» » Світловодськ має тариф на централізоване опалення!

Світловодськ має тариф на централізоване опалення!


Його постачальник каже, що малувато, "свободівці" та стурбована громадськість – забагато. І лиш міське управління економіки та більшість виконавчого комітету вважають цей тариф економічно обґрунтованим...

Якщо дослідити ланцюжок подій, які передували виконкомівському рішенню від 14 вересня з прийняттям тарифів на централізоване опалення від СП ТОВ "Світловодськпобут", розпочалося все 28 травня, коли СП надав управлінню економіки свої розрахунки на свої послуги. Потім додатково – 8 липня. Уточнені. Та коли 21 липня тодішня очільниця управління економіки Марія Дмитренко тільки-но винесла ці розрахунки на затвердження виконкомом – обуренню деяких урядників і представників постійно обуреної громадськості не було меж. Забагато! Потім були круглі столи, здається, два. Потім змінилося керівництво в управлінні економіки. 

І от воно, оновлене, очолюване т. в.о. начальника Крістіною Ахтирською від 11 серпня «засіло» за переперевірку розрахунків, наданих «Світловодськпобутом». Так, зокрема, було з’ясовано, що теплопостачальники у своїх розрахунках відштовхуються від штатного розкладу свого підприємства у кількості 315 працівників. Натомість на нараді у Міністерстві регіонального будівництва, куди особисто їздила попередниця Ахтирської, рекомендувалося скоротити ці кадри до 170-и. СП скоротило. А от фонд оплати праці у розмірі 5,8 млн грн без ЄСВ – ні.

... Також, вела далі на виконкомівському засіданні 14 вересня Ахтирська, переперевіряючи «побутовські» розрахунки, 2%, закладені ними у рентабельність підприємства, були зняті як одна із складових нового тарифу. Бо ж, пояснила вона, у змінах до відповідної Постанови КМ №769 сказано, що цим складником можна й знехтувати. 

У свою чергу урядниця від ВО «Свобода» Ірина Козак, присутній на засіданні депутат облради Руслан Степура (теж від «Свободи») та представниця стурбованої громадськості Людмила Павловська всіляко доводили присутнім, що пропонований Ахтирською проєкт рішення містить економічно необґрунтовані розрахунки, бо СП не розшифрувало інші витрати, закладені у тариф. На що т. в. о. начальниці управління економіки заперечила: в управління немає законодавчих підстав для врегулювання питання саме у цій площині і прийняття тарифу, який би задовольнив названих осіб, неодмінно стане приводом для «Світловодськпобуту» звернення до суду з цілком виграшним позовом щодо відшкодування з міського бюджету нанесених йому внаслідок цього збитків.

... Отже, переважною більшість голосів тариф на централізоване опалення було прийнято. Для населення він складе 1686,61 гривень за одну гігакалорію. У порівнянні з минулим опалювальним сезоном він став меншим на 4,3%. Для бюджетних установ він зменшився ще більше – на 15,84%, а для інших споживачів – на 16,29%. Відтак, враховуючи те, що «Світловодськпобут» має номінацію на отримання газу на грядущий опалювальний сезон, зажевріла надія, що розпочнеться він за графіком. 
[img][/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Чи не замерзла вода у міському басейні?
Світловодські баскетболісти «порвали» усіх своїх суперників!
Хто до басейну? Вже скоро буде можна!
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Мультiмедиа
Як світловодці випробовували себе на міцність на Водохреща
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн