» » Громадський бюджет – 2020: активність громадськості зменшилася

Громадський бюджет – 2020: активність громадськості зменшиласяДесятого лютого відбулося засідання Координаційної ради міської цільової програми «Громадський бюджет міста Світловодська на 2016-2020 роки». Розглянуто три проєкти, незабаром розпочнеться голосування. 

Модератор засідання – начальник організаційного відділу міськвиконкому Олексій Риченков доповів, що активність громадськості уформуванні бюджету у цьому році нижча порівняно з попередніми. Після оголошення конкурсу до оргвідділу було подано лише 3 проєкти.
Наведу кілька фактів з історії. Перша презентація ідеї Громадського бюджету в нашому місті відбулася у 2015 році, яку голова Полтавської обласної організації Суспільної служби України пані Ганна Кіященко запропонувала організувати мені, голові Світловодського осередку Суспільної служби України. Після  презентації провели семінар і створили робочу групу для розробки положення. Саме положення про громадський бюджет (бюджет участі) у м. Світловодську  було затверджено  вже нашою каденцією міськради 10 лютого 2015 року. Місто Світловодськ – одне з перших міст в Україні, яке підтримало ідею Громадського бюджету і розпочали конкретну роботу.

Громадський бюджет – 2016 склав 54,0 тис. грн, на конкурс було подано 5 проектів. За результатами втілення проєкту-переможця було встановлено у парку культури ім. Т.Г. Шевченка 13 лавочок, 13 урн для сміття та відремонтовано 150 м освітлення центральної частини парку.

На громадський бюджет – 2017 через нерозуміння важливості заходу, як демократії прямої дії, гроші не виділили. 

Громадський бюджет – 2018 склав 118,0 тис. грн, на конкурс було подано 5 проєктів. За результатами втілення проєкту-переможця було облаштовано полив футбольного поля стадіону.

Громадський бюджет –   2019 склав 148,0 тис. грн, на конкурс було подано 3 проєкти. За результатами втілення проекту-переможця було придбано дитячий майданчик для парку культури ім. Т.Г. Шевченка.

Цього року координаційна рада ознайомилася з трьома проєктами, які презентували їхні автори:
 
«Облаштування роле-доріжки на території скверу міського Палацу культури»; 
«Відбудова зони спортивних майданчиків (городки, теніс, боча) з будівництвом критого павільйону для настільних ігор та відпочинку»; 
«Реконструкція парку ім. Г.Т. Новікова» (колишній Комсомольський парк, що знаходиться напроти автостанції і фактично є візитівкою нашого міста). 

Кошторис усіх трьох проєктів – у межах затверджених 181тис. грн, що складає 0,1% від власних надходжень. На мою думку, для  збільшення активності громадськості у підготовці проєктів цей відсоток наступного року треба збільшити.
Після розгляду проєктів, координаційна рада відправила їх на експертну оцінку до фахівців, затвердила календарний план, бланк та місця для голосування. 

Голосування за проєкти громадського бюджету буде здійснюватися з 24 лютого по 27 березня в онлайн-режимі на сторінці «Громадський бюджет» офіційного сайту Світловодської міської ради та паперовими бюлетенями з пред’явленням паспорта – в усіх бібліотеках міста та у приміщенні міськвиконкому.

Шановні світловодці! Не будьте байдужими! Беріть участь у голосуванні  за проєкти громадського бюджету 2020 року!

З повагою
Надія Мальцева, депутат Світловодської міської ради
[img]


[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Харківська бронза Олександра Бендюка
Басейн у міському спорткомплексі відкриється на Миколая!
Що спільного між товстуном і наркозалежним?
Мультiмедиа
У Світловодську вшанували Героїв Небесної сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ. ДОПОВНЕНО)
У Світловодську вшанували учасників бойових дій на території інших держав (ФОТОРЕПОРТАЖ. ДОПОВНЕНО)
Світловодськ. Вадим Бойко. Роковини біля обдертої стіни
«Незвичайна історія» заради порятунку Лізи Брусенцевої
Проблеми Світловодська у новій аналітичній програмі «Експертер»