» » Старости територіальної громади. Хто вони?

Старости територіальної громади. Хто вони?


Відомо, що до складу Світловодської міської територіальної громади приєднали частину ліквідованого Світловодського району, а саме території Озерської сільської ради (села Озера, Олексіївка, Талова Балка), Миронівської сільської ради (с.Миронівка), Павлівської сільської ради (села Павлівка та Вільне), Великоскельовської сільської ради (села Велика Скельова та Мала Скельова). Селище Власівка, як і раніше, є складовою частиною міста Світловодська, а тепер Світловодської громади.

На цих територіях створені старостинські округи і у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» призначені старости. Ці нові посади місцевого самоврядування створені для того, щоб інтереси всіх жителів сіл у територіальних громадах були належним чином представлені. 

Староста є членом виконавчого комітету громади, представляє в ньому інтереси жителів села, здійснює комунікацію між владою та громадою села. 

Староста має робоче місце на території свого старостинського округу. У нього повинен бути чіткий графік роботи, зручний для жителів. Він організовує заходи у селі, відслідковує проблеми громади та пропонує варіанти їх вирішення. Також староста відповідає за активізацію громади у прийнятті рішень, працює з місцевими громадськими об’єднаннями.

Світловодською міською радою 20 січня на посади старост затверджені досвідчені люди, які мають довіру серед жителів територій. 

Старостою селища Власівки стала Любов Мавліївна Жарікова, яка балотувалася на посаду Світловодського міського голови, була обрана депутатом міської ради восьмого скликання, а після затвердження її старостою склала депутатські повноваження. 

Озерським старостою затвердили Віталія Олексійовича Федоруса, депутата Світловодської міської ради, колишнього Озерського сільського голову, але він ще не став до роботи через тривалу хворобу. Подана 12 березня заява ще  розглядається міським головою.  

На посаду Миронівського старости затвердили також колишнього сільського голову Анатолія Петровича Фещенка.

Колишній Великоскельовський сільський голова, який пропрацював на цій посаді 10 років, Сергій Оникійович Могильний теж став старостою раніше підпорядкованої йому території. 

Виключенням серед сільських територій стала лише Павлівка. Старостою був призначений Володимир Володимирович Мусієнко, який раніше працював директором ДЮСШ Світловодського району, житель Павлівки. 

Жодного старосту до цього часу міська рада не затвердила членом виконавчого комітету.


Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Два «золота» і одну «бронзу» привезли вихованці ЦВПВ з Кропивницького!
Світловодські «Зухвалі» – чемпіонки області з волейболу!
Світловодські «Комети» не дали суперникам жодного шансу на перемогу!
Мультiмедиа
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Вокалісти радували комунальників піснями, а міський голова грамотами
Володимир Петров порадував жителів Ревівки на щедру Масляну!
Весело і змістовно проводжали зиму у Світловодську
Приймальне відділення Світловодської ЦРЛ на стадії завершення