» » Акцію «Перша хвилина миру» провели творчі колективи Світловодського міського Палацу культури
Всі новини

Акцію «Перша хвилина миру» провели творчі колективи Світловодського міського Палацу культури


О 22:30 на майданчику біля міського Палацу культури зібралися творчі колективи закладу на чолі з директором Ларисою Ляшенко, щоб провести акцію «Перша хвилина миру». До півсотні дівчат і хлопців з вишитими рушниками і штучними соняхами в руках вишикувалися у колону, якою і вирушили до Вічного вогню. 

Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01 за європейським часом. Тобто це була перша хвилина миру в Європі. За нашим часом довгоочікувана Перемога сталася саме 9 травня. Але з 2014 року  Київ, як і   вся Україна, приєдналися до традиційного заходу, який проводить цивілізована Європа, із символічним запаленням вогню і свічок та спільним гаслом «Ніколи знову».

«Минулого року ми провели таку акцію вперше. Нам все вдалося, вітру не було, що важливо у цьому випадку! розповіла Лариса Ляшенко, керуючи колоною. –  Буде палати «вічний» вогонь, а ми запалимо свої свічки і викладемо ними слово «МИР» саме о 23:01. Мета акції – мир в усьому світі. Важливо, щоб люди пам’ятали уроки історії..». 

У колоні – весело, директору доводилося декому навіть зауваження робити. А коли на підходах до Вічного вогню залунала скорботна пісня «Степом, степом, падають солдати…», – здавалося, що стало сумно усім…  

Хвилиною мовчання вшанували усіх полеглих  у роки війни… 

У темряві, ще біля Палацу культури, серед юнаків і дівчат ми помітили міського голову Валентина Козярчука із заступником Іриною Щербиною, секретаря ради Юрія Сапянова та ще кількох дорослих дядьків, які розчинилися у натовпі позаду і не мали наміру очолювати рух до Вічного вогню. Причина такої скромності з’ясувалася пізніше, коли міському голові надали слово.

«Сьогодні був дуже насичений день… Ми об’їхали пам’ятники…», –  почав звітувати очільник міста. 

Кожне слово давалося йому дуже важко. Тим не менше, коли учасникам роздали свічки, він, як завжди, пліч-о-пліч із Іриною Щербиною, вийшов їх поставити біля підніжжя обеліску. Це вже виглядало дуже комічно… 

Звертаючись до учасників акції, помічник-консультант народного депутата Олеся Довгого Марина Саакян говорила про своє ставлення до цього свята: 

«Пам'ять дуже цікава штука. Щось ми збуваємо одразу, а щось закарбовується на все життя. Приходить час і кожен з нас розуміє – не шанувати свою історію не можна.  Довженко назвав тих, хто не знає своєї історії, народом сліпців…  Тож пам’ятаймо заради майбутнього…»

А далі маленькими вогниками, попри вітер, діти виклали важливе для нас слово: МИР! 

«Нехай ця маленька акція стане посиланням до влади країни, нехай здійсняться наші мрії і закінчиться війна на сході України!», –  сказала нам після завершення заходу Надія Клокар – начальник відділу культури і туризму виконкому міської ради. 

Богдан Дроздов (фото)
[img]
[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
І знову переміг «Кристал»!
У світловодських боксерів нові перемоги!
Баскетбольний турнір «Весна 2019» у Світловодську
Боксер Максим Замишляєнко – бронзовий призер чемпіонату України
Фінал чемпіонату України з волейболу «Дитяча ліга». Світловодські спортсменки обіграли гостей
Мультiмедиа
У друкованого видання «Світловодськ вечірній» – світле майбутнє!
Грандіозне свято влаштував завод залізобетонних виробів на честь 65-річчя підприємства
На День міста – масштабний фестиваль, концерт відомого джаз-бенду та несподіванка від нардепа Олеся Довгого!
Пам’ятнику «Борцям за Волю та Незалежність Україні» бути!
День Перемоги у Світловодську ознаменувався лише мітингом