» » Як Світловодщину поділили на три громади?

Як Світловодщину поділили на три громади?


Упритул наблизилося те, чого ми очікували і остерігалися – примусове об’єднання територій з урахуванням думок деяких керівників, а не громад, як хтось думав. Міжвідомча обласна робоча група ухвалила рішення. Тепер слово за Урядом. 

На Світловодщині будуть утворені три громади. І цей план не має нічого спільного з Перспективним, складеним і затвердженим Урядом ще 2017 року. У понеділок, 13 січня, до плану формування територій громад Кіровоградської області внесли суттєві зміни. Сталося це на засіданні профільної міжвідомчої обласної робочої групи, яке провів голова ОДА Андрій Балонь.

Представників органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій запросили взяти участь у засіданні в режимі «он-лайн». Що і зробили голова Світловодської районної ради Роман Домбровський, перший заступник голови РДА Наталія Гаврилюк, голова Власівської селищної ради Анатолій Бабаченко, голови сільських рад. Представників міської ради та виконавчого комітету на засіданні не було. 

Відомо, що обласна робоча група 27 листопада 2019 року схвалила зміни до Перспективного плану, але Мінрегіоном України було внесено ряд рекомендацій щодо окремих територій. Ці рекомендації і обговорили на засіданні групи 13 січня, проголосувавши, затвердили новий проєкт, який покриває територію області на 100%. Тепер протокол засідання з відповідними матеріалами направлять на розгляд Кабінету Міністрів України і Міністерству розвитку громад та територій. Остаточного рішення комісії ще ніхто не бачив, але судячи з обговорення пропозицій, Світловодщину поділили таким чином.

До існуючої Великоандрусівської громади приєднають значну частину Світловодського району, а саме: території Григорівської, Глинської, Іванівської, Захарівської, Федірківської, Микільської сільських рад. Чи залишиться Велика Андрусівка, яка розташована на околиці території громади, адміністративним центром великої громади? Голова райради Роман Домбровський впевнений, що це питання буде вирішуватися громадою під час об’єднавчого процесу або ж по його завершенню. 

Селище Власівка стане центром ще однієї громади – Власівської, до якої планують приєднати села Павлівку та Вільне, що входять до Павлівської сільської ради. На цих територіях зосереджена значна частина промислових підприємств міста і району, тож індекс податкоспроможності буде значно вищим, ніж на інших. Новоствореній громаді доведеться сплачувати до державного бюджету значну суму коштів, як це зараз робить Світловодський район, – вважає Наталія Гаврилюк. Лише на 2020 рік реверсна дотація (вилучення до державного бюджету) району становить 2691 тис. грн, переважно завдяки тому, що на території розташована Кременчуцька ГЕС, яка сплачує податок з доходів фізичних осіб до районного бюджету. То що буде з Власівською громадою, до бюджету якої будуть сплачувати податки такі флагмани промисловості як ПП «Віктор і К», ТДВ «Дніпроенергобудпром» і та ж Кременчуцька ГЕС? 

Третя громада, яку буде утворено, це Світловодська. До міста Світловодська запланували приєднати Озера з Таловою Балкою, Миронівку і Велику Скельову – села, які не мають спільних кордонів з містом, і по великому рахунку, ніколи не мали нічого спільного зі Світловодськом. 

«Таке об’єднання – смерть для цих територій! Громади сіл не будуть мати достойного представництва у виборчих органах новоствореної громади (2-3 депутата з 34). У місті немає зайвих ресурсів, щоб розвивати околиці, тож нове керівництво, скоріше за все, буде економити на інфраструктурі сіл, оптимізувати освітні та медичні заклади, щоб вижити…» – прокоментував новацію Роман Домбровський. 

Та все ж голова райради висловив сподівання, що в управлінні регіонального розвитку, містобудування та архітектури Кіровоградської ОДА, у Міністерстві розвитку громад та територій працюють розумні і досвідчені люди, які прислухаються до аргументів представників місцевого самоврядування і не зроблять страшної помилки, яка призведе до знищення Озер, Миронівки і Великої Скельової. Якщо вважати, що існування трьох громад – справа вирішена, то доречніше, на погляд Романа Домбровського, було б приєднати ці три села до Власівської громади. Тоді б і значної частини реверсної дотації можна було б уникнути, і розвивати території. Але це поки що припущення. Ми проведемо відповідну аналітику та зробимо розрахунки щодо платоспроможності громад, і все стане на свої місця, – вважає посадовець.

«Слід також зазначити, що 3 січня 2020 року ми провели засідання робочої групи з підготовки матеріалів для внесення змін до перспективного плану формування територій громад в районі, – зазначив Роман Домбровський. – Зваживши всі «за» і «проти», ухвалили рішення, за яким десять сільських рад Світловодського району, а саме: Великоскельовська, Глинська, Григорівська, Захарівська, Іванівська, Микільська, Миронівська, Озерська, Павлівська, Федірківська створять одну громаду з центром у селі Микільську. Тобто один район – одна громада. На жаль, обласна робоча група нашу пропозицію не врахувала». 

Тож, якщо до Перспективного плану внесуть чергові зміни, місто Світловодськ залишиться на самоті. Без трьох сіл і без промислової Власівки, яка так хотіла приєднатися до Кременчуцького району Полтавської області. Врешті, боротьба власівчан завершиться перемогою, бо вони досягнуть бажаного – підуть від Світловодська геть! Чекаємо остаточних рішень, адже чергові вибори до місцевих рад за новим адміністративно-територіальним устроєм не за горами – у жовтні 2020 року…

Ну а що ж Світловодськ, який міг би стати центром позитивних змін, а залишився на околиці? Чи могло би керівництво міста вплинути на рішення комісії? Звісно, аби не вкрай погана репутація на всіх рівнях. З усіма пересварилися, усіх звинуватили, на всіх наплювали. Нам можна, ми ж найкращі, посідаємо перше місце в області, куди решті міст до нас! Хтось ще вірить у цю нісенітницю?
[img]

[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Мультiмедиа
Про що розповіла Любомира Мандзій?
Вічна пам'ять полеглим і мирного неба живим!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
«Нехай в душі цвіте кохання» – так поетично назвали районне свято, присвячене 8 Березня
Музика – це мова душі!