» » Харчування дітей, амброзія та стан будівлі колишнього Будинку техніки – питання, які розглянула Громадська рада

Харчування дітей, амброзія та стан будівлі колишнього Будинку техніки – питання, які розглянула Громадська рада


Восьмого вересня у депутатській кімнаті міської ради відбулося  заплановане засідання Громадської ради при виконкомі міськради. На порядку денному були важливі питання житєдіяльності міста: слухали посадовців, робили висновки, ухвалювали рішення. І хоч і носять вони суто рекомендаційний характер, та все ж влада не може не реагувати на голос народу!

Про проведення тендерних процедур та переговорів, укладання договорів з надавачами послуг, відновлення гарячого харчування в навчальних закладах міста слухали голову ліквідаційної комісії управління освіти Ларису Сачевську. Вона акцентувала увагу на тому, що в цих питаннях у міських навчальних закладах ситуація більш-менш прийнятна, але є проблеми з матеріально-технічним забезпеченням сільських шкіл та дитсадків. А опонентка Сачевської та ініціатор  розгляду цього питання – член ГР Олена Требунських емоційно заперечувала всі досягнення в цій царині: це і порушення законодавства у плані  укладання договорів з надавачами послуг, і проблеми з посудом у закладах, і відсутність контролю з боку Держпродспоживслужби за якістю й умовами зберігання продуктів харчування. Також Олена висловила занепокоєння щодо недотримання відповідності меню, відсутності відповідальних осіб, цін на кожну позицію. Емоційним та категоричним був також виступ і громадської активістки Тетяни Отенко, яка підтримала Олену Требунських. Загалом обговорення цього питання було дуже тривалим. У рішенні ГР записала: рекомендувати міському голові та виконавчому комітету міськради врахувати те, що тендерні процедури були проведені не прозоро, тож варто створити комісію за дотриманням меню, технологічного процесу приготування продуктів, відповідності державним санітарнім нормам; управлінню освіти меню привести у відповідність вимогам (ціни на кожну позицію та відповідальних осіб за харчування по кожному закладу затвердити). 

Про якість та доступність надання медичних послуг вдома хворим, що обмежені в пересуванні, слухали інформацію начальника управління охорони здоров’я Євгенія Яковенка. Він повністю заперечував аргументи  представниці  центру «Добрада» Тетяни Літвінової про скарги на сімейних лікарів, які відмовляються виїжджати до пацієнтів з інвалідністю. Головною проблемою є відсутність у місті служби перевезень маломобільних пацієнтів до медичних закладів, відсутність достатньої доступності в лікарнях. Євгеній Яковенко наголосив, що робота сімейних лікарів налагоджена, на всі звернення громадян щодо недоліків у роботи реагують вчасно, а також працюють над питанням створення відділення реабілітації. Після обговорення питання ухвалили рішення: рекомендувати  міському голові та виконавчому комітету міськради створити власну медичну службу перевезень; започаткувати роботу соціального таксі або розширити функції існуючого соціального таксі при територіальному центрі; посприяти реалізації пункту 13 розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021р. №338-р, щодо плану заходів з підтримки осіб з інвалідністю на період дії карантину, згідно з яким особи з інвалідністю І групи та діти з порушенням зору та опорно-рухового апарату користуються послугами з безоплатного перевезення транспортним засобом спеціального призначення.

Про проблеми руху великовантажного та великогабаритного транспорту через населені пункти громади та про заміну дорожніх знаків і встановлення обмежувача руху великовантажного та великогабаритного транспорту слухали інформацію заступника голови ГР Ігоря Кирилова. Йому опонував  представник Світловодського відділу поліції Сергій Глушаков. Він доводив неможливість встановлення на в’їзді до Власівки «П-подібного» обмежувача, а саме металевої конструкції, оскільки вона буде перешкодою для пасажирських автобусів, тож  вирішення проблеми – у будівництві об’їзної дороги. Підбиваючи підсумки обговорення питання, вирішили: рекомендувати міському голові створити комісію для детального вивчення та вирішення цієї проблеми, а також рекомендувати замінити пошкоджені дорожні знаки та встановити обмежувачі швидкості у всіх населених пунктах ТГ.

Про звернення громадян щодо відсутності боротьби з карантинними рослинами (амброзією) у місті, скарги батьків та дітей на алергічні реакції внаслідок бездіяльності влади та комунальних служб міста з цього питання, слухали члена ГР Наталію Бут. Вирішили рекомендувати міському голові посилити контроль по місту та ТГ щодо боротьби з карантинними рослинами.

Про стан аварійного комплексу будівель за адресою: вул. Героїв України, 78 (колишній будинок техніки ЗЧМ, пізніше Укрінбанк), що перебувають на балансі Фонду держмайна, слухали голову ГР Надію Мальцеву. Там часто граються діти, а це дуже небезпечно для їхнього здоров’я та життя – підкреслила Мальцева. Від групи громадських активістів пропозицію висловив Анатолій Файєрман – надіслати лист-клопотання в Офіс Президента України з проханням невідкладно втрутитися в дану проблему. Цю пропозицію підтримали і текст листа схвалили. Громадські активісти просять главу держави невідкладно втрутитися в дану проблему для  прискорення вирішення питання  приватизації вказаного комплексу будівель.


«СВ»
[img][/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
«Дніпровські хвилі» знову у Світловодську!
У Світловодську відкрили активний парк
З Днем фізичної культури і спорту України!
Два «срібла» виборов Михайло Берчук на Всеукраїнській спартакіаді
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!