» » Сенсації і парадокси позачергової сесії Світловодської міськради

Сенсації і парадокси позачергової сесії Світловодської міськради


Сенсація: Нестеренко заговорила. Парадокси: Сапянов голосував за подолання власного вето, а Плахотній – проти 50 тисяч для очолюваного ним підприємства…

Скликання позачергової, 81-ї, сесії світловодської міськради, 30 січня, було пов’язане із деякими фінансовими питаннями, частина яких «перекочувала» із сесії попередньої та надання депутатам можливості подолати вето Сапянова, який вперто продовжує традиції, започатковані Козярчуком, під назвою:  «Більшість за, а я проти!».

Як завжди, розпочалося із внесення змін до порядку денного. Ось тут сталася сенсація – депутат Надія Нестеренко запропонувала внести до порядку денного питання, пов’язане з програмою енергоефективності. Звісно, ніякої сенсації в пропозиції не було. Сенсація полягала у тому, що до мікрофону вийшла депутатка, яка, як відмітили чимало сесійних завсідників, зробила це чи не вперше майже за п’ять років нинішньої каденції. 

«Нічого дивного – зауважив один із них, каденція-то закінчується, пора активізовуватися».

Після ще парочки пропозицій від інших обранців, слово було надано начальникові місцевої податкової інспекції Андрієві Лапі. Його прихід на сесію був пов’язаний із тривогою, яку у митарів вселили обранці одним із своїх рішень, що було схвалено на попередній сесії. А саме - по ставкам та пільгам зі сплати земельного податку і по ставкам на нерухоме майно на 2020 рік… Нагадаємо, обранці, як не вмовляла начальниця управління економіки Марія Дмитренко, підвищити ці ставки на 1% і 0,1% відповідно, все залишилося на попередніх величинах – 2% і 0,1% відповідно… Тож, начальник податкової інспекції нагадав депутатам про законодавчі норми, згідно яких податкові ставки на 2020 рік затвердити ще до 15 липня 2019 року. 

«На жаль, ставки не прийняті і сьогодні. Ми – єдина територія в області, яка відзначається вже другий рік неприйняттям ставок. Від чого склалася дуже критична ситуація в частині сплати податків та подання звітів… Дуже важко і пояснити, і зібрати ті надходження, на які ви самі розраховували, затверджуючи бюджет і видатки до того бюджету… Як для мене, ситуація є патовою, незрозумілою і критичною в частині неприйняття ставок», - сказав Андрій Лапа.

Крім цього, додатково пояснив депутатам: вказувати, що ставки залишаються на рівні 2019 року є неправомірно і юридично безграмотно!

«Якщо ми хочемо, щоб місто функціонувало, збиралися надходження, щоб платилася заробітна плата – ставки на 2021 рік повинні бути прийняті до 15 липня», – застеріг обранців оратор, які таки до нього дослухалися і прибрали з тексту своїх «ставочних» рішень оте – «на рівні 2019 року».

А потім депутати долали вето, яке наклав секретар міськради Юрій Сапянов на рішення 80-ї сесії у площині тарифу на пільгові перевезення по місту, які, як відомо, відшкодовуються з міського бюджету. 

Нагадаємо зі своєї публікації про перебіг цієї сесії: міськвиконком 12 грудня 2019 року затвердив тариф на пільговий проїзд на рівні 4,50 грн (було 3,50 грн). Але Сапянов усіляко гальмуючи втілення цього рішення у життя, відповідальність за його прийняття переклав на депутатські плечі. І вони (депутати) на згадуваній уже 80-й сесії, 23 січня, підтримали пільгові перевезеннями із відшкодуванням у 4,50 грн. Та Сапянов і це рішення не підписав. Тепер, щоби воно набуло чинності – оте його вето обранцям належало подолати. І вони його таки подолали.

… За подолання вето Сапянова проголосував і сам… Сапянов. Чи не парадокс?

У блоці фінансових питань було лиш одне питання. Начальник управління фінансв Наталія Яременко, яка його озвучила, для більшої ясності, зачитала листа від начальника відділу з надзвичайних ситуацій виконкому Руслана Солов’я. У листі, зокрема, говорилося, що починаючи від 21 січня і до сьогодні тривають роботи з приборкання диму і полум’я на міському сміттєзвалищі, до цих робіт долучилися сили рятувальників області у вигляді надання комунальникам потужного бульдозеру, який здійснює пошарову засипку проблемних ділянок землею. Але заправлятися ця техніка має за гроші міського бюджету. І вже були виділені кошти на 100 літрів бензину і 600 літрів солярки. Дещо залишилося, але, нагадує у листі Соловей, зима ще триває, а значить, можливі різні погодні катаклізми. Відтак, є нагальна потреба у поповненні паливних запасів. Тож і звертається «надзвичайник» до депутатів щодо виділення коштів на придбання додатково 500 та 1000 літрів бензину і дизпалива відповідно. Всього – на 36,2 тис. грн за рахунок резервного фонду міського бюджету.

У процесі обговорення, була внесена пропозиція і збільшити затребувану  суму до 50 тисяч, і виділити кошти на придбання комунальної техніки… Варто припустити – бульдозеру, бо той який надало обласне ДСНС, зламався і його вже тягнуть додому, до Кропивницького.

«Через що у нас є можливість дев’ять мільйонів грошей подумати, як це раціонально зробити, але пропозиція депутатів є і я виношу її на голосування», – цілком «зрозуміло», резюмував Сапянов. 

«Був би у міста свій бульдозер – проблеми такої би не було», – запевнив у свою чергу, сподіваючись на депутатське диво, начальник КП «ККП» та депутат Олександр Плахотній.

Як тут Тетяна Ковальчук-Москаленко! Вона озвучила питання, яке на початку сесії внесла Нестеренко. А саме, треба би виділити із згадуваних Сапяновим «дев’яти мільйонів грошей» 1 млн 665 тис. 940 грн 10 коп. – на погашення «теплих кредитів» для ОСББ, які вони отримали минулого року. 

І коли дійшло до поіменного голосування, стався ще один парадокс: Плахотній виявився чи не єдиним обранцем, який проголосував проти. 
На перший погляд, дивно – голосувати проти 50 тис. грн для потреб очолюваного ним підприємства. 

Але, лиш на перший погляд: хіба не прикро, коли гроші, замість придбання бульдозеру, йдуть на відшкодування якихось-там «теплих кредитів»?
[img][/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Харківська бронза Олександра Бендюка
Басейн у міському спорткомплексі відкриється на Миколая!
Що спільного між товстуном і наркозалежним?
Мультiмедиа
У Світловодську вшанували Героїв Небесної сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ. ДОПОВНЕНО)
У Світловодську вшанували учасників бойових дій на території інших держав (ФОТОРЕПОРТАЖ. ДОПОВНЕНО)
Світловодськ. Вадим Бойко. Роковини біля обдертої стіни
«Незвичайна історія» заради порятунку Лізи Брусенцевої
Проблеми Світловодська у новій аналітичній програмі «Експертер»