» » Повноваження мера знову достроково припиняли, але увесь пар пішов у гудок…

Повноваження мера знову достроково припиняли, але увесь пар пішов у гудок…


Це вже стало традицією: ледь не на кожній сесії Світловодської міської ради порушується одне і теж питання – про дострокове припинення повноважень міського голови Козярчука В.В.

Перші чотири рази опоненти пана Валентина – стійка депутатська більшість – щодо підстав для такого припинення закидали йому «не кошерне» прийняття міського цьогорічного бюджету. Бачте, щоби все по-закону було, треба, щонайменше, 18 голосів «за», а було лиш 17. Більшість, звісно, обурювалась і до здорового глузду закликала, і до суду зверталася, і вотум недовіри висловлювала. Але щоразу, коли діло доходило до голосування таємного, не вистачало необхідної для зняття кількості голосів. Щоправда, на вимогу цієї самої більшості, процедуру прийняття бюджету таки «переграли» до відповідності вимог чинного законодавства. Ну, раз так, то тепер-то за що ухопити пана Валентина? І привід знайшовся!.. 

Виявляється, якщо вирити пояснювальній записці регулярного ініціатора мерського імпічменту, депутата Віталія Тетяніченка, яку він озвучив 29 серпня на 69-й сесії міськради, наш міський голова позбавив нашу славну територіальну громаду її частки у статутному фонді СП ТОВ «Світловодськпобут», яку вона свого часу довірила Світловодській міськраді. Якщо конкретніше, ця частка у цьому фонді складає рівно 50%. Інша ж половина належить такому собі Олександрові Яременку. Та від 22 квітня 2019 року тепер всі сто відсотків цього теплогенеруючого підприємства, яке централізовано забезпечує Світловодськ теплом, належать панові Олександрові. Тут варто процитувати дослівно деякі витяги з пояснювальної Тетяніченка: 

«22 квітня 2019 року між Яременком Олександром Сергійовичем та Світловодським міським головою Козярчуком Валентином Валентиновичем, який діяв від імені Світловодської міської ради, був підписаний протокол загальних зборів СП ТОВ «Світловодськпобут». Враховуючи вказаний протокол (п’яте питання порядку денного), який було підписано Козярчуком В.В., в подальшому 19.07.2019 р. о 16 год. 45 хв., державним реєстратором Новгородківської селищної ради Новгородківського району Кіровоградської області були проведені відповідні реєстраційні дії. Вказаний реєстратор здійснила запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за №14467770034000407 щодо корегування відомостей останньої реєстраційної дії від 08.08.2018 про зміну складу засновників (учасників) юридичної особи СП ТОВ «Світловодськпобут» (код ЄДРПОУ 31678853), виключивши з переліку засновників (учасників) вказаної юридичної особи Світловодську міську раду із часткою 50% (3892374 грн.) у статутному фонді та безпідставно визначивши єдиним засновником (учасником) зазначеного товариства Яременко Олександра Сергійовича з розміром внеску до статутного фонду 100% (7784748 грн.). При цьому Світловодська міська рада не вчиняла жодних дій щодо виходу зі складу учасників (засновників) СП ТОВ «Світловодськпобут». 

Рішення Світловодської міської ради № 349 від 08 липня 2016 року «Про вихід зі складу учасників СП ТОВ «Світловодськпобут», зважаючи на рішення Світловодської міської ради № 168 від 24 березня 2016 року «Про призначення представника Світловодської міської ради у зборах учасників СП ТОВ «Світловодськпобут» не надавало жодних прав Світловодському міському голові Козярчуку В.В. приймати участь у загальних зборах з цього питання, підписувати відповідний протокол, на підставі якого  в подальшому вносилися зміни до Статуту СП ТОВ «Світловодськпобут» в частині змін часток у статутному фонді СП ТОВ «Світловодськпобут».

І як підсумок: 

«Таким чином, з-за незаконних, самовільних дій міського голови Козярчука В.В., які мають ознаки складу злочинів, громада Світловодська, в особі міської ради, втратила частку 50% у статутному фонді СП ТОВ «Світловодськпобут» (внесок – 3 892 374,00 гривень). За даним фактом в Світловодському ВП ГУНП в Кіровоградській області відкрито кримінальне провадження № 12019120270001134 від 08.08.2019 за ознаками злочину, відповідальність за який передбачена ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 206 -2, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 366 КК України». 

Ну, а поки слідчі органи вивчають що там і до чого, Тетяніченко з сесійної трибуни запропонував колегам діяти у перевірений багатьма сесіями спосіб –відправити Козярчука у передчасну відставку. Більшість, палко підтримавши ініціативу пана Віталія, жваво почала готувати атрибути таїнства під назвою таємне голосування – скриньку і бюлетені. Але знов, як казали колись машиністи паровозів, увесь пар пішов у гудок – з 23 необхідних для зняття голосів (дві третини від загальної кількості обранців) не вистачило трьох. 8 депутатів утрималися. Хто вони оці вісім? Таємниця…

Віталій Асауленко
[img][/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі