Андрій Олешко – завідувач підстанцією №3 КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» розповів нашому виданню про роботу закладу у час пандемії.
Станція «швидкої допомоги» (як ми звикли її називати) працює в усталеному режимі. Чотири автомобілі є у наявності, відповідно – чотири бригади. У трьох з них працюють фельдшери, на всіх – 1 санітар, в одній бригаді – лікар та фельдшер. Викликів нині небагато, 31 березня, приміром, було 16. Тож підстав для паніки поки що немає, але й радіти немає чому.
Захисних костюмів у медиків немає. Якщо не враховувати 2, начебто, багаторазових. На думку лікаря, після першої обробки тканина, з яких вони пошиті, розповзеться. Є у наявності 10 одноразових костюмів «антиСНІД». Волонтери днями подарували респіратори та накидки для рибалок. Хоч і не медичний одяг, але ж захистити від вірусу у деякій мірі може.
Андрій Олешко підкреслює, що підстанція не буде займатися тестуванням хворих з підозрою на коронавірус та перевезенням заражених до визначених лікарень (у нашому випадку – до Олександрії). Цим будуть займатися мобільні бригади, які створюють ЦРЛ та ЦПМСД. У вечірній час саме до них і треба звертатися з підозрою на коронавірус, а вдень - до сімейних лікарів.
Алгоритм надання медичної допомоги хворим на COVID-19 розміщено на сайті МОЗ України. Дивіться!