» » Громадська рада: про сміття поговорили, а про угоду мерів не вдалося

Громадська рада: про сміття поговорили, а про угоду мерів не вдалося


Шостого липня відбулося заплановане засідання Громадської ради при виконкомі з таким порядком денним: про затвердження плану роботи Громадської ради на 2021 рік; про підстави та обґрунтування підвищення тарифу на вивезення сміття; про участь Світловодської міської ради в «Угоді мерів щодо клімату та енергії» та «Мери за економічне зростання».

На початку засідання заслухали інформацію начальника Світловодського відділу поліції Андрія Гулого про хід розслідування факту самозахоплення земельних ділянок, де заплановано створення ландшафтного заказника місцевого значення «Світловодські плавні», яке розглядалося на попередньому червневому засіданні ГР. Андрій Гулий розповів, що повідомлення з цього приводу першого заступника міського голови Василя Кореняка зареєстроване, наразі здійснюється перевірка фактів, слідчий замовить екологічну експертизу, а за її результатами буде оголошено підозру винним у неправомірних діях.  

План роботи було затверджено відповідно до пропозицій, наданих заздалегідь. Тривалим і емоційним було обговорення питання збільшення тарифу на вивезення та утилізацію сміття. Представник управління економіки Тетяна Іващенко ознайомила присутніх з розрахунками, затвердженими рішенням виконкому від 10.06.2021 р., відповідно до яких тариф на вивезення і захоронення побутових відходів складає 22,0 грн з однієї людини. Порівняно з попереднім тарифом 2018 року – 12,95грн, а це на 9,05 грн або на 70%  більше. Це значне зростання, хоча фахівці управління економіки зробили все можливе, зменшивши попередньо оприлюднений проєкт вказаного тарифу з 29,18 грн до 22,00 грн, тобто на 7,18 грн. Проти аргументів економіста ККП Катерини Орлик щодо збільшення мінімальної зарплати порівняно з 2018 роком та витрат на паливно-мастильні матеріали ніхто не заперечував. 

Бурхливо і емоційно реагували присутні на пояснення небхідності збільшення норми накопичення сміття однією людиною в рік – з 1,3 до 2,18 кубічних метрів. Виваженою і аргументованою була співдоповідь члена ГР, кандидата економічних наук Володимира Бали. Одні з основних   його пропозицій – міському голові доручити УЖКГ переглянути розрахунки норми накопичення побутових відходів на 1 людину, а ККП – активізувати роботу по укладенню договорів на вивезення побутових відходів та стягнення боргів з неплатників. «За вивезення сміття повинні платити усі жителі міста!» – наголошували учасники обговорення проблеми. 

«Участь Світловодської міської ради в «Угоді мерів щодо клімату та енергії» та «Мери за економічне зростання» – це надзвичайно важливо для стратегії розвитку нашого міста», – зазначив ініціатор розгляду цього питання Вадим Степанець. Ціна питання 150 тис. грн, а натомість – доступ до кредитних ресурсів, різних економічних проєктів тощо. Але запрошений на засідання ГР міський голова Андрій Маліцький не прийшов, тож і переконувати у доцільності участі було нікого. Як нам повідомили, у нього були поважні гості з області. На жаль, наше місто не бере участь у проєктах залучення до нашого міста грантів щодо запровадження  нових технологій енергозбереження та енергоефективності. Сподіваємося, поки що...

Надія Мальцева,
голова Громадської ради
[img][/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Мультiмедиа
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!