» » Як Світловодський міський голова Андрій Маліцький ігнорує рекомендації НАЗК

Як Світловодський міський голова Андрій Маліцький ігнорує рекомендації НАЗК


Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у своєму листі від 14 серпня пропонує Світловодському міському голові Андрію Маліцькому ініціювати перед міською радою розгляд питання про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради Віталія Тетяниченка, а про результати розгляду та про вжитi заходи з наданням пiдтверджуючих документiв повідомити НАЗК. Маліцький мовчить.

Нашому виданню це стало відомо, коли голова Громадської ради при виконкомі Світловодської міської ради Надія Мальцева надіслала нам копії листів НАЗК на адресу Світловодського міського голови та їй особисто у відповідь на звернення представників нашої громади до керівників району та області. Про історію цього листування ми попросили розповісти саму Надію Мальцеву, а депутата міської ради Романа Домбровського та голову ГО «Громадський захист» Людмилу Павловську – прокоментувати ситуацію, що склалася на сьогодні у міській раді з цього приводу. 

Надія Мальцева: «Очільники громади дискредитують самого президента України!»


На  засіданні Громадської ради, що відбулося 14 липня, розглядалося питання "Про ознаки корупції в міській раді". Оскільки це
резонансне питання широко висвітлювалося в ЗМІ та соціальній мережі Фейсбук, то небайдужими представниками Світловодської громади 28 липня було направлено колективні листи на ім'я голови ОВА Андрія Райковича та голови Олександрійської РДА Ольги Коріненко, а ті переслали наше зверення до НАЗК.  У вересні цього року НАЗК проінформувало Кіровоградську ОВА, Олександрійську РДА та співавторів колективного звернення, що на ім'я Світловодського міського голови ще 14.08.2022 року керівником департаменту запобігання конфлікту інтересів  НАЗК О. Шульгою було направлено лист. 

На двох сторінках листа Світловодському міському голові Андрію Маліцькому детально поясненили, що секретар Світловодської міськради Віталій Тетяниченко визнаний судом  корупціонер і запропонували ініціювати перед міською радою питання про дострокове припинення його повноважень. Підстава: у зв’язку з порушенням ним вимог та обмежень, встановлених ЗУ «Про запобігання корупції», що викладені у рішенні суду, яке набрало законної сили. Про результати розгляду цього листа та про вжиті заходи міського голову просять повідомити Національне агентство з наданням підтверджуючих документів. Але станом на 27 вересня міський голова не зібрав чергову сесію міської ради і таким чином проігнорував  наполегливі рекомендації НАЗК.

Вважаю, що очільники громади А. Маліцький та В.Тетяниченко, члени партії “Слуга народу”, дискредитують не лише пропрезидентську партію, а й самого президента України В. Зеленського. Тим самим вони подають приклад безкарності та вседозволеності, а це болісно сприймається громадою в особливих умовах воєнного стану.  

Роман Домбровський:  «Свідомі депутати не будуть тримати на посаді корупціонера»


Cпеціально уповноважені суб'єкти у сфері протидії корупції – органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції (абзац чотирнадцятий частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції»).

Постановою Кропивницького апеляційного суду від 22.06.2022 року у справі №401/3981/21 (№ провадження 33/4809/180/22), яка набрала законної  сили, Тетяниченка В.А. визнано винним у вчинені правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого  ч.2 ст.172-4 КУпАП.
На мій погляд, міський голова намагається приховати від громадськості той факт, що секретар Світловодської міської ради визнаний судом винним у вчиненні корупційного правопорушення. Більше того, Андрій Маліцький докладає максимум зусиль, щоб Віталій Тетяниченко залишався на посаді. Свідченням того є ігнорування листів НАЗК стосовно внесення міським головою на розгляд сесії питання про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради Тетяниченка В.А. у зв’язку з порушенням ним вимог ЗУ "Про запобігання корупції". 

Корупція серед керівництва міської ради тримає у заручниках Світловодську територіальну громаду. З 24 лютого 2022 року не проведено жодної чергової сесії. Сесійні питання міський голова вносить на розгляд виконкому. Чому? Бо перша чергова сесія може стати останньою для секретаря міської ради. Свідомі і вірні служінню інтересам громади депутати, звісно, не будуть тримати на посаді корупціонера.    
Більше того, 8 вересня 21 депутат міської ради заявив міському голові вимогу проводити сесії відповідно до затвердженого графіка та з дотриманням регламенту (чомусь відео саме цієї сесії відсутнє на офіційному сайті міської громади).

Я вважаю, що дії (бездіяльність) міського голови є свідченням того, що інтереси секретаря міської ради він ставить вище інтересів громади. Покриваючи корупціонера, він змушує громаду задуматись над висловом давньогрецького письменника: "Скажи мені, хто твій друг, і я скажу хто ти".

Людмила Павловська: «Підстав для дострокового припинення повноважень достатньо!»Секретар Світловодської міської ради Віталій Тетяниченко рішенням апеляційного суду визнаний винним у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією і це рішення є остаточним і оскарженню не підлягає. Тобто, факт порушення закону України про запобігання корупції встановлений судом, але Віталій Тетяниченко  продовжує перебувати на посаді секретаря ради. 

Він зухвало демонструє свою безкарність, йому продовжують виплачувати чималу заробітну плату з надбавками і преміями, оскільки міський голова його прикриває,  ігноруючи антикорупційне законодавство та потураючи його протиправній діяльності. Міський голова Маліцький не тільки не вживає заходів відповідно до законодавства, а навпаки прикриває корупційну діяльність Тетяниченка, визнану судом, ігнорує рекомендації НАЗК, подання прокуратури, демонструє свою безкарність та дискредитує владу в цілому.

Вважаю неприпустимим таке явище, як корупція, в органах місцевого самоврядування під час воєнного стану, а тому необхідно очистити владу від корупціонерів, притягнути до відповідальності Андрія Маліцького та Віталія Тетяниченка за порушення присяги посадових осіб органу місцевого самоврядування і антикорупційного законодавства.

На мою думку, у даному випадку, керуючись законодавством про правовий режим воєнного стану, необхідно ініціювати рішення про утворення військової адміністрації у Світловодську. Це мають зробити депутати міської ради якнайшвидше, щоб уникнути негативних наслідків корупції. Переконана, що підстав для дострокового припинення повноважень секретаря міськради і міського голови достаньо. 

“СВ”

[img][/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Мультiмедиа
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!