» » Ліквідувати збиткове КП «Муніципальна варта» – рекомендує владі Громадська рада

Ліквідувати збиткове КП «Муніципальна варта» – рекомендує владі Громадська рада

Хотіли радитися з громадськістю? Ось результат! Виявляється, Громадська рада (ГР) при виконкомі міськради має точку зору, дуже відмінну від владної. Особливо, це стосується, сумнозвісної “Муніціпальної варти”. Цікаві рішення ухвалив цей дорадчий орган з цього та інших питань 16 лютого на своєму плановому засіданні Слово Надії Мальцевій – голові ГР. 

– З 17 членів громадської ради на засіданні були присутні 13 осіб, а крім них, у  роботі  ГР взяли участь:  Вікторія Атамась – начальник  відділу з внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, Ірина Котенко– начальник управління соціального захисту населення, Лариса Сачевська – заступник начальника управління освіти, молоді та спорту, Тетяна Мельник – начальник управління культури і туризму, Володимир Літвінов – заступник директора КП“Муніципальна варта”,  Наталія ПісковаОлександр Покора – депутати міськради, Андрій Москаленко – громадський активіст.

Відповідно до плану консультацій влади з громадськістю, слухали Ірину Котенко  про проблемні питання людей, що опинилися в складних життєвих умовах та їх вирішення в Світловодській громаді; роботу з пільговими категоріями, зокрема, з родинами ветеранів АТО, учасниками бойових дій, про діючі програми захисту.

Ірина Котенко заявила, що коштів, виділених на управліннядля забезпечення потреб людей, що опинились в складних життєвих умовах, на лікування та допомогу сім’ям учасників бойових дій недостатньо. Станом на 16 лютого і до 1 березня кошти на поліпшення і лікування закінчаться, а допомогти змогли лише 41 особі із 504 заявлених. Управління постійно просить виділити додаткові кошти.

За підсумками обговорення вирішили рекомендувати міському голові і депутатам міськради виділити кошти на розроблення проектно-кошторисної документації для створення Кризового центру для людей, які постраждали від домашнього насильства.

Далі слухали Володимира Літвінова з аналізом функцій, завдань КП «Муніципальна варта» та її фінансування у 2021 – 2022 р.р. Виявилося, комунальне підприємство займається виключно охороною ринку «Світанок» та міського сміттєзвалища. Заступник директора поскаржився на брак фінансування, нестачупотужностей для виконання обов’язків. Про кількість коштів, витрачених у 2021 році, звітувати відмовився і порадив подивится на Ютуб-каналі. Заявив, що, через відсутність машини для групи швидкого реагування, наразі підприємствоє неконкурентноспроможним, а для забезпечення прогами «Безпечна громада» відсутній ситуативний центр.

Член ГР Сергій Коваленко зауважив, що проєкт розвитку КПне представлено, звітність відсутня. Громада перебуває в інформаційному вакуумі і не знає скільки коштів реально виділено на проєкт.

Олександр Скотніков заявивщо за період існування КП нічого не створено, ніякогорозвитку не спостерігається, тож утримувати за рахунок платників податків такеКП недоцільно. На кошти, що виділені на потреби КП, можна було б закупити камери для охорони порядку у місті відділом поліції. 

Вадим Степанець  виступив з ініціативою створення Поліцейської станції, що принесе значно більшу вигоду громаді, ніж КП, яке охороняє сміттєзвалище.

Наталія Піскова нагадала:коли впершевиділяли кошти з бюджету на КП, то мова йшла лише за підтримку для створення, але наразі є постійна потреба в коштах. КП не заробляє, атільки витрачає кошти платників податків. Юрій Смірнов зауважив: кошти громади йдуть на проєкти, що не несуть добра для громади. 

Громадська рада вирішила рекомендувати міському голові і депутатам міськради розглянути недоцільність утримання збиткового КП, а також оприлюднити офіційно кошторис КП та програму розвитку; повернутися до питання створення поліцейської станції і Офіцера громади; ліквідувати КП «Муніципальна варта».

Далі слухали Тетяну Мельник про стан укладення договорів про збереження археологічних пам’яток, зокрема курганів; про необхідність виготовлення паспортизації і облікової документації на об’єкти культурної спадщини громади в зв’язку зі змінами в законодавстві. Необхідно залучити до роботи спеціаліста, оскільки потужностей управління недостатньо для такого об’єму роботи.  На фахівця з охорони праці  покладено обв’язки  по веденню  всієї документації пам’яток культури, археологічних пам’яток, що знаходяться на території громади. Про занесення 79 пам’яток до Єдиного реєстру пам’яток України. Про необхідність укладення договорів для збереження курганів.

За підсумками обговорення вирішили рекомендувати міськомуголові та виконавчому комітету  для збереження культурної спадщини з метою забезпечення належної реалізації державної політики у сфері охорони культурної спадщини, виділити кошти на розробку облікової документації об’єктів культурної спадщини.

Для ефективної роботи управління культури  для збереження культурної спадщини з метою забезпечення належної реалізації державної політики у сфері охорони культурної спадщини додати в штат управління 1 одиницю.

Сергій Гайдук вніс пропозиціюпро необхідність створення на базі СШ №9 спеціалізованого спортивного ліцею; про наявність всіх вимог стосовно покриття майданчику, спортивної зали, достатньої кількості просторих класів, про можливість підвезення учнів з усієї громади.
В обговоренні пропозиції виступила Лариса Сачевська. Вона має великий сумнів стосовно забезпечення  у СШ№9 чотирьох десятих класів для виконання умови надання школі статусу ліцею. Проте у нашій громадіє достатня кількість спеціалістів – викладачів для забезпечення якісного навчального процесу.

Учасники дискусії говорили також про необхідність привернення уваги міського голови до вирішення цього питання та необхідність створення гуртожитку для іногородніх учнів. 

В результаті вирішили рекомендувати міському голові та виконавчому комітету  створити комісію для вивчення питання створення на базі школи №9 комплексного спортивного ліцею.

“СВ”,  Аліна Євтушенко (фото) 

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Мультiмедиа
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!