Стара і добра традиція зустрічати Старий Новий рік збереглася не тільки в Україні, але також і в інших країнах.
Як відзначають старий Новий рік у Швейцарії
Швейцарія довгий час святкує день святого Сильвестра, який, по суті, є аналогом Старого Нового року. Незважаючи на те, що папа Римський Григорій XIII запровадив зміни в юліанський календар, пересунувши його на тринадцять днів, швейцарці вирішили відзначати Новий рік за старим стилем, і тепер 13 січня – одне з головних свят у цій країні. На Старий Новий рік люди вбираються у карнавальні костюми, танцюють, гуляють по вулицях міст і святкують мало не до самого ранку.
Сербський Старий Новий рік
Православна церква Сербії веде відлік часу за юліанським календарем. А тому і Старий Новий рік у цих краях здавна носить назву Сербського Нового року. Довгий час він був заборонений, але люди все одно таємно його святкували. Зараз у ніч з 13 на 14 січня серби продовжують відзначати Старий Новий рік нарівні з традиційним Новим роком за щедрим новорічним столом, з піснями, веселощами та гуляннями.
Як святкують Старий Новий рік у Румунії
Румунія вважає свято Старого Нового року суто сімейною подією, а тому зустрічає черговий Новий рік у вузькому сімейному колі. На стіл прийнято подавати пироги з сюрпризами: це можуть бути монетки, каблучки, гіркий перець і т. п. За такими сюрпризами судять про майбутнє.
Як відзначає Старий Новий рік Грузія і Абхазія
Абхазія традиційно 13 січня святкує День створення світу, який називається Ажьірнихуа. Причому, цей день є офіційним вихідним у країні. На честь свята жителі ріжуть півнів і кіз, приносячи їх в жертву божеству Шашве, а потім збираються за святковим столом.
Як Великобританія зустрічає Старий Новий рік
Свято Хен Галан, що відзначається на заході Великобританії 13 січня, має давню історію і традиції. Цей день жителі відзначають піснями, колядками та домашнім пивом. У святкуванні беруть участь і дорослі, і діти. Вони з самого ранку починають колядувати, збираючи солодощі та гроші. Потім дорослі збираються в місцевих сільських пабах, при цьому не запрошуючи сюди сторонніх людей. Хен Галан – це свято тільки для своїх, друзів і сусідів.
Старий Новий рік відзначає Україна
В Україні традиції і ритуали зустрічі Нового року за старим стилем обумовлені тим, що свято співпадає з днем Маланки і днем Василя. На Маланку в Україні готують смачні і ситні страви, а тому переддень Старого Нового року має назву Щедрий вечір. Увечері 13 січня господарі і гості збираються за пишно накритим столом і святкують прихід Нового року. А вже наступного дня, 14 січня, незаміжні дівчата ворожать на свою долю, судженого, весілля.
Старий Новий рік відзначає Білорусь
У Білорусі, як і в Україні, вечір напередодні 14 січня називається щедрим. Така назва походить від того, що у цей день готують Щедру кутю – багатий стіл після різдвяного посту.