» » Корупція у Світловодській міській раді визнана судом – громадськість обурена

Корупція у Світловодській міській раді визнана судом – громадськість обурена


Такого представницького засідання Громадської ради – дорадчого органу при міськвиконкомі – давно не було. 14 липня з представниками громадських організацій міста спілкувалися: Андрій Маліцький – міський голова, Максим Ільченко – заступник голови з питань ЖКГ, Крістіна Ахтирська – начальник Управління економіки, ресурсів та розвитку міста, Костянтин Ярош – директор КП “Комбінат комунальних послуг”; депутати міськради Наталія Піскова, Роман Шумейко, Володимир Похілов, Максим Бакуменко; депутати минулих скликань  Людмила Безрукава, Юрій Лукінський, Юрій Сапянов та інші. 
 
Що ж викликало справжній ажіотаж? Ритуальні послуги, тарифи на перевезення пасажирів маршрутками та корупція у міськраді.

Про неподобства у сфері ритуальних послуг ми вже неодноразово писали. Незнайомий директорові КП “КПП” (за його словами) чоловік вимагає по 2000 грн готівкою за кожну викопану могилу надавачами ритуальних послуг. Обурені підприємці написали листа міському голові, той не відповів, звернулися до редакції газети, ми оприлюднили їхнє звернення, написали про кричущі факти і... усе залишилося на своїх місцях. Додалися лише дивні факти про вимагача двох тисяч. Знавці стверджують, що це саме той судимий крадій металу, завдяки якому кілька років тому упала опора ЛЕП неподалік Павлівки. 

То що ж відбулося на засіданні ГР? Послухали Людмилу Павловську, голову ГО “Громадський захист”, якій довелося особисто допомагати своїй колишній колезі ховати чоловіка без двох тисяч, звертаючись до міського голови. Саме на тій зустрічі посадовці “здивувалися” нахабству молодика, якого вони, начебто, не знають і розпорядилися того разу обійтися без здирництва. Але вже наступного дня стало зрозумілим, що це був одиничний випадок, ніхто не відкликав самого здирника з “роботи”. Тож довелося Людмилі Олександрівні ще раз пояснити посадовцям про неприпустимість вчинення таких дій посадовими особами КП “ККП”. Їй допомогли представники ритуального бізнесу  Едуард Івашина та Тетяна Криворучко, які підтвердили факти і просили владу негайно врегулювати це питання.

Обговоривши скандальне питання, ГР ухвалила рішення: рекомендувати міському голові та депутатам міськради впорядкувати положення КП “ККП” та затвердити тариф на необхідний мінімальний перелік окремих ритуальних послуг; направити листи до правоохоронних органів для перевірки фактів зловживань посадовими особами КП ”ККП”; рекомендувати міському голові та депутатам міськради вжити заходів щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, та забезпечити рівні умови діяльності для всіх суб’єктів ринку ритуальних послуг.

Про  розрахунки корегованого тарифу  на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі №№23, 12, 7, 2а, 11, 9,  від перевізників ПрАТ “Світловодське АТП 13507” та ТОВ “Світ-Автолегіон” доповіла Крістіна Ахтирська. Перевізники наполягали на особливості діяльності у період воєнного часу, зокрема неможливість пройти сертифікацію газового обладнання. Підкреслювали, що корегувати тариф потрібно лише у статті витрат “пальне”. Про які тарифи йшла мова?

За пропозицію надавачів послуг треба затвердити тариф на проїзд по місту у розмірі 10 грн, а до Власівки – 15. Голова ГР Надія Мальцева зробила власні розрахунки коригування тарифу і висловила свою точку зору: «Слід переглянути розрахунки корегованого тарифу на послуги, але з врахуванням  не максимальної, а реальної вартості  пального та фактичної  кількості   транспортних одиниць, що заправляються газом, бензином та дизпаливом». Цю пропозицію ГР і записала у своєму рішенні, хоча член ГР Михайло Бур’янський застерігав колег і посадовців про перспективу знищення бізнесу перевізників у разі відмови від прийняття запропонованих тарифів.

І про корупцію. Іван Гуртовий, член ГР, висловив стурбованість громади щодо ознак корупції в міській раді стосовно секретаря міськради Віталія Тетяниченка, що доведено судом, бездіяльності міського голови чи його свідомих протиправних дій.  Людмила Павловська наголосила, що секретар міськради Віталій Тетяниченко вводить в оману громадськість і міського голову стосовно результатів розгляду його справи про корупцію, стверджуючи, що суд він виграв. Насправді ж постанова апеляційного суду набрала законної сили негайно після її винесення (тобто 22 червня 2022 року), є остаточною й оскарженню не підлягає. Крім того, додала цікавий факт: у рішенні суду зазначено, що Віталій Тетяниченко свідомо затягував розгляд справи шляхом перенесення судових засідань 15 разів.

За підсумками обговорення ГР вирішила: рекомендувати міському голові та депутатам міськради розглянути питання стосовно порушення секретарем ради Віталієм Тетяниченком присяги службовця органу місцевого самоврядування та антикорупційного законодавства і направити рішення до НАЗК та інших правоохоронних органів. Крім того, громадська рада вирішила написати звернення  до голови Олександрійської районної адміністрації,  голови Кіровоградської обласної військової адміністрації та НАЗК щодо ігнорування міським головою Маліцьким А.І. антикорупційного законодавства з врахуванням рішення суду стосовно секретаря Тетяниченка В.А. та вжиття відповідних заходів.

На цьому засіданні ГР також розглянула організаційне питання про заміну представника від ГО «Світловодська міська Федерація футболу»,  тимчасову заміну  делегованих членів ГР громадськими організаціями “Добрада” та “Наше місто”. У складі дорадчого органу відтепер будуть працювати  Анна Меркулова, Антоніна Власова та Олена Ромашкіна відповідно. 

[img][/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Мультiмедиа
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!