Другої березневої неділі на центральній площі міста було гамірно. Щороку о цій порі з розмахом та веселощами світловодці святкують Масляну, проводжають зиму та зустрічають весну. Цього разу було аж занадто скромно.
Святкування Масляної розпочалося опівдні театралізованим дійством. До цього часу на Світловодськ поволі насували дощові хмари, втім настрою організаторам і невеликій кількості пересічних громадян така погода не зіпсувала. На гостей чекали конкурси та розваги. Усім учасникам, незалежно від того отримали у конкурсах перемогу чи ні, були вручені заохочувальні подарунки.
Завдяки концертній програмі, яку склали вокальні та хореографічні колективи міського Палацу культури, на площі розпочалися веселощі – глядачі радісно підтанцьовували виконавцям.
На святі ми зустріли і помічника-консультанта народного депутата України Олеся Довгого Марину Саакян. Вона розповіла, що свято Масляної для неї в першу чергу – прощена неділя:
«Це можливість попросити вибачення, привід щиро сказати людям, що часом ти буваєш не таким доброзичливим як завжди. А ще свято – гарна нагода приготувати смачних млинців відвідати заходи і у різних куточках регіону, спостерігаючи за унікальними традиціями».
На одну з учасниць заходу – Надію Ярещенко похмура погода не нагнала смутку, навпаки, своїм чудовим настроєм вона охоче ділилася з оточуючими.
«Масляна для мене знаменує початок Великого посту. Хочеться, аби в цей час люди ставали щирими та добрішими одне до одного», – зазначила жінка і розповіла, що на Масляну завжди готує млинці з грибами та домашнім сиром.
Такі ж смакові уподобання і в подружжя Макреєвих, які, до речі, у квітні будуть відзначати золоте весілля. За 50 років сімейного життя чоловік Олександр встиг добре посмакувати млинцями, які готує дружина, а тому з упевненістю говорить, що вони у неї – найсмачніші. Лариса Макрєєва поділилася з нами враженнями від заходу:
«Масляна – свято, щоб цілий рік у народі і здоровилося, і родилося, і плодилося. Хочеться, аби у людей були усі блага». На Масляну жінка обов’язково спече млинців з сиром та м'ясом.
Як же без конкурсу на кращі млинці на Масляну? Він відбувся, але лише серед трьох конкурсантів, які принесли свої млинці на захід. За підсумками мішок борошна отримав Сергій Серьогін, який і виборов I місце. За II і III місця господині отримали по пляшці олії.
На жаль, дощ став на заваді гулянню, але обов’язковий ритуал – спалювання опудала, яке символізує зиму, все ж відбувся, тож весна просто повинна запанувати.