
«Погляд з минулої епохи» – так називається ретроспективна виставка, присвячена 40-річчю з дня заснування Світловодської дитячої художньої школи, яка відкрилася у міському краєзнавчому музеї 25 жовтня.
За словами нинішнього директора школи Андрія Бикова, художня школа була нагальною потребою для молодого міста. Протягом чотирьох десятиліть цей навчальний заклад закінчили 447 дітей, 100 з них так чи інакше пов’язали свою майбутню професію з мистецтвом, тобто стали художниками, дизайнерами, викладачами образотворчого мистецтва тощо.
Першим директором школи та ініціатором її створення був Анатолій Биков, який , без перебільшення, віддав їй усе своє життя, пропрацювавши тут 35 років, а зараз справу батька продовжує його син. Одними з перших прийшли працювати у школу подружжя Віктор Чумаченко та Наталя Бойчук, Ганна Рибальченко. Зараз дітей мистецтву прекрасного навчають троє викладачів: Андрій Биков, Людмила Попруженко та Ірина Клименко.
Творча атмосфера закладу, ентузіазм викладачів та талант вихованців сприяють тому, що Світловодська дитяча художня школа є однією з кращих подібних закладів області.
Роботи учнів школи, представлені на виставці у музеї, датуються 80-90-ими роками минулого століття. Виконані в різних техніках (аплікація-мозаїка, гратографія, вітраж та ін.) ці маленькі шедеври просто-таки вражають. Втім, описувати виставку – невдячна справа, її потрібно бачити.
Вітаючи викладачів дитячої художньої школи, начальник управління культури та туризму Надія Клокар подякувала педагогам цього закладу, зокрема, її першому директору Анатолію Бикову, за їхню подвижницьку працю, побажала їм подальших успіхів та нових вагомих здобутків.
Багато теплих слів на адресу педагогів школи усіх поколінь прозвучало того дня. Ювілярів привітали директор Світловодської дитячої музичної школи Тетяна Рудь, директор школи мистецтв Ірина Темнова, голова міського літоб’єднання «Літо» Лідія Лаврик, відомий у місті художник Юрій Цуканов та ін. А Наталя Дзюник, керівник студії образотворчого мистецтва Власівського будинку культури, зазначила, що її донька свого часу навчалася азам малювання в дитячій художній школі. А тепер Марічка Рубан – відомий харківський дизайнер, її ім’я відоме і за кордоном. Тож місто має пишатися таким закладом, такими викладачами та учнями, адже мистецтво – один із тих чинників, що розвивають нашу державу, роблять її знаною у світах.
Присутні на презентації виставки бажали дитячій художній школі та її викладачам і вихованцям фінансової підтримки від міської влади та благодійників, ділилися своїми враженнями та емоціями.
Тож усіх бажаючих запрошуємо до музею. Виставка триватиме до кінця листопада.
Тетяна Ткачук, працівник міського краєзнавчого музею