Дійсно, наступного літа відпрацювати це питання буде вже запізно, а наші звернення до секретаря міської ради Юрія Сапянова так і залишилися без реагування. Та мабуть йому не вистачає хисту, враховуючи стан справ із початком цього опалювального сезону.
Ми бачимо, що котельні№2 та №3 не в змозі повністю забезпечити теплом наших мешканців наступної зими, як за станом котлів так і теплових мереж.
Що ж треба робити? За нашим баченням, у дуже стислі терміни, вже сьогодні треба провести аналіз стану мереж по всіх мікрорайонах(кварталах) міста та для кожного окремого будинку. Виходячи з цього аналізу підготувати окремі пропозиції щодо переходу будинків на інші види опалення (автономного газового, електричного або від модульних котельних). Можливо у наступному сезоні, відповідно до стану котлів та мереж, частина будинків ще зможе отримувати тепло від існуючих котельних, але криза вже не тільки наявна, але й перезріла.
На основі аналізу та відповідного відпрацювання треба видати на гора ПРОГРАМУ дій з залученням державного та приватного інвестування, бо можливості місцевого бюджету, нажаль, вкрай обмежені. Програма повинна враховувати наявні потужності електричних та газових мереж, що прокладені до кожного будинку.
При цьому треба також врахувати наявність у кожному будинку квартир з автономним опаленням та кількість отримувачів субсидій та пільг.
Орієнтовно опалюється з цих котелень від 2 до 3 тис субсидіантів. Треба враховувати і наступні зміни, бо вже у цьому році кількість отримувачів субсидій з урахуванням Власівки зменшилась з 16 до 8 тис. Це ті мешканці, яким буде складно вкласти достатньо велику суму в автономне опалення. Тобто треба відпрацювати механізми заохочення цих мешканців, наприклад погашення відсотків по кредитуванню.
Щодо блочно-модульних котельних. Є можливість та відповідна зацікавленість залучити приватне інвестування для будівель бюджетної сфери, але це треба робити тільки за умови одночасного підключення багатоквартирних будинків наших мешканців у цьому кварталі. Найкраще це буде відбуватися у співпраці з утвореними в кварталі ОСББ. Сьогодні на Україні пропонуються як газові блочно- модульні від 0,1 до 2МВТ потужності так і твердопаливні від 0,02 10МВТ котельні. При цьому терміни їх запуску невеликі через відсутність проблем землевідводу.
Ще одна важлива причина, чому нам треба поспішати, це необхідність увійти до державної програми з відповідним державним фінансуванням. Для цього потрібно заручитися підтримкою обласної державної адміністрації, нашого народного депутата. Повинен сказати, що ОДА готова таку підтримку надати. Але хто з нами буде розмовляти, якщо ми не в змозі відпрацювати відповідну власну програму дій по виходу з кризи.
Відомо, що «спасение утопающих - дело рук самих утопающих!»
Юрій Лукинський, Сергій Мисько,
депутати Світловодської міської ради