» » Згадали про опалювальний сезон і поскаржилися президенту, прем’єр-міністру України та нардепу Довгому на «Світловодськпобут»

Згадали про опалювальний сезон і поскаржилися президенту, прем’єр-міністру України та нардепу Довгому на «Світловодськпобут»


А також призначили заступника міського голови з питань ЖКГ, дали старт ліквідації КП «Житлосвіт   2012», перенесли фініш ліквідації управлінь освіти та молоді і спорту. Про п’ятнадцяту результативну сесію міськради та її історичні рішення коротко.

Пленарне засідання сесії відбулося 27 липня за участю 30 депутатів міськради, начальників управлінь та відділів виконкому, громадськості. Перед початком розгляду порядку денного пролунала одна заява, і та скандальна. Голова фракції ВО «Батьківщина» Роман Домбровський сказав: 

«Минула сесія не стала виключенням і пройшла з безліччю порушень регламенту міської ради. Шляхом маніпуляцій було проголосовано 2 питання: про програму фінансової підтримки КП «Муніципальна варта» та про виділення їй коштів. Шкода, що один із наших депутатів підтримав ці 2 проєкти рішень. Його голос став визначальним. Фракція зібралася для обговорення цього питання і ухвалила рішення: виключити Покору Олександра Миколайовича зі складу фракції. Усі документи додаю». 

До майже півтори сотні питань порядку денного, що був сформований задалегідь, додали ще понад 30 додатково, з них 28 «земельних». Послухали  відповіді посадовців виконавчої влади на депутатські запити, більшість з них залишили на контролі. 

Перший заступник міського голови Василь Кореняк доповів питання «Про внесення змін до рішення Світловодської міської ради від 17 грудня 2019 року №1845 «Про затвердження програми благоустрою Світловодської міської територіальної громади на 2020-2021 роки». Зокрема, на знищення амброзії полинолистої виділили 230 тис. грн. 

Ухвалили рішення «Про прийняття майна Світловодської районної ради до комунальної власності Світловодської міської ради». КП «Власівські мережі» надали дозвіл на укладання договору на постачання природного газу. Усе це швидко і без будь-яких обговорень. 

Питання «Про припинення діяльності комунального підприємства «Житлосвіт 2012» шляхом ліквідації викликало нетривале обговорення. Зокрема, депутат Володимир Петров спитав: «Яким чином буде виплачуватися пів мільйонна заборгованість по заробітній платі?» 478 тис. грн – уточнив Василь Кореняк. Нинішній директор підприємства Анатолій Кучугурниий повідомив, що він буде діяти в межах трудового законодавства і протягом двох місяців виплатить. Це задовольнило 28 народних обранців, які й дали старт ліквідації комунального підприємства.   

Технічні правки до Програми цивільного захисту через те, що 17 ДПРЧ припинила своє існуванняі тепер називається «другий державний пожено-рятувальний загін», підтримали одноголосно. 

Оскільки ліквідація управління освіти та молоді і спорту посеред року призвела б до втрати багатомільйонної субвенції з державного бюджету, заступник міського голови з гуманітарних питань Юлія Орлова винесла на розгляд сесії додаткове питання про внесення змін до «історичних рішень» від 23 лютого про ліквідацію управлінь і утворення нового. Суть їх полягає у тому, що треба продовжити процес ліквідації до кінця року, у листопаді сформувати бюджетні запити і лише потім переходити до суто ліквідації. Тож маємо таку ситуацію: є начальник управління старий (отримує заробітну плату через суд); є нова начальниця двох управлінь (того, що перебуває в процесі ліквідації і нового, що створено і зареєстровано у держреєстрі); є голова ліквідаційної комісії; є новий апарат управління освіти, а на підході – старий, що поновлюється на посадах через суд з виплатою відшкодувань за вимушені прогули.

Є управління молоді і спорту, на яке давно ніхто не звертає уваги, яке вже сформувало архів в очікуванні звільнень з 1 червня, і раптом новина – зачекайте ще півроку! Є мільйонні штрафні санкції і додаткові витрати на юристів через численні судові процесси. Дивно, що на сесії ніхто не поставив питання: скільки коштів загалом буде витрачено до кінця року на цю дитячу забавку, присвячену одній єдиній меті – звільнити Френкеля?  23 депутати підтримали подовження у часі ліквідаційного процесу.

Далі міський голова Андрій Маліцький поговорив про нагальне – тепло у домівках жителів міста цієї зими. Обласна комісія звітує, що теплопостачальники готові у повному обсязі, а мережі не будуть готові; є проблеми з тарифами, інвестеційною програмою; є «величезний острах», що не так все гарно, як доповідає про це область. Власність начебто 50/50, а по факту маємо монополіста у вигляді приватного підприємства. ОДА не ставить до відома навіть, коли проводить  нараду на території «Світловодськпобута». Це корокто у викладі монолог очільника міста. А для того, щоб «не завалити» опалювальний сезон, на його думку, треба ухвалити рішення «Про звернення до президента, Кабінету Міністрів України та нардепа Олеся Довгого з приводу ситуації в СП ТОВ «Світловодськпобут». Зачитав текст і отримав купу зауважень щодо помилок, за які буде соромно. Дещо виправили, і 27 депутатів підтримали звернення. Нехай тепер там, на горі, люди розбираються, а ми свою справу зробили – звернулися! І нічого, що у серпні, під час масових відпусток у парламенті, кабміні і за 2,5 місяці до початку опалювального сезону.  

Наступним цікавим питанням було «Про внесення змін до рішення міської ради від 24 грудня 2020 року №92 «Про бюджет Світловодської міської територіальної громади на 2021 рік». Ділили гроші активно і з ентузіазмом. Зокрема, на зарплату медпрацівникам ЦРЛ, які працюють з «ковідними» хворими, направили 13,319 тис. грн; 50 тис. грн – управлінню культури –   на святкові заходи до Дня сіл: Миронівка, Озера, Велика Скельова, Павлівка та селища Власівка, потім ще Власівці додатково – 80 тис. грн.  УЖКГ направили 839,390 тис. грн на громадські роботи за серпень, послуги з проведення свят, фонтан, а 198 тис. грн – на грейдерування доріг. Виділили 355,00 тис. грн на реконструкцію інфекційного відділення. При цьому міський голова повідомив, що  у п’ятницю, 23 липня, підписали договір з компанією, яка буде виконувати роботи і завершить їх до кінця року. За розпорядженням голови ОДА передбачили кошти на співфінансування (30 %) придбаних ноутбуків школам, де навчаються понад 250 учнів, в сумі 577, 413 тис. грн. за рахунок вільного залишку. 200 тис. грн направили на юридичну підтримку судових процесів з СП ТОВ «Світловодськпобут», щоб «укріпити позиції» виконкому, фахово представляти інтереси громади. 18 обранців зголосилися на такі витрати, а загалом усі зміни до бюджету підтримали 26 депутатів. 

Далі Максима Ільченка затверджували заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства, архітектури і будівництва. Він повідомив, що народився, навчався у Світловодську, виїжджав до Полтави на 3 роки, там вивчав економіку торгівлі, працював менеджером у банку, 4 роки був податківцем, працював в бюро правової допомоги, був головним бухгалтром управління  освіти молоді і спорту РДА, нині в УЖКГ – головний спеціаліст, юристконсульт. За його кандидатуру віддали свої голоси – 23 депутати. 

«Дякую за довіру!» – сказав новопризначенець. 

Пролунали оплески! 
[img]


[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
З Днем фізичної культури і спорту України!
Два «срібла» виборов Михайло Берчук на Всеукраїнській спартакіаді
Чотириденний футбольний турнір до Дня Незалежності України
Товариська зустріч з футболу відбулася у День села Андрусівки
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!