Програма передбачає комплекс заходів, спрямованих на підтримку і популяризацію української мови. Серед завдань - просвітницька робота поміж власників бізнесу про використання державної мови, українізація інфоpмаційного сеpедовища, фоpмування цілісного інфоpмаційно-культуpного пpостоpу, партріотичне виховання дітей і молоді.
«Ми маємо закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що також закріплено Конституцією України. Обласна програма – це перехід від формалізму до практики. Ми повинні говорити про кількісні та якісні показники використання української мови на Кіровоградщині, проведення досліджень та іспитів – один із напрямків роботи програми», - прокоментував заступник голови обласної ради Дмитро Лінько.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив, що Кіровоградська область четверта в Україні, яка прийняла такий документ.
«Я задоволений тим, що ваша область є четвертою в Україні, яка так жваво, активно і професійно підготувала рішення. Це конституційний обов'язок, це питання правозахисту та національної безпеки», - зазначив на сесії обласної ради Тарас Кремінь.
За програмою область у тому числі скерує мільйон гривень на поповнення бібліотечних фондів україномовною літературою.
Також кошти використають на проведення обласної літературної премії імені Маланюка, конкурсів, книжкових фестивалів і ярмарків, підтримку громадських спілок, діяльність яких спрямована на видання української літератури.
Загалом на реалізацію програми у наступному році депутати передбачили 1 мільйон 314 тисяч гривень з обласного та 550 тисяч гривень із місцевих бюджетів.
Як уже повідомлялося, восьма сесія обласної ради розпочала свою роботу.
Пресслужба Кіровоградської облради.