» » Позачергова фінансова: цьому дала і цьому дала, а тому…

Позачергова фінансова: цьому дала і цьому дала, а тому…

Цій сесії Cвітловодської міської ради передували два засідання депутатських комісій – бюджетної і комунальної. Перша (п’ятниця, 30 серпня) визначалась із сумами, друга (2 вересня) – з вулицями.

Що й дало змогу 3 вересня провести сімдесяту (ювілейну!) позачергову сесію міськради. Головував секретар  Юрій Сапянов

Опісля того, як обранці привітали свою колежанку Тетяну Ковальчук-Москаленко з днем народження, Анатолій Шаповал вніс пропозицію: раз сесія бюджетно-фінансового забарвлення, треба до порядку денного включити і питання фінансової підтримки світловодського радіомовлення. Включили. Потім Віталій Юшко, який наприкінці нульових навіть очолював місто, а сьогодні, як затятий адепт ОСББешного руху, наполіг на включення ще й питання по відшкодуванню з міського бюджету, як-то передбачається державною Програмою, людських витрат на так звані «теплі кредити». За підрахунками, які він озвучив, сума таких відшкодувань у Світловодську сягає 1,3 мільйона гривень. І це питання міськдепи включили. Та проголосували за порядок денний «у цілому».

На сесійну трибуну заступила начальниця фінуправління Наталя Яременко. Розпочала з управління освіти… Так, згідно Кабмінівської Постанови, пропонується з 1 вересні збільшити видатки для працівників дошкільних і позашкільних закладів, тобто, працівників, фінансування яких покладено на місцеві бюджети. У нашому місті це збільшення дорівнює 752,4 тисячі гривні. Обранці підтримали цей проєкт. До того ж, на прохання головного освітянина Геннадія Френкеля, додали ще й 50 тисяч гривень з резервного фонду – на обов’язкову курсову перепідготовку тутешніх педагогів.
 
Також без зайвої тяганини задовольнили управління культури і туризму, якому виділили 482,7 тисяч гривень. Трішки «перечепилися» на управлінні молоді та спорту. Спочатку «зарубали» для нього 128,8 тисяч гривень. Та потім, наче отямившись, переголосували. І вже 20 голосів, за 18 необхідних, були «за».

А от кому не поталанило, так це виконкомівським апаратникам, куди, до слова, прикріплено і тутешнє радіо – тут не проголосували  навіть «за основу». Тоді, відкинувши радіо, проголосували «в цілому». Та було лиш 12 голосів «за».  

«На жаль, таким чином ми ставимо наших бюджетників у нерівні умови», – резюмував Сапянов.

А от, коли перейшли до розпорядника бюджетних коштів під назвою УЖКГ, розпочалася тривала і виснажлива балаканина. Спочатку питання, пов’язані із фінансуванням ремонту доріг, міждворових проїздів та іншого благоустрою, проголосували «за основу»… Варто нагадати, що на засіданнях планово-бюджетної (30 серпня) і комунальної (2 вересня) комісій було досягнуто певного узгодження. Так, зокрема, було вирішено пропонувати сесії на ремонт доріг виділити не 6 мільйонів гривень, як планувалося до цього, а 5 млн. «Знятий» мільйон додати до 700 тис. грн «з хвостиком» – на ремонт міждворових проїздів (6 локацій)… І почали обранці сумніватися: а чи «правильні» дороги будуть ремонтувати і на яких вулицях? Тим більше, що у виконкомівському варіанті назви вулиць не фігурували. А от у варіанті комунальної комісії – так. Їхні назви, разом із квадратурою, озвучив член цієї комісії Сергій Стовба: 6 Об’їзна, Закам’янська, Павлова, Героїв України, Павлівська, Гагаріна, Шевченка, Вільна, Індустріальна, Миру, Приморська. Що ж до ремонту міждворових проїздів, спалахнула дискусія. Та врешті обранці підтримали пропоноване.

А от по відшкодуванням, на розгляді яких наполягав Юшко… Міськдепам сей проект видався сируватим. Відтак, було прийнято рішення досконало його підготувати до чергової сесії, запланованої на кінець вересня – щоби і «теплопозичальники» із інших ОСББ не відчували себе обділеними. 

Віталій Асауленко
[img][/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі