» » Світловодська криза: опалювальний сезон 2020/21 або готуй сані взимку!

Світловодська криза: опалювальний сезон 2020/21 або готуй сані взимку!


Дійсно, наступного літа відпрацювати це питання буде вже запізно, а наші звернення до секретаря міської ради Юрія Сапянова так і залишилися без реагування. Та мабуть йому не вистачає хисту, враховуючи стан справ із початком цього опалювального сезону. 

Ми бачимо, що котельні№2 та №3 не в змозі повністю забезпечити теплом наших мешканців наступної зими, як за станом котлів так і теплових мереж.

Що ж треба робити? За нашим баченням, у дуже стислі терміни, вже сьогодні треба провести аналіз стану мереж по всіх мікрорайонах(кварталах) міста та для кожного окремого будинку. Виходячи з цього аналізу підготувати окремі пропозиції щодо переходу будинків на інші види опалення (автономного газового, електричного або від модульних котельних). Можливо у наступному сезоні, відповідно до стану котлів та мереж, частина будинків ще зможе отримувати тепло від існуючих котельних, але криза вже не тільки наявна, але й перезріла.

На основі аналізу та відповідного відпрацювання треба видати на гора ПРОГРАМУ дій з залученням державного та приватного інвестування, бо можливості місцевого бюджету, нажаль, вкрай обмежені. Програма повинна враховувати наявні потужності електричних та газових мереж, що прокладені до кожного будинку.

При цьому треба також врахувати наявність у кожному будинку квартир з автономним опаленням та кількість отримувачів субсидій та пільг.

Орієнтовно опалюється з цих котелень від 2 до 3 тис субсидіантів. Треба враховувати і наступні зміни, бо вже у цьому році кількість отримувачів субсидій з урахуванням Власівки зменшилась з 16 до 8 тис. Це ті мешканці, яким буде складно вкласти достатньо велику суму в автономне опалення. Тобто треба відпрацювати механізми заохочення цих мешканців, наприклад погашення відсотків по кредитуванню.

 Щодо блочно-модульних котельних.  Є можливість та відповідна зацікавленість залучити приватне інвестування для будівель бюджетної сфери, але це  треба робити тільки за умови одночасного  підключення багатоквартирних будинків наших мешканців у цьому кварталі. Найкраще це буде відбуватися у співпраці з утвореними в кварталі ОСББ. Сьогодні на Україні пропонуються як газові блочно- модульні від 0,1 до 2МВТ потужності  так і твердопаливні від 0,02 10МВТ котельні. При цьому терміни їх запуску невеликі через відсутність проблем землевідводу.   

Ще одна важлива причина, чому нам треба поспішати, це необхідність увійти до державної програми з відповідним державним фінансуванням. Для цього потрібно заручитися підтримкою обласної державної адміністрації, нашого народного депутата. Повинен сказати, що ОДА готова таку підтримку надати. Але хто з нами буде розмовляти, якщо ми не в змозі відпрацювати відповідну власну програму дій по виходу з кризи. 

Відомо, що «спасение утопающих  - дело рук самих утопающих!» 

Юрій Лукинський, Сергій Мисько, 
депутати Світловодської міської ради
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Utjhubq Rbhbkjd
    Краще займіться плановими капітальними ремонтоми теплових мереж. А ще треба контролювати жорстко те, що будується у місті. Бо строять що хочуть та де хочуть. Є підозра, що більшість проєктів не узгоджується з підприємствами, що експлуатують електричні, газові, водопостачальні та теплові мережі. Зводять прибудови в місцях, де прокладені і проходять вказані мережі. Навіть не зважають на те, що ці мережі мають по усій своїй довжині охоронні зони. В межах цих зон категорично забороняється будь-яка господарська діяльність и будь-яке будівництво. Прикладом цього є ділянка тепломереж на спецстрої біля розважального закладу. Ще одинм прикладом є будинок по вулиці Павлова 5, у районі якого набудовано і встановлено обладнання сонячної електростанції в місцях, де проходять теплові мережі, електро- водо-газо-постачальні мережі. Та ще багато таких прикладів можна знайти по нашому місту. А це є порушенням Законів України, що регламентують господарську дйяльність у містах, населених пунктах і забезпечують її безпечне проведення. Але схоже, що у нашому місті ніхто цим не займається або діють якісь договірні стосунки. Результатом цього є повній розвал системи безпечної життєдіяльності нашого міста и ситуації, коли порушення Норм та Правил єксплуатаціі технічних об*єктів декількома особами приводить до страждань багатьох людей.
Популярне
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Антон Пустовіт повернувся!
Мультiмедиа
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"