» » Так за що хочуть достроково припинити повноваження Світловодського міського голови?

Так за що хочуть достроково припинити повноваження Світловодського міського голови?


До проекту рішення авторства депутатів міськради  Віталія Тетяніченка та Олександра Молчанова щодо дострокового припинення повноважень міського голови Валентина Козярчука, що перманентно кочує від сесії до сесії, додалися ще дві службові записки від секретаря міськради Юрія Сапянова

Наразі триває підготовка до чергової 72-ї сесії міськради, яка має відбутися 22 жовтня. У рамках цієї підготовки працюють постійні депутатські комісії, які розглядають питання сесійного порядку денного. Одним із таких питань, що лоскоче нерви усім без виключення учасникам цих змагань й небайдужої громадськості, у тому числі, є питання, цитуємо: 

«дострокового припинення повноважень Світловодського міського голови Козярчука В.В.». 

Ще від зими це питання постало особливо гостро, коли 22 січня було затверджено міський бюджет на поточний рік, тоді  за головний фінансовий документ міста проголосувало 17 народних обранців включно з міським головою, а щоби прийняття було легітимним, потрібно, щонайменше, 18 голосів «за». Тим не менш, Козярчук підписав рішення, що, цитуємо проект: 

«призвело до витрачання коштів бюджету м. Світловодська в особливо великих розмірах без наявності відповідного рішення ради, тобто, безпідставного витрачання коштів міського бюджету». 

Це, на переконання авторів проекту рішення, є ознакою зловживання владою та службовим становищем нашого градоначальника. І дійсно, на підставі такого неправочинного рішення було прийнято чимало інших господарчо-фінансових рішень, які відтак не мали своєї легітимності. І обранцям, аби виправити цю хибу, довелося у зворотньому напрямку – ланка за ланкою – переголосовувати увесь бюджетний ланцюг – аж того «вікопомного» бюджетного рішення 22 січня –  поки не «увігнали» бюджет міста у рамки закону. А це, як відомо, час і гроші.   

А потім було 22 квітня. Відбулися загальні збори співзасновників СП ТОВ «Світловодськпобут», 50% якого належить міській громаді в особі міськради, а Козярчук, як міський голова, є її офіційним представником на цьому підприємстві. 

Так от, як стверджують автори проекту зняття мера з його посади (і як доказ – є відповідні документи), голова підписав протокол загальних зборів, цитуємо проект: 

«виключивши з переліку засновників (учасників) вказаної юридичної особи Світловодську міську раду із часткою 50% (3892374 грн) у статутному фонді та безпідставно визначивши єдиним засновником (учасником) зазначеного товариства Яременка Олександра Сергійовича з розміром внеску до статутного фонду 100% (7784748 грн).

Тож, на думку як авторів проекту та  і депутатської більшості, міський голова за такі порушення має бути не лише позбавлений своїх повноважень, а й понести кримінальну відповідальність.

… Більшість – більшістю, але вирішення даного питання і досі не дало бажаного для ініціаторів результату: то кворуму сесійного не набирається, то коли до таємного голосування таки доходить – бракує голосів… 

От і в переддень чергової сесії міськради питання «по Козярчуку» знову розглядається на депутатських комісіях щодо включення його до порядку денного. Та цього разу до проекту долучилися ще і дві службові записки секретаря ради Юрія Сапянова стосовно невиконання головою рішень ради щодо черговості ремонту доріг та міждворових проїздів. Тобто, депутатська комісія з комунальних питань уповноважена радою вирішувати, за якими адресами ці ремонти виконувати та послідовність цих ремонтів. Але голова, на переконання автора записок, уперто ігнорує рішення ради, якій він, до речі, підзвітний, і самовільно вносить коригування до черговості, де і що ремонтувати.

… Важко передбачити, яким буде рішення сесії 22 жовтня, але записки Сапянова, додані до проекту Тетіняченка-Молчанова, безумовно, додадуть наснаги опонентам Козярчука у достроковому припиненні повноважень міського голови. 

Віталій Асауленко
[img]


[/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!