» » За місяць до виборів: у міському парламенті напруга зростає

За місяць до виборів: у міському парламенті напруга зростає


22 вересня у Світловодську, за 22-х зареєстрованих обранців, відбулася чергова, 89-а, сесія міської ради сьомого скликання.

На 10:00 у сесійній залі вже було 15 депутатів і майже стільки глибоко стурбованої громадськості. Що її глибоко стурбувало – трішки згодом. А поки головуючий, секретар міськради Юрій Сапянов побідкався, що за бездіяльність усієї ради йому одному доводиться розплачуватися власним гаманцем. Он не так давно з його зарплати присудили штрафу на 46 тисяч гривень, а днем раніше суд в обласному центрі розглядав можливість оштрафувати його ще на 42 тисячі. Та там зжалилися над ним і дали місяць на виправлення. І все через оте кляте сміттєзвалище... Тему продовжив гість – депутат районної ради, мешканець одного з двох сіл, які знаходяться неподалік звалища, Ігор Кирилов. З його сумбурного виступу, можна було зрозуміти, що тамтешні селяни, хоча й схвалюють окультурення цього об’єкту, яке активно проводиться останнім часом, але все одно обурюються. 

Та ось кворум настав, Кирилова Сапянов попросив з трибуни і поки не заграє гімн, знаменуючи відкриття сесії, надав слово представниці департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської ОДА, головній спеціалістці Ларисі Буртовій, яка, від імені керівництва області в особі заступника голови ОДА Максима Калініна та директора названого департаменту Яніни Мальків, які на початку вересня побували на сміттєзвалищі, підтримала стурбованість Кирилова щодо тамтешнього санітарно-екологічного стану. Зокрема було висунуто вимогу якнайшвидшого зведення там сортувальної лінії з розподілу сміття. Профінансувати роботи зголосився обласний фонд охорони навколишнього природного середовища, але – за обов’язкового співфінансування з міського бюджету у 350 тисяч гривень.

... З відкриттям засідання, поки обранці визначалися, хто з них рахуватиме голоси, секретар зачитав повідомлення, що у переддень сесії надійшло від фракції Партії пенсіонерів, яка і без того налічувала у кращі часи три члени. Так от, йшлося у повідомленні, одного партійця, Анатолія Кучугурного, із формулюванням: „у зв’язку з розбіжністю з політичною ідеологією партії” – виключено з фракції і загалом, з партії. Ще один член – Сергій Герасименко „виключився” сам по причині, аналогічній виключенню Кучугурного. А їх обох, до речі, й не було сесії, а був лиш, у повному розумінні пенсіонер Юрій Лукинський...

Далі, у процесі формування порядку денного, Олександр Молчанов від імені своєї фракції („Свобода”) запропонував внести до розгляду питання про скасування тарифів на централізоване опалення. За його словами, сей тариф, попри те, що постачальник опалення, СП ТОВ „Світловодськпобут”, не обґрунтував деяких інших видатків на суму 12 млн грн, було схвалено на засіданні виконкому 14 вересня. І більш того, включивши це питання до порядку денного, розглянути його першим, наполягав Молчанов, бо ж глибоко стурбована громадськість на гальорці сесійної зали не збирається довго чекати. Питання включили. А щодо черговості, обранці вирішили: на кінець засідання. Що обурило як „свободівців”, так присутню громадськість, яка тут же підняла до гори відповідні плакати. 

Непохитними вони були щодо пропозиції заступника міського голови з питань ЖКГ Володимира Шаповала включити до порядку денного питання про попередню плату послуг теплової енергії, що використає у жовтні-листопаді „Світловодськпобут”... Промовець пояснив, що на даний час у цього підприємства, хоча і є договір про реструктуризацію боргу перед ДК „Нафтогаз України”, воно відключене від газопостачання за борги перед ВАТ „Кіровоградгаз”, яке розподіляє блакитне паливо. І на 1 жовтня цей борг становитиме 7,1 млн грн. Для того, щоб СП могло оплатити частково цю заборгованість і пропонується проєкт відповідного рішення. Та 15 голосів „за” не дали позитивного результату для Шаповала, навіть щодо включення до порядку денного. Не подіяла на депутатів ремарка Лукинського про те, що напередодні холодів тепло – чи найголовніше питання. Тож давайте не гратися з цим і переголосуємо! Але його колеги навіть за переголосування не проголосували.

Включення ще одного питання було досить палким – начальник управління освіти Генній Френкель, у зв’язку із зміною статусу Світловодська (вже місто Олександрійського району), запропонував внести до порядку денного питання про перейменування його управління на: „управління освіти Світловодської міської ради об’єднаної територіальної громади Олександрійського району” – щоб запобігти фінансовим та іншим організаційним нестиковкам у геть скорому майбутньому, наголосив Френкель. Але вже згадуваний Молчанов, разом із Андрієм Маліцьким, який очолює депутатську комісію з гуманітарних питань, різко заперечили – це питання попередньо не розглядалося, відтак, не варто його у такий поспіх й розглядати. Тут не втримався присутній на сесії депутат обласної ради Костянтин Каспров: мов, дістали вже ці неосвічені молоді та зелені, які вже всьому місту показали, як його треба руйнувати, перетворюючи на глуху провінцію... І питання таки включили до розгляду – але після скасування тарифів на тепло.    

У питаннях господарчо-соціального блоку, які озвучував Володимир Шаповал, більшість обранців, вже котру сесію поспіль, не підтримала кілька проєктів комунальних рішень: приєднання КП «Житлосвіт-2012» до КП «Житлосервіс-2012»; придбання у лізінґ маневрового у вузьких дворах та міждворових проїздах 9-кубового сміттєвозу; облаштуванні контейнерних майданчиків для роздільного збору побутових відходів тощо. А от міські програми, у які включене перелічене, таки затвердили. Чого не скажеш про програму фінансової підтримки КП „Комбінат комунальних послуг” – не підтримали.

Доволі бурхливо і тривало обговорювалися фінансові питання, які озвучувала начальниця фінуправління Наталія Яременко. Стосувалися вони коригувань цьогорічного бюджету, пов’язаних зі збільшенням віднедавна мінімальної зарплати. У „цілому” голосували двічі. Ніяк. На третій раз, звинувативши у всьому електронну систему, спробували проголосувати підняттям рук. Все одно. Та, забігаючи наперед, скажу: у другій частині засідання знову повернулися до голосування фінансових питань. І 21 схвальний голос таки призвів до затвердження бюджетних змін.

Після 40 хвилин перерви сесія перейшла до вирішення архітектурно-земельних відносин, які складалися із 81 питання. Серед цікавинок цього блоку, який озвучувала

 в. о. начальника управління економіки Крістіна Ахтирська – поновлення договору оренди земельної ділянки на розі вулиць Героїв України і Ювілейної ТОВ  «Фітерікс». У ході тривалого обговорення – скільки, мовляв, можна терпіти у середмісті оце казна що – обранці врешті зглянулись на вмовляння представника цієї фірми з обіцянками і платити справно оренду, і огорожу гарнішу зробити, і таки збудувати там те, що заплановано – розважально-офісно-торговельний центр, поновивши орендний договір ще на 3,5 роки.

Серед організаційних питань виконкомівського юриста Богдана Санжари, вже вкотре головного комунальника Шаповала обранці не затвердили членом виконкому, а секретарю Сапянову не присвоїли черговий рангу державного службовця. 

На завершення сесії підійшли до питання скасування виконкомівських тарифів на централізоване опалення. Ініціатор його розгляду Молчанов запропонував надати слово членкині від „Свободи” у виконавчому комітеті Ірині Козак, до слова, єдиній, хто проголосував проти того рішення від 14 жовтня – мовляв, вона все знає і детально розкаже як ошукали громаду на 12 мільйонів, наполягав депутат. Та обранці і слова пані Ірині не надали, і тарифи не скасували.

Не підтримано було й питання з перейменуванням, запропоноване головним освітянином Френкелем. Але, заспокоїли його, це питання буде обов’язково розглянуте на найближчій позачерговій сесії.
[img]

[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Ольга
    А чому "обранці" так захищають перебільшені тарифи? Вони, може, десь "у долі"? Цікаво було б дізнатися...
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську