Світловодськ знову опинився у центрі уваги всієї України як єдине місто, яке до цього часу не розпочало повноцінний опалювальний сезон.
Нам присвятив кілька слів міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов під час онлайн-брифінгу у Кабміні. Він направив до нас свою заступницю Наталію Хоцянівську 12 листопада, щоб спільно з керівництвом міста, району, області та керівниками СП ТОВ “Світловодськпобут” “забезпечити термінове підключення до тепла всіх 100% об’єктів у Світловодську”.
Готуючись до приїзду поважної гості, напередодні до міста заїхали (вже вкотре!) заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Поліщук, та директорка департаменту ЖКГ Ольга Довжук і разом з міським головою Андрієм Маліцьким та гендиректором СП ТОВ “Світловодськпобут” Сергієм Московським побігали по місту, побачили численні розкопки теплотрас, деінде підключили тепло спільними зусиллями. Підготувалися, одним словом, визначилися з тим, що показувати пані з міністерства наступного дня і що розказувати.
12 листопада у кабінеті міського голови провели робочу зустріч, на яку зібралися усі, хто має причетність до опалювального сезону. Але рішення як виправити ситуацію не шукали, скоріше намагалися визначитися хто ж винний.
"Ви — самий главний завгосп у цьому місті, — звертаючись до Маліцького акцентувала Хоцянівська. — Ви що не бачите що тут робиться? Ви повинні кожен свій день розпочинати з того, що: прокинулися і поїхали по місту. Що робиться у вас? Ось так! "
"Ми це і робимо! ", — відповів Маліцький.
"Та хрєново ви робите!!! ", — нестримуючи емоцій відповіла заступниця міністра.
Образливо звучало все це, звісно, але ж правда у словах Наталії Хоцянівської є. Якби не складалися відносини з монополістом — постачальником тепла, за все, що відбувається на території, несе відповідальність міський голова. І байдуже зступниці міністра, що у нашого очільника немає ані досвіду, ані освіти, ані авторитету для того, щоб ефективно керувати громадою. Це ж не відосики знімати перед воротами “Світловодськпобуту” або на центральній площі міста, активно протестуючи проти холоднечі у квартирах! Такий досвід у нього є...
До інспекції будинків, їх теплових пунктів, окремих квартир, котелень долучилися і ми — журналісти. Іноді були приємно вражені порядком (Нагірний, 3; Павлова, 6) , іноді було соромно за безлад у самісінькому центрі міста, і постійно було шкода людей, які намагалися достукатися до високопосадовців зі своїми проблемами, щоб якось їх нарешті вирішити.
У підсумку — короткий брифінг на центральній площі міста. Заступниця міністра, голова ОДА Марія Чорна, гендиректор СП і міський голова по черзі вибачилися перед народом за "некомфортні умови початку опалювального сезону" (цитую). Сергій Московський сказав, що: "…в кратчайші терміни ми постараємося виконати всі вимоги теплового кодекса і долучитися до кожної квартири зі своїм теплом" (цитую), Маліцький пообіцяв надати техніку, щоб пришвидчити ремонтні роботи.
Що ж на сьогодні? Копаємо траншеї і ремонтуємо теплотраси. У десятках багатоповерхівок тепла як не було, так і немає. Міська влада допомагає теплопостачальнику технікою і звітує щодня на сайті громади. Днями дійшли висновк, що “динаміка ліквідації аварійних ситуацій на тепломережах - позитивна”.