчить про гостру стадію хвороби. Надалі їх рівень поступово знижується. Антитіла класу IgG з'являються на 11-20 день від появи симптомів і надають змогу дізнатися, чи перехворіли ви на коронавірус у безсимптомній формі, чи виробив ваш організм імунітетет на COVID-19 та оцінити рівень імунного захисту організму на перенесену інфекцію.
Основний біоматеріал для проведення ІФА – це сироватка крові: у пацієнта беруть зразок крові з вени. Для того, щоб уникнути похибок у результатах, важливою умовою для лабораторних досліджень є здача крові натщесерце — 6-12 годинний період голодування, з виключенням алкоголю, паління, обмеженням фізичної активності. Необхідно також виключити прийом ліків, якщо це неможливо, про вживання ліків слід проінформувати лабораторію.
Аналізи приймаються за направленням сімейного лікаря або лікаря-інфекціоніста у маніпуляційному кабінеті №47, 3 поверх поліклініки (вул. Павлова,16) за графіком: понеділок – четвер з 9:30 до 10:30. Результат аналізу можна отримати наступного дня.
Вартість обстеження становить 120,0 грн IgM та 120 грн IgG. Довідки за телефоном: (05236)72744.
Світлана Охріменко, завідувачка клініко-діагностичною лабораторією ЦРЛ