» » Акція протесту проти зриву опалювального сезону відбулася у Світловодську

Акція протесту проти зриву опалювального сезону відбулася у Світловодську

Протестувати проти холоднечі в квартирах, дитячих садках, школах, лікарнях у нашому місті стало вже сумною традицією. І якщо кілька років поспіль протестувальників щоразу намагався очолити Андрій Маліцький, який позиціонував себе волонтером і громадським активістом, то тепер ситуація змінилася кардинально.

Вийти на перехрестя вулиць Грушевського та Героїв України, перекрити дорогу 23 листопада закликали активні жінки, які разом зі своїми сім’ями потерпають від холоднечі: Олена КоломоєцьНадія ПримосткаАліна МалінкінаТетяна Даровських та інші. А Андрій Маліцький зробив усе можливе, щоб акцію протесту звести нанівець і не допустити зупинки руху транспорту. Майже годину він відповідав на запитання учасників заходу і так розчулив невеличку групу людей, що вони дякувати йому почали за квіти, дороги, тощо.

Відчувши підтримку «громади», міський голова  оголосив про політичну складову чергового зриву опалювального сезону – начебто він незручний, говорить тільки правду і його намагаються усунути з посади таким чином. Дивно це якось звучало у такій ситуації… 

Відомо, що міська рада добровільно рішенням сесії відмовилася від засновництва у СП ТОВ «Світловодськпобут. Серед тих, хто голосував за безглузде рішення, був і депутат Андрій Маліцький.

Відомо, що міська влада, завдяки цьому «історичному» рішенню програла усі суди, щоб повернути собі втрачену 50% частку майна підприємства. Відомо, що 200 тис. грн виділено з міського бюджету юридичній фірмі, яка буде, начебто, ефективно боротися з Побутом у судах, хоча і чотирьох юристів виконкому було б достатньо, на мою думку.

Відомо, що нова міська влада жодним чином не готувалася до опалювального сезону, не перевела на індивідуальне опалення жодну школу, жоден дитячий садок, жодну адміністративну будівлю, хоча можливості такі були. Попередня каденція міськради залишила новій 34 млн грн вільних залишків. На які цілі їх витратили? Мільйон на квіти, півмільйона на «Муніципальну варту», стільки ж на свята з великими сценами тощо. 

Історія відносин жителів міста з СП ТОВ «Світловодськпобут» доводить, що люди цікавлять теплопостачальника лише як платники великих грошей за неякісне тепло. І доки цей струмок ллється, закривати підприємство, чи відмовлятися від його половини немає сенсу. Жодної гривні власник не мав і не має наміру вкладати у зруйновані десятиліттями теплові мережі. Причини називають різні – незатвердження інвестиційної програми, несвоєчасне затвердження тарифів та інші. Тож не знати, що у цьому сезоні ситуація з опаленням буде гіршою, ніж у минулих роках, міг лише повний бовдур або популіст, який продовжує співати свою пісню про повернення половини, а то й усього майна Світловодської тепломережі, колись переданого спільному підприємству теж за рішенням сесії міськради.

Уявімо на хвилинку, що таке диво сталося – зникло СП ТОВ  «Світловодськпобут», створено нове комунальне підприємство, на балансі якого десятки кілометрів зношених теплотрас. І що, міська влада вкладе сотні мільйонів, щоб їх замінити?  КП буде краще господарювати, ніж СП? В усьому місті взимку буде тепло? Фантастика! 

Тож чесно сказати людям, що повноцінного тепла в квартирах, закладах освіти, культури, медицини не буде у цьому опалювальному сезоні, ніхто не наважується. Усі відверто брешуть людям, керівникам різного рангу і журналістам на теле- і відеокамери… 

А між тим, місто перерізане численними траншеями, звідки видно іржаві, діряві труби, подекуди на теплотрасах б’ють фонтани, міська  ж влада б’є рекорди по кількості засідань з цього приводу. 

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
«Дніпровські хвилі» знову у Світловодську!
У Світловодську відкрили активний парк
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!