» » Школяр Владислав Сергієнко – про ефективність використання сонячних батарей у приватному господарстві

Школяр Владислав Сергієнко – про ефективність використання сонячних батарей у приватному господарстві

У світлі модернізації та впровадження альтернативних джерел енергії виникає ряд запитань щодо їх вибору та якості. Учень СЗШ№ 7 Владислав Сергієнко за підтримки свого вчителя екології Надії Лещенко розробив екологічний проект «Дослідження ефективності використання сонячних батарей у приватному господарстві».

Школяр досліджував питання, взявши за основу досвід використання сонячних батарей місцевого жителя Анатолія Колічника. Юний дослідник обрав собі таку тему не випадково, адже відповідно до його спостережень, викопні види палива – вугілля, нафта, природний газ можуть вичерпатися у недалекому майбутньому, а тому віднайти їм альтернативу – першочергове завдання, яке дасть змогу економити та використовувати природні ресурси без шкоди середовищу.

У процесі підготовки проекту Владислав зібрав багато інформації про особливості експлуатації сонячних панелей та в співпраці з учителем було вироблено конкретні рекомендації для споживачів м. Світловодська та Кіровоградської області, які мріють стати вільними від квитанцій за спожиту електроенергію.

Зробивши необхідні дослідження, Владислав дійшов  висновку, що обирати варто монокристалічні сонячні панелі, адже полікристалічні, хоч і дешевші, та з часом у них сильніше зменшується коефіцієнт корисної дії. Дослідник рекомендує також надавати перевагу сонячним батареям n-типу, адже в них деградація p/n- переходу відбувається повільніше. Якщо є змога встановити сонячну батарею на окрему опору, то слід зробити саме такий вибір. Також доцільно використовувати трекери, які будуть обертати панелі, зберігаючи прямий кут падіння світла. Якщо є можливість встановити сонячні панелі лише на дах, то варто використовувати такий спосіб монтування, який дає змогу змінювати орієнтацію батареї в зимовий і літній час. Це відчутно збільшить ефективність її експлуатації. 

Крім цього у рекомендаціях вказані такі пропозиції:

«Заздалегідь слід продумати, який інвертор доцільно використовувати у конкретному випадку. Автономний - дешевший, перетворює постійний струм на змінний, який можна використовувати вдома або заряджати акумулятори. Мережевий - дорожчий,  крім цього надасть змогу отриману електроенергію направляти в електричну мережу міста з метою реалізації за зеленим тарифом».

В екологічному проекті визначено також і термін, за який витрати будуть відшкодовані:

«Середній термін відшкодування витрат на батареї з 3-х панелей у кліматичних умовах нашого міста складає приблизно 16 років. Його можна зменшити за рахунок використання більшої площі та кількості панелей, а також за рахунок реалізації виробленого струму за зеленим тарифом».

Спираючись на власні розвідки, дослідник дійшов висновку, що задля того, аби заощаджувати електроенергію, важливо почати з найменшого – замінити вдома лампи освітлення та інші електричні прилади на сучасні. Якщо ж коштів для такого рішучого кроку недостатньо, рекомендується  використовувати прилади на сонячній енергії для підзарядки своїх ґаджетів. 

«Зараз кредитується утеплення будинків, заміна вікон та інше, але такі кроки принципово проблему енергозбереження вирішити не можуть. Адже в цих утеплених будинках використовується та ж сама, дорога з точки зору коштів та екології, електроенергія з ТЕЦ, коефіцієнт корисної дії який, з урахуванням транспортування струму до споживача, становить лише 30%. Сонячні панелі – це кардинальне рішення, яке дає конкретні результати вже сьогодні. Багато країн Європи підтверджують практикою ці слова», – впевнений дослідник.
[img]


[/img]

Автор: Яна Боровська

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
4 коментар ів
  1. Наталя
    Стаття на часі. А чи знаєте ви, що в Світловодську в одному з цехів бувших "Чистих металів" зараз тривають відновні роботи. Там планують виробляти сонячні батареї.
  2. Анастасія
    Це дуже корисна стаття.Продовжуйте в тому ж дусі.😊
  3. Катерина Третяченко
    Дякуємо, Владиславе, за корисну інформацію. Приємно бачити, що наша молодь переймається екологічними проблемами.
  4. Наталія
    Мені дуже сподобалась ця стаття, бо я узнала багато нового та корисного для себе. Дослідженно дуже актуальну на сьгодні тему. Тільки такі небайдужі, допитливі, розумні люди можуть змінити наше життя.
Популярне
Перший тур Чемпіонату України збаскетболу - у Світловодську
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!