» » На сесії у Світловодську «перегинали через коліно» і намагалися створити «болванку»

На сесії у Світловодську «перегинали через коліно» і намагалися створити «болванку»


Без малого шість годин 22 грудня тривала чергова, п’ята, сесія. Суперечки її першої частини компенсувала своєю результативністю частина друга.

2,20... Це не ціна популярної у радянські часи вареної ковбаси – це час тривання першої частини сесії, яка ніяк не могла дійти консенсусу з визначенням порядку денного. Щойно міський голова Андрій Маліцький оголосив про утворення трьома обранцями депутатської фракції «За майбутнє», почалося...

Першим каменем спотикання стала пропозиція саме одного з депутатів цієї фракції та одного з відомих у місті голів ОСББ Віталія Юшка включити до порядку денного питання щодо відшкодування з міського бюджету 835 тисяч гривень, витрачених по лінії «теплих кредитів». Щоправда, зізнався Юшко, депутатські комісії з підготовки до пленарних засідань дане питання не розглядали. Але група підтримки з просування цього питання мала би, на думку ініціатора, справити на депутатів враження. Справили... 

Депутатка Вікторія Атамась (ОПЗЖ) назвала таку практику (залучення гамірної громадськості) «перегинанням через коліно» – мов, ніхто не проти, але, якщо без попереднього узгодження, то даруйте... Доволі довго тривало обговорення, та врешті більшість депутатського зібрання, попри застереження голови, що стосунки з банками – річ відповідальна, а сама програма «теплих кредитів» закінчується у 2020 році, виступила проти «перегинання» і не проголосувала за включення пропозиції Юшка до порядку денного.

Ще більш напружено точилися дебати довкола пропозиції самого Маліцького внести на сесійний розгляд питання про структуру та штатний розклад виконавчих органів Світловодської міської ради. Терміновість вирішення цього питання без попереднього розгляду на депутатських комісіях лаконічно роз’яснила заступниця начальника фінуправління Антоніна Дика

«Без затвердження структури ми не можемо закласти видатки у проєкт бюджету. Тобто, не розподіленими залишаться 10,2 млн грн».

Тут вже традиційно заперечив голова фракції «Батьківщини» Роман Домбровський, який угледів у просуванні даного питання підступні плани градоначальника. Штатне питання, сказав він, треба починати було вирішувати ще з 20 листопада. А що на сьогодні виходить? А на сьогодні міське керівництво замислило зростання штату виконавчих органів міської влади до 202,5 одиниць, хоча у Світловодську мало би бути 162 посадовця та 17 ставок технічних працівників. А от у семи селах, які увійшли до Світловодської МТГ, передбачається 4 старости, 9 спеціалістів першої категорії та три ставки техпрацівників, на Власівці – староста, п’ять посадовців та один з половиною техпрацівник. Домбровський вважає блюзнірством таке ставлення до сільських і селищних жителів... Цю думку, попри запевнення Маліцького та «Слуг народу», що даний проєкт рішення – всього лиш «болванка», яка в процесі обробки набуде довершених форм, не поділила більшість депутатського корпусу. Тож, розгляд цього структурно-штатного питання перенесли на позачергову, шосту, сесію міськради, яка має зібратися 24 грудня, але після детального обговорення на депутатських комісіях 23 грудня. 

На цьому власне й закінчилися перша частина сесії. Друга ж її частина, яка тривала ледь не удвічі довше першої, була більш плідною. Так були підтримані усі місцеві програми, внесені до порядку денного – і по лінії соцзахисту населення, і по лінії управління освіти (шкільне харчування), і по реконструкції зовнішнього освітлення абощо. Ба більше, навіть фінансову підтримку «Комбінату комунальних послуг» з міського бюджету було схвалено.

Єдиному, кому не поталанило, так це Світловодському радіомовленню... Від нового року дротове радіо припиняє своє існування по всій Україні. Аби не залишатися обабіч прогресу, радіоредакторка Світлана Неділя сподівалася на прихильність депутатів щодо створення на базі її редакції некомерційного місцевого ефірного ФМ-радіомовлення в рамках проєкту «Мовлення громад». Ціна питання – під один мільйон гривень. Та ощадливі обранці не підтримали такої новації.

Решту часу сесія присвятила земельно-архітектурним питанням у виконанні начальниці управління економіки Крістіни Ахтирської та питанням організаційним в озвучці секретаря міськради Віталія Тетяниченка.
[img]


[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Світловодські «Комети» не дали суперникам жодного шансу на перемогу!
«Зухвалі» - другий рік поспіль чемпіони області з волейболу!
Півфінал Чемпіонату України з баскетболу – у Світловодську!
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Мультiмедиа
Зимова риболовля – ось чим займалися справжні чоловіки у вихідні дні
Пам’ятаємо видатного земляка Вадима Бойка…
«Кременчуцька ГЕС демонструє стабільність і розвиток» – Андрій Назаренко
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького