» » Жити у таких нестерпних умовах неможливо!

Жити у таких нестерпних умовах неможливо!


А пенсіонерка, інвалід ІІІ групи Євдокія Яківна Рябова і не живе, а бореться за виживання. І майже 5 років поспіль стукає в усі двері. Достукалася і до нашої редакції… Тож 13 липня ми пішли до неї на гостини, у квартиру №2, що у будинку №20 на Бульварі Дніпровському, маючи намір на власні очі побачити, проти чого протестує літня жінка, чому скаржиться.

Враження від її помешкання на першому поверсі – незабутнє, особливо запах. З другого поверху у туалет і на кухню тече брудна рідина, що нагадує фекалії. Труби зав’язані ганчірками, напевне, щоб не так швидко стікало на долівку, а трохи затримувалося вгорі. А ще таця, підставлена з цією з метою. Шпалери на стелі і стінах кухні відклеїлися, так і звисають шматками.

Євдокія Яківна переповідає свою історію, яка триває з 2015 року. Жінка вважає винуватцем свого нестерпного життя сусіда з другого поверху Олександра Марченка – людину з алкогольною залежністю, не працюючого, тож і не маючого ніяких засобів для нормального існування… 

Щоб з’ясувати, в чому проблема, ми звернулися за допомогою до Сергія Гончаренка, в.о. генерального директора ТОВ «Управляюча компанія “Господарник”», яка обслуговує будинок. Господар Марченко двері нам відкрив, але сварився дуже. Для чого йому якісь кореспонденти, хто дозволив фотографувати, він нікому нічого не винен і пішли ви усі…


Його «покої» виглядають просто жахливо порівняно з такою ж однокімнатною квартиркою Євдокії Яківни. Тут не тільки нестерпний запах, а ще й повна розруха. Світла немає, газу – теж, бо відключили за несплату, за квартплату він теж заборгував майже півтори тисячі гривень. Як живе? Напевне, пляшки збирає, здає. Хоча хіба можна за такий випадковий скарб купити хліба з маслом? Тож ремонтувати щось у власній оселі він не планує і, здається, не розуміє, про що мова і які до нього претензії…

Хто ж може допомогти пенсіонерці, яка потерпає від такого сусіда? Вона вирішила, що депутат міськради (на той час) Костянтин Каспров допоможе і звернулася до нього ще у 2015 році, той у свою чергу – до міського голови Юрія Котенка, а той – до начальника КП «Житлосвіт 2012» Микити Письменного з дорученням «замінити каналізаційну мережу в квартирі №14 за кошти підприємства». Поважні чоловіки обмінялися зверненнями   – листами – дорученнями та й усе. Письменний прохання влади не виконав, адже ремонтувати приватну квартиру за кошти комунального підприємства означало б, що кошти усіх мешканців будинків, які на той час обслуговувало підприємство, були б використані не за призначенням, а в інтересах певної особи.

Пройшло 5 років, і Євдокія Яківна знову пішла по колу. Написала тепер вже депутату обласної ради Костянтину Каспрову, нардепу Олесю Довгому та нещодавно призначеному заступником міського голови з питань ЖКГ Володимиру Шаповалу. Жінка показує нам листи і відповідь Костянтину Каспрову від головного інженера ТОВ УК «Господарник» Світлани Мошель. Якщо коротко, то комісія встановила, що у квартирі №14 унітаз та кран на подачу води треба замінити, бо фекалії течуть на долівку і просочуються на стелю квартири №2. Зважаючи на обставини, ТОВ «УК ”Господарник”» допоможе власнику квартири замінити сантехнічні прилади, але за умови, якщо той закупить усі необхідні матеріали та проведе прибирання та санітарну обробку туалету. Тобто, ніколи.

Питаємо Сергія Гончаренка, чи можна вирішити питання радикально. Наприклад, відселити недобросовісного сусіда з будинку, щоб не заважав іншим жити і не створював загрозливої ситуації. Він пояснює, що таке рішення може ухвалити лише суд. Купити унітаз та крани можна, каже Сергій, але ж Олександр Марченко їх проп’є завтра ж. Та й не зобов’язана управляюча компанія робити ремонт в приватній квартирі, тим більше, купувати будь-які матеріали за кошти співвласників цього та інших будинків.

 «Управляючі компанії, – продовжує Сергій Гончаренко, – є надавачами певного переліку послуг з утримання спільного майна власників багатоквартирного будинку. Заміна унітазу тощо до цього переліку не входить. 

Законом України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках» передбачено, що кожен власник квартири має дбати та відповідати за своє майно. У той же час витрати на поточні та капітальні ремонти спільної сумісної власності (усіх інженерних внутрішньобудинкових мереж та конструктивних елементів будинку) Законом покладено на співвласників будинку.

Як варіант (від безвиході), якщо би в будинку було створене ОСББ, то можна було б на загальних зборах прийняти рішення про закупівлю необхідних матеріалів та проведення ремонту в обох квартирах за рахунок коштів ОСББ. Або, знову ж таки, – провести загальні збори та зібрати необхідну суму силами співвласників…» 

«Авжеж, такі, як Олександр Марченко, якраз і здадуть кошти», – висловлюємо ми сумнів. 

То що ж робити пенсіонерці Рябовій і решті мешканців будинку? Питання залишається відкритим, незважаючи на те, що міська влада з армією депутатів б’ють себе кулаком у груди, голосно турбуючись про електорат. 

До речі, цей будинок, як й інші багатоквартирні будинки нашого міста, має безліч нагальних проблем. Попередній власник (Світловодська міська рада) не забезпечував капітальний або хоча б поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж та конструктивних елементів багатоквартирних будинків, тож усі застарілі проблеми, відповідно до законодавства, цілком лягли на плечі співвласників, і вони тепер зобов’язані за власні кошти наймати підрядника та купувати всі необхідні матеріали.

Як ми розуміємо, абсолютна більшість містян фінансово не спроможні «потягти» такі витрати. Що ж робити, щоб будинки врешті не «розсипалися» і люди не опинилися просто вулиці?..

Сергій Гончаренко радить: 

«Потрібно добиватися у місцевої влади розробки програми співфінансування капітального і поточного ремонту на наступний рік і в цій програмі передбачити необхідні кошти. Така програма вкрай необхідна нашому місту. Покрівлі (рулонні та шиферні), ліфти та внутрішньобудинкові мережі наших багатоквартирних будинків потребують ремонту або модернізації. Містяни не в силах фінансово забезпечити ті роботи, які повинен був виконувати протягом багатьох років попередній власник». 

Це, так би мовити, рецепт для молодих, розумних і наполегливих. Що ж до героїв нашого матеріалу, редакція газети «Світловодськ вечірній» звертається за допомогою до майбутніх керманичів території (гадаємо, конкурс на очільника ОТГ, депутатів місцевої ради буде захмарний!). Допоможіть цим простим людям жити, а не виживати, а ми про вашу добру справу обов’язково напишемо. 
[img]


[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)