» » Позачергова сесія міської ради – проблему теплопостачання вирішити не вдалося

Позачергова сесія міської ради – проблему теплопостачання вирішити не вдалося


Позачергова 74-а сесія міськради розпочалася свою роботу 5 листопада за участю 23-х депутатів, під головуванням Юрія Сапянова. На пленарне засідання сесії прибув перший заступник голови Кіровоградської обласної державної демонстрації Сергій Коваленко, щоб допомогти світловодським народним обранцям ухвалити рішення, яке б сприяло початку опалювального сезону, а саме реструктуризації боргу та отримання номінації на газ теплопостачальником. 

На порядок денний заздалегідь винесли 2 проекти рішень:

«Про залучення Світловодської міської ради до кримінального провадження «12019120270001134 та у справі №401/2408/19 в якості потерпілого» та «Про визнання  недійсним (нікчемним) та скасування рішення Світловодської міської ради від 08 липня 2016 року №349 «Про вихід зі складу учасників СП ТОВ «Світловодськпобут». Третій проект рішення виник вже у процесі обговорення порядку денного. Депутат Анатолій Кучугурний запропонував розглянути питання «Про відсторонення від виконання обов’язків Козярчука В.В.»

Варто нагадати, з тих пір, як СП ТОВ «Світловодськпобут» на 100% став засновником і власником підприємства, за що, власне, міський голова Валентин Козярчук опинився під слідством, міська влада втратила будь-яке право гарантувати оплату боргів за газ чи виступати гарантом задля вирішення будь-яких інших проблем.  

У лютому 2016 року, коли половина цього теплопостачального підприємства ще належала громаді в особі міськради, була спроба з її боку усунути з «орбіти» другого співвласника – таке собі ТОВ «Політрейд» з київською реєстрацією і утворення на базі СП ТОВ «Світловодськпобут» двох теплогенеруючих підприємств: КП «Світловодськтеплоенерго» і «Світловодськтепло». І обранці таки їх утворили. І вийшли із числа засновників СП ТОВ «Світловодськпобут».

І ось понад три роки потому «гнійник» прорвало – названі підприємства так і залишаються на папері, мер під слідством. А «Світловодськпобутові», з боргом у понад 21 млн грн «Нафтогазові», цей «Нафтогаз» не дає номінації на блакитне паливо.

Розголос цього, м’яко кажучи, неподобства, що загрожує (щойно зима вступить у свої права) гуманітарною катастрофою і соціальним вибухом в окремо взятому Світловодську, долинув (нарешті!) до столиці… Відтак, задля розв’язання, було запропоновано застосувати норму такого собі закону 17/30, який передбачає реструктуризацію частини боргу строком на 60 місяців. Лиш тоді «Нафтогаз» без проблем надасть газову номінацію. Ця частина складає 14,4 млн грн. 

І тоді Кіровоградська ОДА, не без підказок з Києва, запропонувала складчину – міський, районний, обласний, державні бюджети виділяють певні суми у якості авансу за отримане тепло від «Світловодськпобуту». І навіть сам «Побут» зголосився виділити три мільйони.

Отже, сесія… У порядку денному два питання, вирішення яких, на переконання її організаторів, мало би пришвидшити подачу централізованого теплоносія. Перше – про залучення міськради до кримінального провадження (того самого, що порушено проти міського голови, гендиректора і засновника «Світловодськпобуту») у якості потерпілого. Адже ж міськрада є «збірний образ» світловодської громади, яка потерпіла (і потерпає). Відтак, як повідомив секретар міськради Юрій Сапянов, він і має бути залучений у слідстві та у судах у цій якості (потерпілого). Та депутатська більшість не підтримала таке залучення. Лише 7 депутатів проголосували за цей проект рішення. 

А за друге питання про нікчемне рішення проголосували так:  22 депутати «утрималися», 1 –  «проти». Утримався і автор проекту Юрій Сапянов, Свою дивну позицію він пояснив нашому виданню приблизно так: 

«Депутати вирішили, що я граю на боці Козярчука таким чином, тож, щоб вони так не думали, я теж утримався».

Опісля такого результату сесію можна було би й закрити. Але ситуацію (у «різному») спробував врегулювати Сергій Коваленко, який наполегливо втокмачував присутнім тезу про те, що альтернативи отій складчині, про яку йшлося вище, немає, тож «давайте спочатку забезпечимо місто теплом, а вже повесні «розстріляємо» винуватців…».

Ан-ні, у піку посадовцеві, одні обранці стали на захист освітянських і медичних закладів, бо незрозуміло, чому собі у збиток вони мають авансувати тепловиків, другі – дорікали області, що вона багато обіцяла і мало що зробила тоді, коли був час, треті – сумнівалися у тому, що стовідсотковий власник підприємства «покладе на бочку» три мільйони гривень. До того ж, як заявив Анатолій Кучугурний: 

«Вони («Світловодськпобут», прим. авт.) звільняють своїх працівників, є інформація, а ви умовляєте дати їм гроші. Працівники в грудні повинні звільнитися. Кому ми даємо кошти!?».

А тут ще й громада, а це – здебільшого добре зорганізовані «індивідуальники», які мають великі претензії до «Світловодськпобуту» за неправомірні, як вони вважають, нарахування, підключилася. І все – туди ж… Одним словом, складалося враження, що про долю нещасних споживачів централізованого опалення, які ось-ось почнуть замерзати у своїх квартирах, а медичні заклади, школи та дитсадки – як тільки мороз – позакриваються, ніхто у цій сесійній залі не переймається.

… Тим часом обранці, один за одним, поступово залишали цю саму залу. І побачивши, що вже немає кворуму, головуючий оголосив перерву. На невизначений термін.

Віталій Асауленко
[img]

[/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі