» » Надзвичайна подія у Світловодському районі – найстрашнішого не сталося, але сам факт викликає обурення

Надзвичайна подія у Світловодському районі – найстрашнішого не сталося, але сам факт викликає обурення


У темряві водій переповненого шкільного автобусу віз дітей і дорослих, не помічаючи меж дороги… У наслідок неадекватних маневрів, люди, які стояли в проході, падали, діти з переляку лізли під крісла… 

«Учень 10-го класу Озерської філії (школи) допомагав у керуванні транспортним засобом», «... під час руху автобусу виконувалися маневри, які збентежили супроводжуючих і злякали дітей (рух автобусу по обочині)», «… керував транспортним засобом невміло, постійно заїжджав на бордюри, не знав, де перемикається світло (постійно їхали на ближньому)», «Склалося враження, що водій вперше сів за кермо, ми не обминули жодної ями, бордюр, ледве вписувалися у повороти»… 

Правда, схоже на сценарій якогось кіношного блок-бастеру? Але оці коротенькі витяги з пояснювальних записок педагогів шкіл Павлівського навчально-виховного об’єднання  (НВО) є реальністю. Вона відтворює доволі моторошну картину повернення озерських, миронівських, павлівських  і скелівських учнів та їхніх вчителів (всього 34 людини) з екскурсії до Переяслав-Хмельницького 6 жовтня цього року. Відповідальність за організацію і проведення заходу поклав на себе директор КЗ «Павлівське НВО» Микола Середенко.

… Микола Середенко, відомий у Світловодську й околицях як невтомний популяризатор принад навколишніх теренів і розвитку так званого зеленого туризму. Щоправда, попри його старання, зелений цей туризм так і залишається зеленим, тобто, недозрілим – ну, не їдуть до нас на відпочинок нескінченими натовпами отруєні своєю урбаністичною кіптявою ані жителі великих українських міст, ані  пихаті європейці, ані гамірні азіати. Ну, хіба що, сам Середенко зі своїм сімейством світиться у соціальних мережах світлинами на тлі якихось зруйнованих, порослих чагарником хуторців…

До слова, у тих же соціальних мережах і розгорілася дискусія про те, що вищеназвана екскурсія, а точніше, розвезення пізно ввечері її учасників із Світловодська по селах могла призвести до масштабної трагедії через неадекватні дії водія – чи-то п’яного, чи-то щось інше… 
Аби розвідати, що там і до чого, ми звернулися до голови Світловодської райради Романа Домбровського. Так, відповів він, такий інцидент мав місце та надав нам стос документів для вивчення. Отже, 2 жовтня Микола Середенко видав наказ, цитуємо: 

«… з метою ознайомлення учнів з історією рідного краю, виховання любові до своєї країни, організовано екскурсію по маршруту с. Павлівка – Переяслав-Хмельницький – с. Павлівка». 

А 6 жовтня екскурсанти поїхали. З сіл до Світловодська їх підвозив шкільний автобус «Мрія», від Світловодська до Переяславль-Хмельницького (і назад) замовили інший, більш комфортабельний автобус. А по селам – знов ота «Мрія»… 

Так от (і це вже з заяви на ім’я начальника міського відділу світловодської поліції Андрія Гулого від голови райради) – з’ясовується, що кількість учнів і супроводжуючих їх педагогів значно перевищувала кількість сидячих місць у шкільному автобусі «Мрії», які поверталася у зворотному напрямку темної пори доби –  частина пасажирів стояли. Зауважується, що обов’язкового у таких випадках «прикріпленого» до екскурсантів медичного працівника не було й близько. Ба, більше, знов вдаємося до цитування документу:

«До керування автобусом, згідно наказу директора КЗ «Павлівське НВО» від 23 вересня 2019 року №200-к «Про виконання обов’язків» був допущений згаданий заступник директора КЗ «Павлівське НВО» Олійник О.М., який не мав відповідної водійської категорії», та й саме водійське посвідчення викликає сумнів. 

Та й це ще приказка. Далі з документу Домбровського з’ясовуються геть дикі речі: оцей Олійник О.М., «який не мав відповідної водійської категорії», доручив везти дітей «Мрією» такому собі Русланові Гетьману – тому самому, якому, як сказано вище, десятикласник допомагав кермувати. Сам же Микола Середенко своєю мовчазною згодою схвалив передачу керма шкільного автобуса людині, яка, як стверджують автори доповідних записок, перебувала у неадекватному стані.

Гулий відреагував –  у своїй відповіді Домбровському він доповідає, що у діях організаторів цього екстріму (Середенко й Олійник) встановлено ознаки правопорушень, що передбачають адміністративні стягнення.

«Далі свою оцінку має дати постійна депутатська комісія з питань законності, правопорядку та депутатської етики, засідання якої відбудеться у четвер, 24 жовтня, – розповідає голова райради Роман Домбровський. – Але особисто я, передовсім, як батько, поділяю обурення і стурбованість батьків дітей, яких вони довірили зазначеним особам... Так, зараз можна полегшено перевести подих – найстрашнішого не сталося. А завтра?» 

«СВ»
[img]
[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)