» » Чи стане Світловодський міський голова на бік депутатської більшості?

Чи стане Світловодський міський голова на бік депутатської більшості?

Доленосне рішення ухвалила Світловодська міська рада 25 жовтня – достроково припинила повноваження свого секретаря. У таємному голосуванні взяли участь 18 депутатів.  Решта присутніх, на чолі з міським головою Андрієм Маліцьким, не взяли участі у голосуванні. Редакція газети звернулася до депутатів міськради з проханням прокоментувати подію. Вашій увазі – коментарі тих, хто зголосився висловитися. 

Роман Домбровський:

Дійсно, постановою Кропивницького апеляційного суду від 22.06.2022 року у справі №401/3981/21 (№ провадження 33/4809/180/22), яка набрала законної сили, Тетяниченка В.А. визнано винним у вчинені правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-4 КУпАП. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у своєму листі від 14 серпня 2022 року пропонувало Світловодському міському голові Андрію Маліцькому ініціювати перед міською радою розгляд питання про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради Віталія Тетяниченка, а про результати розгляду та про вжитi заходи з наданням пiдтверджуючих документiв повідомити НАЗК.
Міський голова не включив до порядку денного чергової сесії відповідний проєкт рішення, тому мали втрутитися свідомі депутати. Ініціативна група розробила проект рішення та згідно регламенту міської ради внесла його на розгляд сесії. Проєкт рішення «Про дострокове припинення повноважень секретаря Світловодської міської ради Тетяниченка Віталія Анатолійовича» набрав необхідну кількість голосів. Рішення прийнято. 


Володимир Похілов:

Питання щодо припинення повноважень секретаря міськради Віталія Тетяниченка серед колег - депутатів виникало ще до війни. Вже тоді було не зрозуміло, чим він займається, за що конкретно отримує заробітну плату.  Замість того, щоб об'єднувати депутатський корпус, бути містком між міським головою і нами, він навпаки роз'єднував та загострював і так не прості відносини. Усі конструктивні пропозиції нашої фракції сприймались ним вороже та агресивно, також було видно, що він має великий вплив на міського голову.
У військовий час він взагалі самоусунувся від виконання своїх обов'язків і повністю втратив зв'язок з депутатами, чергові сесії не проводились протягом восьми місяців. І останньою краплею нашого терпіння став протокол про корупцію, рішення апеляційного суду відносно його вини, обурення громадськості. Натомість міський голова не наважився винести це питання на порядок денний, аргументуючи свою нерішучість тим, що він проводить службове розслідування відносно його винуватості.  Тобто він ставить під сумнів рішення суду! Потім секретар пише недолугу статтю у засобах масової інформації про те, що він, виявляється, хороший корупціонер, а є ще й погані! Терпіти це дилетантство далі було просто неможливо, тому й було прийнято рішення нашої та інших фракцій припинити це свавілля. Далі  - рішення за міським головою, або стати співучасником протиправних дій та накласти вето на рішення, або перегорнути сторінку, усвідомити помилки, об’єднатися та почати працювати на благо територіальної громади.


Юрій Новак:

Сьогодні, дійсно, депутати об’єдналися та прийняли виважене і відповідальне рішення щодо дострокового припинення повноважень секретаря Світловодської міської ради. Дане питання турбувало не тільки депутатів, а й територіальну громаду міста. Міським головою проводилися якісь там службові розслідування відносно секретаря, але на превеликий жаль, обіцянку ознайомити нас з результатами цього «розслідування» головою так і не виконано. 
Слід зазначити, що секретар не брав участі в засіданнях постійних депутатських комісій, які передували сесіям, хоча це входить до його компетенції, не скликав разом з міським головою чергових сесій більше ніж півроку, що суперечило календарному плану роботи міської ради та положенням ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Тож, вважаю, що голосуванням за дане рішення депутати надали належну оцінку діяльності цієї посадової особи і, сподіваюсь, що міський голова врахує думку депутатів міської ради і громадськості та не «заветує» дане рішення, а навпаки налаштує роботу ради в конструктивному напрямку на користь громади!


Фото Богдана Дроздова

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!