» » Сонячні електростанції принесуть Світловодському району понад два мільярди інвестицій
Всі новини

Сонячні електростанції принесуть Світловодському району понад два мільярди інвестицій


Як завжди, у конструктивному руслі 17 травня пройшла сорок перша сесія Світловодської районної ради сьомого скликання за участю 18 народних обранців, голови РДА Сергія Твердовського, його заступників, керівників управлінь і відділів райдержадміністрації, сільських голів та громадськості.  

На початку пленарного засідання з депутатським запитом стосовно скорочення працівника Глинського відділення «Укрпошти» виступив Анатолій Мірошник. Прийнято рішення направити запит директору Кіровоградської дирекції «Укрпошти» Сергію Протасову. Депутати розраховують на відповідне реагування і конкретну відповідь. 

Загалом на порядку денному було тринадцять питань. Депутати, зокрема, заслухали звіти про роботу територіального центру соціального обслуговування, Центру Соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, районного будинку культури; розглянули низку бюджетних питань.

Ухвалюючи рішення про внесення змін до програми економічного і соціального розвитку Світловодського району на 2019 рік (доповідала Наталія Гаврилюк, перший заступник голови РДА), райрада доповнила перелік соціальних заходів такими: придбання телемедичного обладнання для закладів охорони здоров’я, загальною вартістю 770,00 тис. грн, при чому держава виділить на це левову частку грошей – 693,0 тис. грн; озеленення прилеглої території сільської лікарської амбулаторії у Великій Скельовій – 100 тис. грн. виділить обласний бюджет; на комплексні заходи з покращення послуг доступу до Інтернету закладів освіти держбюджет виділить 382,83 тис. грн.   

Цікавою для широкого загалу була інформація про впровадження енергозберігаючих заходів у бюджетній сфері району. За 2017-2018 роки у закладах соціальної сфери району здійснено енергоефективних заходів, реконструкцій та капітальних ремонтів на загальну суму майже 3 мільйони гривень! Це заміна вікон на металопластикові, ремонт системи опалення, встановлення енергоефективних світильників, енергетичний аудит, переведення котельних з газового на альтернативне опалення тощо. В інформації РДА з цього питання йдеться також і про шість інвестиційних проектів в галузі відновлювальної енергетики, а саме: будівництво та обслуговування сонячної електростанції потужністю 15 МВт на землях Великоскелівської сільської ради загальною вартістю 450,00 млн грн; будівництво сонячної електростанції потужністю 19,9 МВт, загальною вартістю 600,00 млн грн, ще однієї СЕС потужністю 30,00 МВт, загальною вартістю 720,00 млн. грн –  на землях Павлівської сільської ради;  СЕС на території Озерської сільської ради, потужністю 20,00 МВт. Разом це становить 2 мільярди 370 мільйонів гривень інвестицій у 2019-2020 роках. Важливо також, що на цих високотехнологічних підприємствах знайдуть роботу понад півсотні людей! 

З метою надання стоматологічної допомоги населенню міста Світловодська депутати райради дали згоду на безоплатну передачу із спільної власності територіальних громад сіл Світловодського району з балансу комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради Кіровоградської області” до комунальної власності територіальної громади міста Світловодська на баланс Світловодської центральної районної лікарні Кіровоградської області медичне обладнання, а саме: стоматологічну установку, первісною вартістю 168,9 тис. грн.

Депутати заслухали інформацію начальника Світловодського МРВ У ДСНС України у Кіровоградській області Олександра Сіденка про стан протипожежної безпеки населених пунктів району. Підготовка та проведення літнього відпочинку дітей були також у центрі уваги депутатів. 

Книга Пошани Світловодського району за рішенням сесії поповниться двома іменами шанованих людей: Володимира Миколайовича Логошка та Михайла Миколайовича Бур’янського. Перший все своє життя віддав сільській медицині, зокрема був багаторічним головним лікарем Глинської лікарні. Другий – уродженець села Григорівки, директор Головного заводу ТДВ «Об’єднання «Дніпроенергобудпром», яким пишається громада і якій він допомагає у вирішенні багатьох питань життєдіяльності. 

Тривале обговорення питання землеустрою щодо встановлення (зміни) меж с. Озера закінчилося поверненням проекту рішення на доопрацювання.
[img]

[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Турнір з футболу триває у Світловодську
На «гіку», як на довгій ниві, або У квача на серфах з чемпіонкою Анжелікою Гарькавою
Спорт наповнює життя новим змістом!
З Іспанії – з перемогами!
Наталія Сєрая здобула чергову медаль для Світловодська!
Мультiмедиа
У День прапора нашого…
Велична картина Анатолія Татарова посіла головне місце в експозиції
Жіночий фестиваль «Я най…» відбувся у Світловодську!
«Богатирські ігри» у Світловодську – видовищно, сильно, емоційно! (ДОПОВНЕНО)
«Поліція з народом!» – оголосив Андрій Гулий на центральній площі міста