» » Скандал навколо бюджету міста Світловодська завершився, а суд іде…

Скандал навколо бюджету міста Світловодська завершився, а суд іде…


21 травня у сесійній залі адмінбудинку з 10:00 і до 12:20  під головуванням секретаря ради Юрія Сапянова за участю 21 депутата та першого заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Коваленка, депутатів обласної ради Руслана Степури та Леоніда Пащенка відбулася 66-а сесія Світловодської міської ради сьомого скликання. 

Короткий опис зробленого. Депутати намагалися з’ясувати, чому відсутній міський голова Валентин Козярчук, піддали сумніву його усну заяву для відділу кадрів про хворобу і питали головних лікарів Юрія Котенка і Людмилу Шумейко. Котенко доповів, що у ЦРЛ такого пацієнта немає. Шумейко, пославшись на Конституцію, не сказала нічого. Тож чи є листок непрацездатності у хворого, дізнаємося пізніше, можливо.

Скасовано рішення міської ради №1512 від 22 січня «Про бюджет міста Світловодська на 2019 рік». Ухвалено бюджет міста  на 2019 рік з внесенням змін до попереднього проекту. 

Розглянуто блок економічних питань. Які рішення ухвалені, повідомимо після підписання документів. Серед  «земельних» питань цікавим було надання земельної ділянки ТОВ «Гермес Трейдінг» на 49 років. Зазвичай, міська рада надає землю в оренду терміном на 10 років. 
  
Нагадаємо читачам, що за бюджет міста проголосувало лише 17 депутатів, але міський голова підписав рішення і з того моменту витрачав гроші, що більшість визнала незаконним, адже потрібно 18 голосів. Депутат Олександр Молчанов неодноразово пропонував розглянути питання бюджету повторно, міський голова не погоджувався і відправляв його та всіх незгодних до суду. Вони пішли у вказаному напрямку. 21 травня депутат Віталій Тетяниченко доповів, що Кіровоградський адмінсуд має ухвалити рішення за спрощеною процедурою 7 червня…  А доки точиться «дискусія», жодне з «бюджетних» питань не вирішується. Тож довелося у патову ситуацію втрутитися облдержадміністрації. 

Це вже не перший візит Сергія Коваленка до Світловодська, що мав на меті «примирення» міського голови з депутатами. Посадовець пояснив, що не можна лише відміняти бюджет, потрібно також затвердити новий, запропонований головою бюджетної комісії і фінансовим управлінням. Тоді це буде у законному руслі. Якщо ж попереднє рішення відмінено, а нове не прийнято, то фінансовий колапс продовжиться. Лише у випадку ухвалення обох рішень можна буде прийняти залишки коштів 2018 року, субвенції, що надійшли ще у лютому та березні, зокрема, на нову українську школу, інклюзивну освіту. З двох рішень головним буде те рішення, яке запропонував голова бюджетної комісії та управління фінансів, – підкреслив Сергій Коваленко.

Юрій Лукинський підтримав Олександра Молчанова, як автора проекту рішення, і повідомив, що розширена депутатська комісія у бюджет міста внесла незначні зміни: 500 тис. грн на інсулін, 850 тис. грн на протипожежні заходи у закладах освіти, 840 тис. грн – трансферт смт Власівка, 12 тис. грн – ветеранам. Зняли цю суму коштів з УЖКГ (ремонт доріг). 

«Приймаємо наш бюджет і тільки після його підписання і опублікування ми можемо прийняти трансферти і вільні залишки», –  зазначив Юрій Лукинський. 

ісля оформлення ухвалених рішень ми мали на меті цього ж дня провести позачергову сесію, але сталася технічна затримка, - сказав нашому виданню Юрій Сапянов. Можливо, завтра позачергова сесія відбудеться  і бюджет міста буде розблоковано остаточно". 
[img][/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі
Галявинка біля Великого озера у Світловодську нині виглядає ось так…
Про що розповіла Любомира Мандзій?