» » ГО Асоціація «Повноцінне життя» – партнер іспанської гуманітарної місії

ГО Асоціація «Повноцінне життя» – партнер іспанської гуманітарної місії

Добре відома у мирний час своїми масштабними проєктами громадська організація Асоціація "Повноцінне життя" під час російсько-української війни долучилася до гуманітарній місії, яка створила та реалізовує програму евакуації українських громадян, переважно жінок та дітей, до Іспанії. Про це говоримо з головою Асоціації, депутаткою Світловодської міської ради Оленою Жмуріною. 

- Олено, розкажіть, як вам вдалося привернути увагу громадян Іспанії, які утворили   гуманітарну місію, до нашого маленького міста Світловодська?  

- Почну з того, що я маю чималий досвід у туристичному бізнесі, кілька років поспіль організовувала тури до Іспанії, бувала там сама, тож у мене там є свої напрацьовані контакти і хороша репутація. Але розповім про Неурядову іспанську компанію "Casa nostra casa vostra" в особі пана Gunsal BG та пана Miquel Bada.  Компанія спочатку розпочала гуманітарну місію у забезпеченні медичними препаратами Львівські гуманітарні хаби. Згодом, побачивши, що дійсно коїться в країні в умовах військових дій, вона вирішила на зворотніх маршрутах своїми міні бусами, якими доправляли ліки до Львова,  допомогати жінкам з дітьми евакуюватися до Каталоніі.  Але кожного разу до них зверталася все більша кількість родин, постраждалих від війни в Україні. Тоді Гонсало з Мігелем прийняли рішення створити безкоштовні гуманітарні коридори для ціх родин. У пошуках українського партнера для такої відповідальної справи, вони звернулися до мене і запросили до співпраці. З української сторони, в якості волонтера для подальшого супроводу родин, запросили до співпраці перекладача Anna Anastasiya. Таким чином були створені автобусні гуманітарні коридори Львів-Барселона у співпраці з Червоним Хрестом Іспаніі.

- Тобто, увагу привернув не Світловодськ, а Олена Жмуріна? 

-  Жителька Світловодська Олена Жмуріна. Так вірніше. 

- Що вдалося зробити на сьогоднішній день? 

- Завдяки злагодженій роботі команди,  вже організовано чотири гуманітарні коридори, а це шість автобусів та понад 280 осіб, переважно жінки з дітьми, особи з інвалідністю, багатодітні родини та навіть домашні улюбленці: котики та собачки. Зараз всі вони у безпеці! Це головна мета нашої місії!

- Зі Світловодська теж відправляли жінок і дітей до Іспанії? 

Так, зі Світловодська та Кременчука відправляються деякі родини в наших евакуаційних рейсах, але перевага віддається людям, які вимушені покидати свої домівки з причин бойових дій та з окупованих територій.

-  А щодо гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям, які нині тимчасово живуть у Світловодську? Інформація про це є на сайті громади.

- Так, це ще один напрямок роботи місії. На зворотніх маршрутах до України автобуси завантажують гуманітарною допомогою: медикаментами для лікарень та продуктами харчування для внутрішньо-переміщених осіб. На сьогодні завезено з Іспанії майже 12 тонн гуманітарного вантажу. Ми продовжуємо привозити продукти та ліки до гуманітарних хабів у Львів, або безпосередньо доставляємо в міста з великою потребою у таких вантажах. Зокрема, 30 квітня мені вдалося привезти 2 тони продуктів харчування для вимушених переселенців  у Світловодськ. Я вже не вперше доставляю гуманітарні грузи до нашого міста. Попередні вантажі були зі Львова, зараз є можливість приймати гуманітарну допомогу з різних гуманітарних складів, хабів України та Європи, але завжди головним питанням є транспортування. 

- Чи буде можливість ще раз доставити гуманітарну допомогу до Світловодська? 

-  Я бачу яка велика потреба у забезпечені продуктами харчування ВПО і буду робити все можливе у цьому напрямку.

- Я правильно зрозуміла, ви будете продовжувати свою роботу в місії до кінця війни? 

- Так, я разом з місією не зупиняюся на досягнутому, продовжую рухатися далі, адже багато родин чекає нашої допомоги, люди хочуть потрапити у безпечне місце та мати тимчасовий прихисток в Іспанії. Там вони отримують житло, харчування, медичні послуги, юридичну консультацію, реєстрацію та легалізацію з можливістю влаштуватися на роботу та оформити дітей до садочків/шкіл. Кожен отримує постійну підтримку від нашої команди. Навіть по закінченню всіх процесів щодо тимчасового прихистку, ми залишаємося на зв’язку, бо ми вже з ними - одна родина! 

- Дякую за цікаву розповідь і бажаю успіхів у добрих справах. 

[img][/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
Мультiмедиа
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)